Neštovice. Ještě mazat nebo nechat být?

pospos
30. črc 2023

Zdravím, dcera 3 roky. Od min. neděle výsev. Bez teplot, bez škrábání, jen pupínky. Doktorka dovolenou. Zástup (sestra po telefonu) mi řekla. Koupit v lékárně tekutý pudr, dávat fenistil kapky, nekoupat(sprcha 3x v tydnu od vysevu), neslunit. Tak jsem to tak delala. Jenže, musela jsem do práce a malá byla u babičky. Té se zdála tepla tak ji dala jednu dávku nurofenu(teplotu nemela). Dnes (viz. Foto) ma už jen zaschle stroupky, neškrabe se nic. Ale zdají se mi takové az moc červené. Teplé v okolí to nemá. A ještě jak jsem to ťupkala pořád tím pudem tak se tam udělala taková krusta. Mám to teď něčím mazat? Nebo nechat být? Všichni říkají, Ježíši ta má skaredy průběh, ta vypadá.. opravdu je to skaredy průběh? Nikdy jsem je pořádně neviděla. Poraďte prosím. Děkuji

teryem
30. črc 2023

Jaky je to průběh ti úplně neporadím, ale za mě, nemazat žádným pudrem, mokva to pod tím a nedýchá to, pak se dělají velké strupy, následně jizvy.. dcera 1.5 roku to přitáhla, já aktivně namazala tím pudrem, jenom ten první výsev, a jediný zmokvaly, odpadly a zůstaly po nich dulky... Zbytek už jsem na rady zkušenějších nemazala, jen jsem ji párkrát omyla v nálevu z manganu, krásně rychle vyschly a rychle zmizely bez jediný jizvičky. . když to od ní chytil po 20 dnech syn, tak ten měl vážně hnusnej průběh, a měl jich strašně moc, i kolem konečníku .. dávala jsem dithiaden proti svědění, i fenistil, protože úplně pološíleně řval, jak ho to svedilo, a pomohl ten hypermangan, dvakrát denně vlažná koupel na pár minutek, zaprvé to zmírnilo to svědění, rychle vyschly a za pár dní měl po nich, bez jediný jizvičky...a u něj jsem se jich vážně bála, protože jich měl snad milion. Takže za mě rada nemazat, nechat vyschnout..snad se jich brzy zbavíte 💐

pospos
autor
30. črc 2023

@teryem a mam ji tedy koupat v tom hypermanganu i když už je má zaschlé? Naštěstí se nedrbe ani nemá teploty, to by bylo asi horší. Děkuji snad ano, už je z toho nevrlá jak jsme pořád ťupkali. A kdy ji mam začít promazat kůži aby nebyli jizvicky? Až odpadnou ty hrbolky?

blondynka400
30. črc 2023

@pospos ten pudr je fakt chyba, ten už určitě nedávat. Přijde mi to jako běžný průběh, nic tragického, to zlo tam dělá ten pudr. Nurofen jí nic neudělal, to bych neřešila.
Koupelí v hypermanganu nic nezkazíš, ale jinak bych to nechala být, ničím nemazala, za mne to můžeš spíš zhoršit. A nechodit na sluníčko, ať se neudělají jizvičky.

jeyre
30. črc 2023

Taky bych už jenom koupala v hypermanganu. Promazala bych ji až budou strupy pryč a kůže bude v podstatě hladká. Hlavně pak používat krém s vysokým SPF, když půjde na sluníčko.

katule1990
30. črc 2023

@pospos Syn mel nestovice pred mesicem a sestra nam rekla, ze rozhodne nicim nemazat, ze uz se to davno nedela, nestovice se pak dele hoji. Syn jich mel podobne hodne, par opravdu velkych, i ve vlasech mel velke puchyre a nasledne hnisave strupy. Jen ty velke kratery jsem parkrat mazla hemagelem. Doted ma po tele flicky, ale myslim, ze jizvy z toho do budoucna nebudou. Urcite nechodit na slunicko, sprchovala jsem kazdy den, jen nemyla vlasy (tez na radu sestry).

