• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Strie, které hrozně svědí. Co s tím?

12. května 2016 
Ahoj holky.Bohužel patřím mezi ty,kterým popraskalo bříško a trochu i stehna :frowning2:
S tím už jsem se smířila,ale poslední dobou mě ty strie hrozně svědí,nejvíc když si lehnu do teplý vody,to bych to normálně rozdrbala,ale i přes den to je hrozně nepříjemný.Nevím co stím,protože když se škrábu tak se mi udělají stroupky a jak budu zachvíly vypadat,že jo.Koupila jsem si v lékárně tekutý pudr,ale používám ho zatím dneska takže ještě nevím jestli zabírá,to uvidím večer až vlezu do vany :confounded:
Máte někdo podobnou zkušenost a co na to aby to nesvědilo?
4. lis 2008 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Sari. Me teda nesvedily strie, ale tak v 6-7 mesici me hrozne svedilo brisko. Cely. Tak jsem skrabala a skrabala a jak rikas akorat strupy jsem si udelala a lochtalo to o to vic. Tak jsem zvysila pocet mazani, koupila si poradnej krem na suchou pokozku (obyc blba modra nivea bez parabenu) a bylo :slight_smile:
Ty strie te mozna svedi vic v teply vode, pac se kuze zacne roztahovat a tak to tahne a tahne : jako me to rostouci brisko. Zkusila bych mazat a mazat. Snad to pomuze.
4. lis 2008 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mě na tohle bylo porazeno a pomohlo potírat postižená místa měsíčkovou mastí a to 2x denně.
Už po 3 dnech to bylo lepší a nesvědilo to. :slight_smile:
4. lis 2008 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Já si to taky mazala i před tím snad 5x denňě,ale pak jsem se na to vydlabala sem si říkala,víc už to popraskat nemůže a ejhle zas to prozměnu začalo svědit.To by mohla pomoci i měsíčková indulona nebo ne?
Ten pudr je takovej blbej,protože je bílej a nevsákne se a zamaže celé oblečení a v noci by byl po celé postely,ach jo to jsou problémy.Tak snad to mazání pomůže no.
4. lis 2008 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
nevim co do tý indulony přidávaj.Já si koupila přímo v lékárně měsíčkovou mast bez konzervačních látek :slight_smile:
4. lis 2008 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
zlozenie indulony bolo"vymyslene"na lekarske ucely. :wink: inak na strie bola najlepsia zlta indulona/vodeodolna,vonala po citronoch/nie nechtikova/.v drogerkach a lekarnach som ju uz dlhsie nevidela,mozno u vas v CZ ju este mate. :confused:
mne ju na strie doporucili v nemocnici. :slight_smile:
dobry je aj olivovy olej z lekarne. :slight_smile:
4. lis 2008 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky díky,určitě zítra opět navštívím lékárnu ať mi poradí.Ten pudr je možná dobrý,ale jak říkám nadělá víc škody než užitku.
4. lis 2008 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, mela bych pro tebe tip. Jsem atopicka, tak vim, jak kuze umi zlobit a svedet. Zatim nejlepsi, co jsem kdy na to mela bylo mleko Excipial Lipolotio. Je to pro stredne az velmi vysusenou pokozku, ja se tim mazu cela a nic lepsiho neznam. Dokonce se poradim s doktorkou a budu tim chtit mazat i mimiska, zkusila jsem Sebamed a neprijde mi nic moc.Tohle neni zbytecne mastny, ale udela to takovy vlacny povlak.
4. lis 2008 ve 23:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Vím, že tohle už je starý příspěvek, ale kdyby na něj ještě někdo narazil, tak tekutý pudr na to nedoporučuji! Ani nic podobného. Taky jsem to zkusila a výsledek? Strie se mi prohloubily, zvětšily, udělalo se mi jich více a svědilo to víc a víc. Pak mi to došlo - tekutý pudr sice pomůže na chvíli od svědění, ale pokožku vysušuje!!! Což právě na strie není dobré. Začala jsem používat Aviril. Stroupky po škrábání zmenšily, i ty strie, ale i tak to svědí dál. Každopádně - kdykoli se chci poškrábat, namažu se tím olejíčkem. Na chvíli se to uklidní a aspoň se "poškrábu" tak, že to nerozškrábu :D Kdybych přišla na něco proti svědění, napíšu :slight_smile:
23. dub 2014 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem v těhotenství používala Bepanthen proti striím (naštěstí jsem celé těhotenství ustála bez jediné jizvičky). Myslím, že je možné ho zkusit i na již vzniklé strie na promazávání a ulevení. Bohužel už vzniklé strie nevymizí, ale časem aspoň vyblednou...
12. kvě ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek