Noční BĚSY - co pomáhá?

kusanagi87
3. říj 2018

Ahoj, mam pocit, ze syn 2,5 roku zacal trpet nocnimi besy 😐 Za posledních 14 dnu se tak vzbudil 3x, z toho teď 2 dny po sobě. Vzdy kolem pulnoci zacne plakat a neni k utiseni. Pokus o utiseni to jeste spise zhorsi 😶 Kopka pritom i nohama, furt si tre oci; kdyz jej vezme manzel do naruce, tak si ukazuje rukou, ze chce jit tam a tam nb z tama pryc, ptz se se tam ve finale rozplace jeste vice. Mne vetsinou úplně odstrkuje, ale za chvili natahuje ruce, kde jsem...
Dneska se vzbudil kolem 1 hod, cca po 15 min z niceho nic ticho a chrupkal. Po chvili zase zacal plakat a po dalsich 10 min se ke mne nakonec pritulil a pricucl se k prsu a uklidnil se. Vypadalo to, ze uz klidne spi, ale za chvili zase knoural a pak se zase rozplakal jak na zacatku 😐 Klidnejsi chvile byly jen když si znovu sam lehl, zabalil se do periny a asi se snažil usnout, ale nešlo to.
Manzel totalne ale totalne nervni, ptz bylo pred 2 hodinou a on v 5 vstava do prace. Ten uz byl skoro nepricetny...! 😓 Nakonec mu na mobilu na 5 min pustil hru s auticky (ty syn zboznuje). Chvili to vypadalo, ze to nezabere, ale za chvili ticho a hned vykladal, jaka jsou tam auta, barvy atd. Cily jak pres den. Po 5 min mu manzel vysvetlil, ze auticko uz jde spinkat a oni pujdou take a bez problemu. Spolecne se zabalili do periny a usli.
Do rana uz byl klid a rano maly zase klidne hrave dite.

Mam ale obavu, co s tim, ptz za 14 dnu se nam narodi druhe mimi...a take jak ty vecery manzel sam psychicky unese, kdyz ja budu v porodnici 😐 Zvlast jak manzel nervne prohlasil, ze mu mel rovnou poradne naplacat a byl by klid (mysleno, ze kdyz video pomohlo, tak ze i tato "zmena" by pomohla). Jsem z toho na nervy 😔

Nejake tipy, co by mohlo pomoci (i homeopatie, bachovky)? Odpo zadny akcni narocny program nemel, v TV poustim jen pohadky, na telefonu nepoustim uz tyden nic, ptz pak spatne spaval.

svatbataz
3. říj 2018

Syn 3R to má taky, údajně to má tak do 6ti procent dětí jenom a vzhledem k nevyzrálý CNS je to u dětí "normální". Posledně nás to taky vyděsilo, je to vlastně spící dítě vzhůru, brečel, křičel, nás odstrkoval, kopal, umlátil by se. Nebudit, pomáhá opět jít spát nebo být s dítětem v klidu. Žádné buzení nebo rozptylování čímkoli. Časem se to má srovnat. Malá odbočka, na podzim jsem synovi pořídila na imunitu (ještě s imunoglukanem) rybí olej od Mollers. Je tam omega 3, má to mimo jiné pomáhat k normálním funkcím CNS, takže to možná pomůže i na tohle...

kusanagi87
autor
3. říj 2018

@svatbataz Podívám se na ten rybi tuk, děkuji. Ja jsem manzelovi rikala, ze nerozptylovat, ale on si k tomu nic neprecetl a ze ja jsem zase "chytra" a lezet jen tak nevydrzi. Funi nas*ane jak lokomotiva a strašně resi, co sousedi na to... Zvlášť jak maly ted jeste dela sceny pri oblekani se ven (boty, bunda, cepice). Ze jako furt rev mno 😐

