Neštovice u 3 leté, máte zkušenosti?

mamca26
11. únor 2012

Dobry vecer,chtela bych se zeptat,ma dcera ma uz druhy den nestovice,,je mi z ni smutno,,nemuze ani spat jak ji to svedi,,place,,do toho sem tam teplotka a jeste ryma..Mate nekdo zkusenosti?Existuje neco lepsiho nez pudr?Chudinka,,nejradsi bych to vzala za ni ☹

helcenka
11. únor 2012

Náš syn měl neštovice, když mu byly 2 roky a 3 měsíce. A měl je opravdu úplně všude ve velkém (v puse, v uších, ve vlasech, mezi prsty, dokonce jednu i přímo na žaludu). Bylo mi ho moc líto, chtěla jsem mu ulevit, ale nevěděla jsem pořádně jak. Nakonec jsme to vydrželi, ale místo obyč pudru jsem mu koupila pudr s mentolem. Ten ho chladil a tolik ho to nesvědilo.
Také se ráda dovím, jak to bylo u ostatních, protože u dcery nás neštovice pravděpodobně ještě čekají... 😝

bocinka
11. únor 2012

já myslela, že už se to nemaže, že se už zobe jen dithiaden, nebo jak se to jmenuje....
Jinak já měla neštovice nedávno - teda relativně - ale můžu potvrdit, že pudr s mentolem mi pomohl daleko víc, než obyčejný....
A jinak.... Buďte rády holky, že to mají dítka teď, dokud jsou prcci, já půjdu malou nakazit - pokud to vyjde - kolem pátého roku, kdy už si nechá víc vysvětlit, protože to, co jsem prožívala já, ve skoro 16ti letech nepřeju nikomu.... Jak známo, tak čím později tím hůř.... U mě doslova, 41° horečky, omdlévání, pomočování, absolutně jsem nevěděla o světě a nejhorší HALUCINACE!! a poté převoz do nemocnice, bylo to nejhorších sedm dní v mém životě.... 😠 😠 😠

madlenka29
11. únor 2012

tak u nás proběhly neštovice na podzim-mazala jsem je holkám pudrem,v pusince pak genciankou a může se mazat i po tělíčku,jinak jsem dávala sirup na snížení teploty
starší Gábinka je měla docela v pohodě,ale mladší Verunka je měla taky všude
myslim,že na to někdo doporučoval i Fenistilovou mast a Dithiaden(snad to píšu dobře) na Uklidnění

jo a na teplotu hlavně nedávat aspirin!!!!

morava739
11. únor 2012

ahoj neni to tak strasne a cim driv tim lip aspon se nebude ulivat pozdejc ze skoly.maly to mel ve 2 letech coz bylo koncem listopadu a ja mu davala klasicky tekuty pudr dr.mi napsala nejaky imazol krem a ten byl total na prd hnala jsem chlapa do lekarny at prinese pudr a ten byl nejlepsi.topila jsem doma jak v saune a maly behal nahy sice vse od toho pudru ale bylo to jen na 10dni a kdyz se nekde otrel bylo to videt tak jsem mu to hned znova namazala.hojilo se to dobre

jajina.c
12. únor 2012

Tak syn neštovice ještě neměl, ale kamarádky používají pudr, fenistil, panthenol a doktoři tady u nás předepisují i prášky na svědění, ale nevím jaké, to Ti dr poradí, prý to zabírá dobře.

petrunka01
12. únor 2012

ahoj..děti je měly nedávno-zkraje roku.Oba najednou.Dostali jsme genciálku a Fenistil kapky-jsou jen na předpis.Syn říkal,že ho to nesvědí a opravdu se nedrbal a dcerka taky nejevila známky,že by jí to nějak vadilo,ale ona jich neměla tolik.Jestli pomohl ten Fenistil,že jsme ho dávali hned od začátku,nevím...

jajinka27
12. únor 2012

mazala jsem genciankou a imazolem, mudra uz pudr nedoporucuje a fenistil kapky, syn si to uzil v roce a pul a mel nestovice po celem tele, hruza hruz

zelvy
12. únor 2012

Ahoj, my jsme čerstvě po neštovicích, nejprve je měl syn 5let, za 14 dní po něm dvouletá dcera. Dávala jsem Fenistil kapky proti svědění, napsala nám je dětská doktorka a dost pomáhaly. Syn měl 3xdenně 25 kapek, dcera 3x denně 15kapek. Na mazání TANNO HERMAL LOTIO, je syce dražší než pudr-170Kč, ale neopadává , je tekutější a brání vzniku jizev.