Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Neštovice, pásový opar, oslabená imunita dítěte

misellll
30. čer 2014

Dobrý de,už jsem zoufalá.Dcerka 5 let prodělala v unoru neštovice.Měla celkem těžký průběh.Tři měsíce na to se jí opbjevil pásový opar.Ložisko bylo malé,byla bez teplot,živá,veselá a hravá.Místo jí nebolela pouze svědělo.Dostala antivirotika a měla klidový režim.Po vyléčení dostala do čtrnácti dnů zánět spojivek který tady řádil,neteř i moje sestra ho měli také.Měla atb do očí po týdnu vše oki.Dva dny po dobrání opět zánět pouze v levém očičku.Po vyléčení 4 dny na to rýma,teploty a kašel.Od té doby se nás to drží.Je to už třetí týden.Měla troje atb kapky do nosu,pamycon,bendovy kapky a tyto třetí nevím jak se jmenují.Měla i celkové atb.Nic nezabírá,vždy při užívání léků se kašel mírně zlepší po dobrání do dvo dnů zhoršení.Minulý týden dobrala celková atb(rentgen plic oki,poslechově čistá,rentgen dutin-slně zduřelá sliznice)CRP jí doktor nebral a nasadil atb jen podle snímku v té době byla dcera i bez teplot.Dle mého atb nemohlo zabrat protože jistě neměla vysoké crp,tudíž se nejednalo o bakteríální zánět na který azb učinkují.Po dobrání všech léků,na kašel atb do nosu a celkových atb opět rapidní zhoršení.V noci neustávající vlhký kašel s vykašláváním hlenů-několikrát i v noci zvracela hleny.CRP vpořádku.Dostala,ventolin,erdomed,opět atb do nosu,prostříkáváme physihomere v noci stále dost kašle dnes přes den zlepšení,Teploty převážně v noci a později odpoledne.Jsem už dost vyděšená.Dnes mi sestra moje řekla,že kolegyně dcera po prodělání neštovic měla dost oslabený imunitní systém.A po nich se potýkali dlohou dobu s infekty.Zajímalo by mne zda-li jste někdo neměl podobný problém,jsem už zoufalá,pořád něco mam o malou starch.Za jakýkoliv tip,radu nebo zkušenost budu moc vděčná.Krásný den.

amabilis
30. čer 2014

@misellll Po neštovicích bývá oslabená imunita a ten pásák toho je nesporným důkazem ☹ Já už bych do ní další ATB necpala a spíš se snažila nějak zlepšit imunitu. Zkus třeba koupit nějaké multivitamíny, které jsou i na podporu imunity. Každému dítěti pomáhá něco jiného, tak to chce prostě vyzkoušet. Nám poslední dobou pomohli Marťánci. Hlavně bych asi teď držela malou dál od kolektivu a tak a víc mě nenapadá. Možná ještě rybí tuk.

amabilis
30. čer 2014

@misellll Jinak, co se týče kašle, tak na rozpuštění hlenů Mucosolvan, ale nedávat na noc - na noc je dobré kašel zklidňovat a nám se osvědčil Mucoplant jitrocelový sirup na dobrou noc. Od té doby, co mi to poradili v lékárně, mi děti při zahlenění v noci nezvrací!!!

misellll
autor
30. čer 2014

@amabilis:děkuju moc za rady určitě vyzkouším,no já malé dnes koupila,když jsem šla od doktora hlíváček.Obsahuje hlívu ustřičnou,tak uvidíme,jinak jsme toho vyzkoušeli mnoho imunoglukan jsme užívali dlohodobě.Ano kolektivu se také vyhýbáme.Také si říkám,že velkou část na tom nesou ty neštovice.Malá měla vždy slabší imunitní systém,ale tohle už je opravdu moc:(Uvidíme,c nám řeknou na imunologii,ale než tam půjdeme musí být malá fit a bez léků.Tak doufám,že to bude co nejdřív

nessik
30. čer 2014

@misellll radu nemám, ale jsme na tom podobně, obě děti po prodělání neštovic v zimě jsou celé jaro nemocné. Je to hrůza. Údajně je to opravdu po prodělání neštovic, potvrdila mi to pediatrička i imunolog. Cpu je hlívou, vitamíny a doufám, že přes léto se to zlepší, jinak nevím. S takovou přijdu o práci. ☹

misellll
autor
30. čer 2014

@nessik já o práci přišla teď k třicátému mi ukončili smlouvu.Šla jsem tedy na dohodu,protože mě nebavilo pořád poslouchat,jak si to představuju a jak to hodlám řešit.Dokonce se na mě vědení v práci sesypalo,zda-li jim mohu slíbit,že dcera už neomarodí.-Chápeš to.Naštěstí jsem si našla hned novou práci,ale mám obavy,že to tam bude jedno a to samé.Jen pevně doufám,že nás z toho vytáhnou na imunologii,ale jak tak koukám vám asi taky nějakou velkou radu tam nedali,že?Děkuji,že jsi se ozvala,alespoň vidím že nejsme sami,každopádně mi je líto,že máte stejné trápení.

amabilis
30. čer 2014

Děti prodělaly neštovice na přelomu dubna a května, hned jsem nasadila ty marťánky a rýmu mají až teď - trošku se "zmachaly" ve vodě a nestihla jsem je včas převlíct. Marťánky dobraly někdy začátkem června. Takže to beru jako velký úspěch!!!