svatbataz
3. říj 2018

My ho taky jednou budili a bylo to ještě horší, pul hodiny. Takže radši prostě hned k němu, konejšit, neprat se, něco třeba vyprávět šeptem, obejmout rukou... prostě nechat usnout. Pokud má třeba oblíbeného plyšáka nebo něco na usnutí, dát do ruky... S těmi nervy manžela chápu. Měl by si o tom přečíst. Ale i já jsem (v jiných situacích) podobný nervák

kusanagi87
autor
3. říj 2018

@svatbataz Ty jo, pup hodiny...to manžela odvezou 😔😓

mrav
3. říj 2018

Moje dcerka to taky párkrát měla - bylo to v období, kdy jí zemřela máma. Řešil jsem to tak, že jsem jí vzal k sobě do postele, objal ji a ona usnula.

ela90
3. říj 2018

U nas prave naopak zabira probudit, aby si uvedomila kde je a ze ji nic nehrozi. Manzel j7 vezme na ruce a z okna ukazuje hvezdicky a svetylka. Po chvilce jim sama zacne mavat jako - pa pa dobrou noc a za minutu je v posteli tuha. Ma necela 2r a uz nejakou dobu neuveritelne zive sny. Chce po me nemozne veci nebo si mysli ze je jinde. Proste na kazde dite zabere neco jineho. Ale ze zacatku byl manzel taky nervozni ze zbudi cely barak a spis ju okrikl. Az zjistil ze prave on ju umi velmi pekne utisit. Taky cekame za par dni druhe, takze jsem rada ze ju uklidni prave on a ja budu mit prostor pro mimi. Hodne stesti at si taky najdete nejakou metodu.

toluma
4. říj 2018

U naseho syna to zacalo taky nejak po 2 letech.Nekdy 1x za 14 dni,nekdy nekolikrat v tydnu.Plac,jekot,machani telem ze strany na stranu,nekdy to bylo jak vymitani dabla.Pokus o uklidneni to jeste zhorsoval,zacal rvat jeste vic,takze sme se vzdycky snazili se ho nedotykat a pustit nejakou uklidnujici hudbu,ale cloveku to neda,kdyz vidite jak trpi,a stejne sme na neho mluvili a dotykali se ho,i kdyz onezene.Navic bydlime v panelaku a kolikrat to byl rev na pul hodiny,nekdy i dyl.Nevim co chudacek v te hlave mel a co videl,ale byl vzdycky uplne mimo a museli jsme proste pockat,az se z toho probere sam,pak si vzal treba caj a spinkal dal.
My jsme koupili Sedaliu sirup a Stramonium Ch15,to jsou homeopatika,ale co nam pomohlo asi uplne nejvic,omezit pres den televizi,kdyz si to tak zpetne prochazime.Telka u nas byla dost pustena skoro celej den,hodne teda i decky porady aby se zabavil a ja mohla neco delat,ale zaroven i serialy a porady co nejsou prvotne pro deti a asi toho na ten mozecek bylo moc vjemu.Strasne ho bavili Simpsonovi,ale ono to taky neni asi pro deti uplne to nej.
Takze televize jede vyjmecne,nebo jen na par veci ,jinak ju vypiname a da se to vydrzet i uplne bez ni.Ja si pak pustim vecer ,na co se chcu kouknout.A pred spanim cteme knizecky,rikanky,nebo zpivame ukolibavky a vykladame si,co sme pres den delali apod.A vidim tam teda obrovskou zmenu.Co sme zavedli ten novej rezim,tak mel desik tak 2x ze zacatku,od te doby nic.Obcas v noci sice zaplace,ale je to takovy kvileni,vymrcovani a hlavne je "pri vedomi",zadnej nocni des.

pazdelu
5. říj 2018

Za nas doporucuji Sedalii lzicku pred spanim a Stramonium 15ch -jsou to homeopatika, to druhe je na predpis teda pokud se nepletu a davali jsme myslim 5kul do 100ml vody - po rozpusteni tak lzicku a ksyz se vzbudila tak dalsi...do tri dnu byl a je stale klid. Televizi omezit,povidat si...🙂 preji at to brzy prejde,je to nemile☹