kristyn86
31. črc 2023

Me to tak hrozny prubeh neprijde. Chyba byla asi ten pudr. Ten uz se dnes nedava z dovodu,co psaly holky nademnou. Jinak v tom hypermarganu jsem koupala nekolikrat denne nez puchyrky zaschly. Tak uz je to asi zbytecne. Ted by mely ty stroupky odpadnout.Po odpadnuti stroupku promastovat a chranit pred sluncem.

arevb
31. črc 2023

@pospos dcera měla neštovice loni v létě a to bylo teprve hrozný. Ale bez pudru, fenistil proti svědění a z lékárny krém od Uriage na neštovice, koupala se v hypermanganu

kristyn86
31. črc 2023

@arevb To vypada fakt hrozne. Chuderka. Vis co me zaujalo? Ze ty nestovice nema na te bile kuzi od plavek...

bara88
31. črc 2023

Tak pokud se z nestovicema opalovala tak se není čemu divit

ivetka7686
31. črc 2023

@pospos nurofen nedávat při nestovicich. Jen paracetamol. Nurofen neštovice zhoršuje.

ivetka7686
31. črc 2023

@pospos udělej koupel z ovesných vloček to pomůže ☺️

miryp
31. črc 2023

Děti neštovice loni v červnu, dcera jako téměř devítiletá horší průběh, začala 17. 6. a pro vysvědčení si šla sama již zhojená. Koupali jsme několikrát denně ve slabém roztoku hypermanganu, žádný pudr jsme na to necpali, protože ten zamezuje přívodu vzduchu a neštovice pak mají tendenci se zanítit. Na obličeji jsme místo hypermanganu používali neředěnou betadinu. Loni pak samozřejmě žádné opalování, aby nedošlo k narušení pigmentace. Mazali jsme je 50kou a nosili kšiltovky a UV trička. Letos by na nich neštovice nikdo nepoznal.
Řekla bych, že ty neštovice prostře potřebují vysušit. Kup ten hypermangan a začni máčet v tom, odmočí se ty krusty a začne se to sušit. Po vyloupání pak promazávat sádlem, šípkovým olejem, či bambuckým máslem. Hlavně pak žádné slunění, ať se jí nevytvoří fleky.

kristyn86
31. črc 2023

@bara88 Nemusela se s nimi opalovat. Mela je v lete,jak pani psala,takze uz mohla mit plavky opalene...Ale zaujalo me,ze v tom bilem ty nestovice nejsou...

kristyn86
31. črc 2023

@ivetka7686 Nurofen neni doporucen,ze muze zhorsit kozni projevy. Ja jsem ho treba dceri davala,protoze Paralen absolutne nepomahal,mela skoro 40 horecky. A kozni vysev se nezhorsil. Doktorka mi dokonce rekla,ze muzu davat Paralen ci Nurofen,coz me trochu prekvapilo...

swan42
31. črc 2023

Ja teda pudr/krem normalne mazala (uriage) a nic nemokvalo, do tydne bylo po nestovicich a zadny jizvy nema 🤷‍♀️

bara88
31. črc 2023

@kristyn86 tak to je pak dost divné že v neopalené části nemá skoro nic

arevb
31. črc 2023

@kristyn86 to nás taky, dle doktorky to bylo tím, že ta opálená kůže byla citlivější než neopálená

arevb
31. črc 2023

@bara88 byl začátek prázdnin, hodně se opalila a pak chytla od bráchy neštovice, s nimi se určitě neopalovala

pospos
autor
31. črc 2023

Moc všem deluji za odpověď a za uklidnění. Nechám to být a jak to začne opadavat začnu promašťovat. A mazat jí 50tkiu pred sluníčkem. Děkuji