Nosní mandle vidět až z krku, jde to řešit bez operace?

blanches
25. čer 2013

Ahoj maminky, syn 3 roky měl v zimě spálovou angýnu, kdy mu píchali ATB a nakonec dostal Pendepon a od té doby víceméně, pořád nějaká rýma, vždy chvilku hustá zelená, pak normální, nebo jen vodovka, vždy byl tak dobrý max 4 dny a zase nanovo, žádný kašel a horečky. Teď měl zase zelenou, tak na to dostal Pamykon a sic se mu to trochu zlepšilo, ale i tak když jí tak se kolikrát uplně dáví, hrozně chrápe, tak jsme dostali doporučení na ORL, včera jsem tam s nim byla a mudra mi říkala, že má strašně velikánskou nosní mandli, že je vidět až z krku, jak je zdruřelá. Tak že nás čeká operace... teď nemá po tom Pamykonu zánět jen čiré bílé nudle. Normálně se dělá vyšetření, že umrtví nosní dírky a pak se tam dá kamerka do nosu, ale tady ta pani doktorka, se nejdříve koukla pusou (staré ošetření se dělalo tak, že se hmátlo dozadu do krku, jestli není zvětšená), a je tak obrovská, že mu kouká až do krku, říkala, že proto když mluví tak huhňá a je pravda, že on tak huhlá a že by se mu mohlo začít deformovat patro, chrápe strašně, a hlavně tůhle mu jen tak manžel zacpal pusu (řekl mu ať dýchá jenom nosem) a on se začal dusit, protože nebyl vůbec schopný dýchat nosem a to neměl rýmu . Nejraději bych se chtěla operaci vyhnout, teď jsem četla něco o homeopatikách, jestli mu to nevyzkoušet. Manžel a manželovi rodiče na mě tlačí, že musíme jít hned, protože ničemu ostatnímu nevěří. Četla jsem na stránkách krči, že mají nějakou metodu, kde ten přístroj rovnou odsává a že se nestane aby znovu dorostla. Pak jsem zase četla, nějaké názory, že to tak dobré není. Pak mě napadá co Motol, Příbram, Kladno??? Co myslíte a jaké máte zkušenosti?

kimby
25. čer 2013

Dobry den,s 3letou dcerou jsme meli totez,po domluve s dr,ze vazne je nejlepsi odstraneni mandle(5.cervna),jsem resila metodu a nemocnici.Vyhrala nemocnice Kladno(na doporuceni, mame ji 80km,ale nelituji),zcela nove oddeleni,vyborny pristup,operace provedena klasickou metodou,pan doktor nam vysvetloval,ze odstraneni nosni mandle laserem nema zadny vyznam,ze u krcnich mandli je to opodstatnene,u nosni akorat tahani penez (lepsi pocit rodicu,nemaji problem udelat).Zda doroste ci ne zalezi na tom,aby dite spravne pouzivalo nos a cvicilo po operaci (nedychat pusou, foukani brckem do vody apod).Nastup jsme meli v 7h rano,nasledne potrebne papirovani,deti si hraly na pokoji (krasne vybaven),pak oblbovacka,deti slo ten den na zakrok 5,dcerka jako prvni,mohla jsem ji doprovodit k operacnimu salu,nasledne zakrok 15-20min v narkoze,pak pooperacni JIP neco pres 2 hod(ihned jsem mohla byt zase s ni,probuzeni trosku narocnejsi jako u vsech lidi),pote premisteni na klasicky pokoj,kde deticky polehavaly, pote kontrola lekarem,pokud vse bylo v poradku,dite vnimave,zadna bolest,krvaceni,smeli jsme odjet domu a dodrzovat jista pravidla.Dceri se evidentne ulevilo okamzite,mluvi krasne,vubec zadne chrapani,od toho okamziku zadna nudle(ani vodicka),do te doby mela 5mes v kuse!Kontrola po 2 tydnech ukazala,ze vse je krasne zahojene,spokojenost na vsech stranach.Mohu napsat vice,co vas bude presne zajimat.Nebojte se(take jsem hledala info,bala se),zakrok je urcite lepsi,neb necinnost muze prinest velke problemy.

blanches
autor
25. čer 2013

@kimby moc děkuji za reakci. No tu rýmu máme také neustále a když ne rýmu tak plný nos v zadu, kdy nic nevysmrká, pořád stříkám mořskou vodu, prostě není vůbec schopný dýchat nosem. Zkoušeli jste nějakou jinou metodu? Jak moc měla tu mandli velkou? A jak dlouho jste čekali na objednání?

berenika39
25. čer 2013

můžeš tu trochu pohledat..do rámečku napiš "nosni mandle", bez čárky...., je tu už plno zkušeností.

https://www.modrykonik.cz/diskuse/alternativni-...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/detske-nemoci...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/detske-nemoci...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/detske-nemoci...

plus dalších xxx témat, mrkni

blanches
autor
25. čer 2013

@berenika39 děkuji moc, mě zajímalo hlavně když už ano tak kterou nemocnici, kdo má jaké zkušenosti

berenika39
25. čer 2013

@blanches Petr jsme vzali do Modřan Všechno ok. Ale strach jsem měla. po zákroku hned domů. Ale žádné komplikace, nic, a moc to pomohlo.

blanches
autor
25. čer 2013

@berenika39 a byl na tom laseru? A můžu se zeptat kolik zákrok stál, psali, že je to nadstandartní výkon. Je super, že mu to pomohlo...

