Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Neštovice u kojenců. Jak probíhají?

zuzka1000
22. srp 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti ? Mojí sousedky dcera (5 let) má neštovice a my jsme u ní byli na návštěve. S mojím synem si hrála atd. takže teď mám obavu, že nás neštovice navštíví taky. Nevíte jak to probíhá u tak malých dětiček ?

lottie
22. srp 2007

no je to otázka spíš na dětskou mudru, ale já jsem nikdy neslyšela o miminku, které ny mělo neštovice, tak neboj.

mikca
22. srp 2007

ahoj, záleží jak si hrála a jestli je plně kojen tvůj malej, to má taky vliv na to zda dostane ...takže jestli je plně kojeno, tak je nějaká pravděpodobnost, že ho to ochrání...
taky záleží jak dlouho neštovice malá měla, zda je ještě infekční, mimochodem nachápu proč chodíte na navštěvu kde jsou neštovice ☹ ?????
no a průběch u kojenců je horší než u děti starších ☹

zuzka1000
autor
22. srp 2007

Děkuji Lottie, mudra říkala, že se musí počkat tak 14 dní a pak, že se buď objeví anebo taky ne.
Mikca mimochodem byli jsme tam v sobotu a objevily se jí pupínky včera tak jsem to nemohla vědět, určitě bych šla k někomu, když vím, že mají neštovice !!!!!!!
Dr říkala, že ani, když je dítko plně kojeno nemusí ho to ochránit.

johanda
22. srp 2007

Zuzko, mám podobnou zkušenost. Jen bych připomněla, podle mojí dr. jsou neštovice nebezpečné hlavně po narození a pak cca do konce šestinedělé. Kolem toho půlroku už nemají tak hrozivý průběh.

danae
22. srp 2007

Zuzko, nemám sice osobní zkušenost, ale jen jsem chtěla říct, že moc držím palce, ať se vám neštovice vyhnou! Dej nám vědět, jak jste dopadli! 😨

zuzka1000
autor
22. srp 2007

Jééé holky jste moc hodný 🙂 No nezbývá než čekat, malému je 5,5 měsíce tak snad ikdyby je měl tak to nebude tak hrozné. Moc Děkuji.

mikca
22. srp 2007

zuzka myslela jsme si že to tak bylo, ale z tvého povídání to vyznělo tak, jako by už je měla, nechtěla jsem aby to vyznělao nějak utočně, ostatně jo to jen tvá věc 🙂
jo a nejinfekčnější jsou děti 3 dny pčed vysetím neštovic.Má malá přišla do styku nevědomky už dvakrát, a ještě je nedostala. a malej jednou a taky nic.

peige
24. srp 2007

Zuzko, já jsem něco podobného zažila, ale s novorozencem a druhou dcerkou.
Druhý den po porodu nás navštívila moje první dcerka, byly spolu v kontaktu (obě holky), a další den u starší vypukly neštovice.

Takže shrnu co mám dle doporučení (primářka nov. oddělení, dětská doktorka a gynekolog).

1. Dítě je nejvíce infekční v inkubační době tj. 20dní,
2. záleží zda matka kojí a zda prodělala neštovice, pokud ano, stejně vám nikdo na 100% nepotvrdí, že to kojenec nedostane. Tak jsme z porodnice putovaly i s čípky na snížení teploty.
3. Pro děti a hlavně pro ty nejmenší jsou nejhorší komplikace a vysoké teploty(které nemusí nastat).

