Neprospívání - abkm/ intolerance laktózy?

allinka_k
24. črc 2016

Ahoj holky,
mám dcerku necelých 8m, před 12 dny vážila 6.15 kg, což už je 1. percentil. Doktorka jí udělala odběry, KO má v pořádku, lepek také, ale prý má hraniční hodnotu protilátek, která může znamenat ABKM, popř. intoleranci laktózy. Začneme držet bezmléčnou dietu a na převážení za měsíc se uvidí, jestli něco přibere.
Pořád mi to ale vrtá hlavou, všude se dočítám, že hlavním příznakem těchto onemocnění jsou zažívací potíže, průjmy, zvracení, krev ve stolici apod., nic z toho se ale u dcery nevyskytuje. Trpěla sice kolikami první tři měsíce, ale ty zmizely samy když byla stále plně kojená, aniž bych já jakkoliv změnila jídelníček.
Je možné, aby se jí ABKM popř. intolerance laktózy projevila opravdu jen tím, že neprospívá?
Napadá vás jiný důvod, proč může dítě neprospívat? Nemá žádné potíže, je veselá, jí hodně a s chutí (150-190g příkrmů 4x denně, k tomu kojím), spí celou noc s 1-2 kojením, vyvíjí se přiměřeně věku (plazí se, péruje, žvatlá). Prostě je od pohledu v pořádku, jen drobná. Samozřejmě mi nevadí, že je hubená (sama jsem malá), pokud si budu jistá, že je zdravá. Mám celiakii, ale to by u ní mělo být v pořádku...
Určitě si po tom měsíci diety vyžádám nějaké jiné, podrobnější, vyšetření, když to bude třeba, budu to i konzultovat se svým gastroenterologem...ale nic z toho není hned a mě to vrtá hlavou...
Díky

sara84
25. črc 2016

No znama ma dcerku13m vaz 7 kg..a vysvetluje to tim, ze jak manzel jsou drobni. A nic neresi, po vysetrenich nebeha....mala se vyviji hezky. Ale treba sedet zacala az v roce...a btw 190ml prikrmu neda ani muj 15m syn, ktery uz ma pres 10kg...da tam 100ml max! Takze vam papka hezky 🙂

hathor86
18. srp 2019

@allinka_k syn 7,5 roku, váha doslova vydřených 20 kg.... pak se u mladší dcery zjistila hned po narození ABKM.... z hecu jsem nechala otestovat i syna a ejhle..... po roce diety přibral 10kg, vyrostl o dvě velikosti a noha taky konečně poskočila.... ABKM dokáže opravdu nepředvídatelné věci... od zastavení růstu až po migreny....

ah1234
Autor odpověď smazal
Zobraz