berenika39
25. čer 2013

@blanches jj, oni to tam tím dělají, nevím, jak je relevantní informace, jestli to díky tomu nedorůstá, řekli nám to,ale fakt nevím. petrovi zatím nedorostla. měl v uších volnou tekutinu, jak byla ta mandel velká, tak se to tam hromadilo, takže mu píchli obě ouška, vyčistili, má bohužel od té doby vpáčené bubínky a nelepší se to. ale nedělá mu to už problémy, souvisí to i s alergií, takže když bere léky, tak je to ok.
stojí to 5 000,-.

blanches
autor
25. čer 2013

@berenika39 jejda, chudák, ještě uši do toho, tak snad se mu to s přibývajícím věkěm vylepší, abyste nemuseli brát žádné léky. No mě na ORL říkala, že mu musí vadit i při polikání, že je moc vylezlá ven, ale žádný stupeň nepopilosala, právě že ani nedělala to vyšetření, nejdříve se podívala do krku a pak řekla, že ho nebude trápit, že je vidět až z krku, tak jsem chtěla vědět, jak je to vážné a jestli měl někdo takový stupěn a zkusil homeopatika a jestli pomohly...

berenika39
25. čer 2013

@blanches nevím, doporučuji konzultaci u jiného orl. oni se v tom strašně liší, jak v ezpůsobeh vyšetření, tak v přítupu, tak v hodnocení té závažnosti...někdo má jako indikaci k vytržení , jen dítě párktát smrken a někde se čeká....chce to najít jiné orl a porovnat to.

blanches
autor
25. čer 2013

@berenika39 díky moc, jasné, asi vyzkouším i jiného ORL a uvidíme 😉 chci vyzjistit co nejvíce info.... protože stejně jako každá máma, mám obavy a chci to nej nej pro svého broučka 😉

kimby
26. čer 2013

@blanches jsem mimo cr,takze reaguji jen zkracene,po navratu vam napisi poradne.Nicmene po vyndani mandle operater oznacil AV III, co se tyce lecby, lecili jsme vsim moznym,mozna i nemoznym,prislo mi,ze stejne pul roku nedelame nic jineho,nez odsavame,strikame,zkousime atd...

handm
6. led 2014

@blanches ahoj, hledám info a narazila jsem na tuto diskusi - byli jste na té mandli? A kteoru nemocnici jste vybrali nakonec?! My bychom měli jít do Příbrami, ale nic moc recenzí jsem nenašla... díky

blanches
autor
6. led 2014

@handm ahoj, byli jsme ještě na vyšetření v Praze na na Karláku, u jiného super ORL a ten operaci bez vyšetření přístrojem (jen se podíval do krku) doporučil také... zjištovala jsem všechny možné info o nemocnicích nakonec to vyhrálo Kladno, jelikož jsme nic nedopláceli, neměla jsem dalších 5 tis. abych ho mohla dát na laiser v Krči. Příbram jsem vyloučila, protože bychom tam museli být přes noc, pustili nás v 15 hod dom a už tak ho to tam nebavilo a chtěl jet domů. Od té doby opravdu super když rýma tak jen na chvilku a to dokonce nastoupil v září do školky. Měl třetí stupeň a takovou hodně rozpraskanou. Od té doby začal lépe mluvit a i lépe jí... 😉 Kdyby si chtěla nějaké bližší info, tak dej vědět, ráda pomůžu 😉

handm
6. led 2014

@blanches Díky moc! No, ta Příbram je blbá v tom, že jeden den ráno nastoupíš a pak celý den nic, ale po zákroku tě večer pustí, ten je druhý den ráno. Jestli se sichrují, že bude den předtím v klidu, netuším ... no ale nějak to přežijeme. Máme to i blízko, tak to bude snad ok.
Jinak náš junior taky děsně chrápe, dýchá jen pusou, huhňá neustále a od října má v podstatě nonstop rýmu a je nemocný. Ve školce byl asi 2 týdny. víc ne. . A to zadní zadní rýmu. Nejde vysmrkat, odsát, nic.. jen sotva dýchá a chodí, mami vysmrkat a ono nic nejde. Navíc mu zalézá do uší, přes tu mandli to prostě nosem neprojde, je extrémně zvětšená (nevím, kolikátý stupen😲) takže ho velmi často bolí ouška, zatím tedy neměl zánět, vždy jsme to rozehnali ledem včas, ale pláč strašný...
Jen se trošku bojím té narkozy a taky, že mu zas doroste. Jinak odstranit mandli už doporučili tři dr nezávisle na sobě, tak jsme se s mužem rozhodli, že ano. Horší to nebude a když je naděje na zlepšení, zkusím to.
Kdybych měla dotazy, určitě se ještě ozvu, díky moc!!

nellisek
7. led 2014

Já jen prispeju ne z vlastni zkušenosti ale od sestry s 6synem. Neustále žlutozelené rýmy, pak vodovate. Na ORL mandle musí ven. Sestry pediatr ještě navrhnul at zkusí wobenzyn a fakt to pomohlo, mandle se stáhla a rýmu už rok neměl, takovo tu hnusnou hnisavou. Malim dětem se to i da drtit tak nevím. Doporučil to primo pediatr a ti to většinou zatracuji.

inulicek1979
Autor odpověď smazal
Zobraz