Jinak Imunoglucan nám nikdy právě nefungoval, ani Vibovit apod. No a právě to kupuji najednou, když už - takže multivitamíny i s tou imunosložkou.

nessik
30. čer 2014

@misellll tak to je síla. Jak asi může člověk slíbit, že už děti neonemocní 😠 My na imunologii dostali léky na povzbuzení imunity, ale pořád mají kašle, rýmy, zánět středního ucha atd., pořád dokola....možná by to ale bez těch léků bylo lepší.
@amabilis , nám to začalo až za 3 měsíce po prodělání neštovic ☹ A moc gratuluju k narození miminka, kdysi jsme si psaly v jiném tématu. Já stále těhotná nejsem ☹

misellll
autor
30. čer 2014

@amabilis @nessik:moc vám oběma děkuju,že jste se ozvaly.Nám chviličku ten imunoglukan učinkoval,ale pak jak jsme ho užívali dlouhodobě,přišlo mi,že má čím dál tím menší učinek.Ale mohl to být to být jen můj dojem.Mě ani doktor neupozornil na to,že po neštovicích by malá mohla mít oslabený imunitní systém.Vzhledem k tomu,že je Barunka mé jediné dítko a první,tak moc zkušeností nemám a vpodstatě na všechno přicházím až když se to děje.Nikdy bych neřekla,že neštovice můžou napáchat tolik škody ☹ No nessik u nás je to pořád dokola.Od narození malá měla hrozné bolesti bříška pomalu až do tří let a občas ještě nyní nás to postihne.Docházeli jsme na gastro,taky na alergologii i na imunologii.Všude v rámci možností vše vpořádku.Odmalička malá trpí na časté rýmy,nejhorší je že jsou to ty zadní hnisavé.Takže nevysmrká vpodsatě nic.Nám stačí ¨rýma, k té se přidá teplota a kašel a jsme v koncích.Tentokrát je to bohužel šílené pořád se to vrací vpodastatě se to ani nevyléčí a jen se to mírně zlepší a pak zase zhorší,Atb nezabrali.Dle mého kvůli tomu že jí nedělal mudr. crp a nyní i při zhoršení ho měla vpořádku.tak předpokládám.že i v době nasazení atb bylo cerp oki.Takže dle mého atb naprosto zbytečná.Musím říct,že dnes kašle méně,ale to tak bylo i předtím,tak uvidíme moc bych si přála aby už byla fit,jsem z ní zoufalá a přitom ona je tak statečná,snad víc jak já ☹

amabilis
30. čer 2014

@misellll S tím, co píšeš, mi napadá, jestli tedy nemá intoleranci k lepku nebo laktoze, případně alergii na bílkovinu kravského mléka. I to jí vyšetřovali? To jsou totiž taky věci, které oslabují imunitu a případně způsobují zahlenění apod.

@nessik Já si na tebe pamatuju a je mi to moc líto, že zatím nic. Ach jo ☹ Tak moc držím palce, ať už se to zlomí.

misellll
autor
30. čer 2014

@amabilis všechny tyto vyšetření má dcera z batolecího věku, opakovaně za sebou.Vždy s negativní výsledkem.Také mne to napadlo,ale jelikož vždy dopadly negativně předpokládám,že je mizivá šance,že by tyto problémy měli co dočinění s těmito intolerancemi či alergiemi.Ale děkuji za nápad.Jak říkám hodlám si vydupat veškerá všemožná vyšetření.Hodně se upínám na tu imunologii,ak uvidíme,zda-li nám tam nějakým způsobem pomohou.

nessik
30. čer 2014

@misellll ona z těch nemocí nakonec vyroste, neboj se. Nás zřejmě čeká trhání nosní mandle u obou, opravdu teď po těch neštovicích to byla docela katastrofa. Kéž by se aspoň přes léto daly dohromady. Totéž přeju Tobě. Mně taky vadí, že dítě sotva se doléčí, tak ho musím šoupnout zpátky do školky, protože v práci mi paragrafy netolerují, pytlíkujeme to všelijak, máme hlídací tetu na kterou padne půlka výplaty a jsem z toho věčně ve stresu.

leg
9. črc 2014

Je tu někdo, kdo se setkal s tím, že se mu děcko osypalo neštovicema a zároveň chytlo pásový opar? Prosím o kontakt.

Sem začni psát odpověď...

Odešli