Doufám Zuzko, že to malej nedostane, dej pak vědět, jinak asi bych dávala pozor ty tři týdny a doma měla v zásobě něco na horečku 😉

zuzka1000
autor
24. srp 2007

Peige děkuji, zatím teda nic, ani teplota ani pupínky. Na teplotku doma mám, doufám, že se nám vyhnou. Neštovice jsem prodělala, ale malého bohužel už nekojím. Stejně to už teď neovlivním tak musíme čekat.

mumumu
23. bře 2008

Holky help!!!
Manžel jde zítra s Honzíkem na koledu, jak jinak, žejo. Chce jít i za svou nemanželskou dcerkou, což je úplně v pořádku, ale!!! Její tříletý bráška má neštovice. Mám tam Honzíka poslat??? O něj se ani tak neděsím, on je dle mě v ideálním věku na tu nemoc, ale co Kubík???? Mmch, s tím klučíkem byl cca před 3 týdny v kontaktu v místě, kde on údajně ty neštovice dostal, takže možná už to řeším zbytečně...poraďte.

mikca
24. bře 2008

mumu ten kdo má neštovice je nejvíc infekční tři dny před vysetím první neštovky..takže to odpočítej jak dlouho je má..jinak když tam pošleš Honzíka tak je pravděpodobně dostane pokud to bude teda´návštěva že si spolu budou hrát..ale když budou jen ve dveřích tak je to nepravděpodobné..myslím že když je púřeci jen Honzík dostane, tak Kubík už je docela "velkej" takže je dostane určo taky..tak bych to fakt promyslela...u nás je má malíá tak příští týden je čekám u malého a mám z toho docela hrůzu a to mu budou dva..co potom u takového prdoly co máš ty.. 🙂

lukin
26. bře 2008

A jak je to s tím, že můj čtyřletý synovec má neštovice, ale už asi 2 týdny, jenže pořád má na sobě pupínky, které už však pomalu mizí. Hrozně chtějí, ať tam za nimi přijedeme s mou skoro třítýdenní dcerou. Mě se to nelíbí. Může se ještě teď nakazit a bylo by to nebezpečné pro tak malé mimi?

lukin
26. bře 2008

Tak jak to vidíte v mém případě? 🙂

josefa
26. bře 2008

lukin, ja bych ještě s návštěvou počkala...je moc malinká...

schnek
26. bře 2008

lukin, já bych to nedělala. Tak snad vydrží, ne, když mají doma neštovice? 😉

katharin
26. bře 2008

V žádným případě tam nejezdi a vydrž,já k neteři nešla celý ty tři týdny.Když to chytnou takhle malý mimča,tak to můše mít šílený následky,ale pokud kojíš,tak by to snad neměla chytnout.Ale proč si to kvůli hodince na kafe potom třeba vyčítat.Ikdyž my sme se s ní viděli den předtím,než se jí pupínky objevili a nic.Pravda je,že sme zrovna plně kojili.

lukin
26. bře 2008

katharin: Ona chce, abychom tam byli několik dnů :-/ Je jak bez rozumu. No nic, nedám se. Ať si myslí, co chce, v žádném případě nechci ohrozit malou.

katharin
26. bře 2008

Já bych hlavně nejezdila na delší návštěvu v šestinedělí,radši atˇ ti někdo přijede pomoct,sama potřebuješ klid a svoje prostředí a myslím,že na malou je to taky ještě brzy,napřed si musí zvykat na svoje.My byli na noc až v půl roce.Ale jestli se cítíš,tak samozdřejmě tím líp.držím pěsti,aby se vám ty mršky vyhli.

lukin
26. bře 2008

katharin: No právě že se necítím, nechce se mi tam a navíc bych musela brát všechny věci (vanička, kapky, látkové plenky atd.). No ale hlavní jsou teď ty neštovice a když říkáte, že to je nebezpečné pro tak malé mimi, tak tím tuplem už tam nepojedu. Jaké vlastně hrozí nebezpečí u tak malých dětí, když je chytnou?

katharin
26. bře 2008

Je ta tvoje ségra,nebo švagrová vůbec normální,nebo už si nevzpomíná jaký to bylo když byl mimino?Ale asi to chápu,mám v rodině něco podobný ☹ ☹ ☹

mikca
26. bře 2008

dokud se nevyloupne poslední neštovka, je dítě stále infekční..takže určitě nejezdit..ikdyž malá by to zřejmně nechytla, ale nic bych nepokoušela 🙂

syrael
26. bře 2008

My jsme dneska prijeli k obvodacce, kvuli vyrazce - malej byl s tatko u vytahu a me ve dverich zarazila pani, ze pry maji nestovice - decko stalo vedle ni...ted se desim, ze nas to taky chytne...

bobisek
26. bře 2008

Právě proděláváme neštovice, průběh je parádní. Pupínky malinký a je jich drobet. Slabá horečka a skoro to není poznat. Taky jsem se bála a moc, ale teď jsem ráda, že si je malej odbyde a bude mít pokoj. Nakazil nás synovec (setkali jsme se 3 dny před jeho vypuknutím a u nás se objevily po 3 týdnech) a tech chudák je měl v takovým stavu, že ho málem odvezli na infekční. Je mu 15 a z teplot byl dehydrovaný a má zánět močových cest.

Syrael neboj, fakt je to lepší, když jsou malý.
Jsou sice moc malý, ale lepší než v pubertě nebo dospělosti 😉

katharin
27. bře 2008

Bobisek:můžu se zeptat,když sou ty neštůvky v takové pohodě jak dlouho kojíš,nebo jsi kojila.Prý sou dlouho kojené děti na tom líp s imunitou a dokonce ty nemoci líp snášejí,tak jestli i ty s tím máš takovou zkušenost.

bobisek
27. bře 2008

Katharin
musim se přiznat, že jsem idiot 😅 Nechce se mi ani věřit, jakej jsem zmatkař.
Takže: žádný neštovice to nebyly. Normálně se mi osypal po teplotách, který měl od zoubků. A já ho chudáka mazala pudrem jako divá. 2 dny jsem ho takhle matlala a když jsem ho dneska ráno omyla žinkou, tak pod pudrem ani znamka po pupinkach. Je čisťounkej jako samý nebe 😀 😀 😀
Teploty od zoubků mívá, ale takhle se mi ještě neoprudil. Možná, že spapal něco, co mu nesedlo 😖

Jinak jsem ho kojila do 8 měsíce a od 5,5 měsíce jsem začala s příkrmama

Promiňtě mi prosím moje machrování 😎 😀

zanetka82
27. bře 2008

Tak u nas doma byli nesštovice minuly rok před vanocemi. Starší syn je donesl ze školky. No a kubíček měl 5.měsícu. To byl zahul osypal se všude po těle v pusince a nejvíc jich bylo v plence. k tomu teplota a prujem a jeli jsme na pohotovost a od tama do nemocnice na infekčí. V te době moc nepil čaj a byl dehydrovany. 😠 Jo a nekojila jsem už. Tak nevím jak jsou na tom děti kojící. 😉

katharin
27. bře 2008

Bobisek
ani nevíš jak moc jsi mě pobavila,já tu málem lezu po zemi smíchy.Jsi fakt dobrá,málo kdo by to dokázal takhle přiznat,asi bysme se nepotkali,takže bys klidně mohla machrovat dál.Takže smekám a za idiota se určitě považovat nemusíš,lepší jedno zbytečný mazání,než jedno malý zanedbání.

bobisek
28. bře 2008

Sranda musí bejt 😀

jandalinka
24. čer 2008

Může mi někdo poradit,jaký přesně mají neštovice průběh??Ve svým "chytrých knížkách"to nemůžu najít.Jen píší výsev pupínků a teplota. 😒 Nám se dnes ráno objevili 3pupínky červené plošné na tvářích a teplota slabá skoro nic 37,2,tak nevím.Nic jsme nového jsme nejedli.Tak jak člověk pozná,zda to je po potravinách či po sluníčku či jsou to neštovice nebo něco jiného,jiná nemoc......Nechci hned kvůli 3pupínkům chodit k mudr.hm ☹

sisstin
24. čer 2008

jandalinka:po potravinách jsou to malé červené tečky, které se postupně slévají do ložisek..ale nestovice je vystouplý boláček 😉