Oční léčebna - Dvůr Králové, dávali jste sem děti?

janik1979
1. dub 2014

Prosím o radu. Dával jste někdo děti do této, nebo jiné dětské oční léčebny? Pro jak staré děti je léčebna vhodná? Mohou být v léčebně s dětmi i rodiče? Syn má tupozrakost a dnes nám doktorka doporučila pobyt v léčebně. Jsou mu teprve tři roky a nedovedu si představit, že by tam byl 7 týdnů sám. Sama jsem jako malá byla třikrát v léčebně a vůbec na ten pobyt hezké vzpomínky nemám a jednu dobu jsem to měla rodičům za zlé, že jsem tam musela. Děkuji za rady a zkušenosti

lukynik
3. dub 2017

Ahoj, tak my jsme dnes syna zrovna do léčebny odvezli, jel tam už potřetí, poprvé jel po operaci oka ve 4,5letech..to zvládal hůř, ale teď už si troufnu říct, že se i těšil. Sestřičky jsou úplně úžasný, taky jsem dávala přes nesouhlas rodiny, ale oči jsou prostě oči a není radno zanedbat. Kdysi už je tomu 10 let jsem 2x poslala i straší dceru a opravdu výsledky jsou. Jsou vady s kterými si hold sami nejsme schopni poradit a tohle je opravdu jediné řešení i na úkor odloučení dítěte od rodičů a rodiny!

berny25062006
3. lis 2018

davali jsme tam Terezku ve trech letech. byla tam už páte. jsoiu tam super.je one dobře postarano.můžete každy den telefonovat.uz si je můžete vzit domu v sobotu a v nedeli zase zpatky.hodne to memu diteti pomohlo.jsou jedini v republice.odvadeji ÚŽASNOU PRÁCI VSE JE NA DOMLUVE.

normalnimatka
3. lis 2018

byť je dotaz starej...
no já bych si pozjistila, jestli na to náhodou není právo úplně stejný, jako na to bejt se svým dítětem téměř nepřetržitě i v nemocnici. zkuste se zeptat na FB Práva dětí a rodičů v kontaktu se zdravotnictvím, školstvím a státem
lze vkládat i anonymně. asi záleží, co přesně je to za instituci, ale jestli je to nějakej zdravotnickej ústav, nějak mi nedává logiku, aby tam neplatilo to, co jinak platí všude.

matrinka88
4. lis 2018

Já jsem si tam volala a bylo mi řečeno, že tam s dcerou můžu být. Jen ubytování je mimo léčebnu a každé ráno bych ji tam zavedla. Měla by to platit pojišťovna, jako v jiných lázních a léčebnách. Jezdíme pravidelně s pohybovými ústrojím a vždy jsem s ní. Je to tak do 6 let věku dítěte. Jsou jí 3 roky.

1miska
16. pro 2018

@matrinka88 dobrý den, mohu se prosim zeptat, zda jste se jiz nejak v lecebne domlouvala, ev. poprosit o blizsi info. U dcerky 4,5 roku jsme pobyt hodne zvazovali, ale z jejich stranek jsem pochopila, ze pritomnost rodice není mozne a ac vim, ze jsou to oci, jsou dulezite atd... tak samotnou ji tam zatím posilat nechceme, kdyby byla moznost ubytovani rodice, tak nevahame

matrinka88
16. pro 2018

Já jsem tak kvůli tomu psala mail, že by to dcerka beze mně nezvládla, jak to tedy je a volala mi vrchní sestra a všechno jsme si vysvětlili. Číslo najdete určitě na jejich stránkách.

1miska
17. pro 2018

@matrinka88 dobry den, uz mi také mailem potvrdili ze doprovod dítěte do 6 let je plne hrazen pojišťovnou a je mozny a na blizsi info si budu volat. Jen se divim, ze o tom na strankach není ani zminka a drtiva většina rodiců pise ze to deti museli zvladnout bez nich. O pobytu nam rikali na ocnim uz před rokem, ale ani nas nenapadlo zjišťovat zda je mozny doprovod, protože jsem jejich stranky prostudovala od A do Z ale nikde tam o tom nepadlo ani slovo. Není tu prosim nejaky rodic který pobyt jako doprovod dítěte jiz absolvoval? Zajimalo by me par věci nez budu pani volat. Moc dekuji

normalnimatka
17. pro 2018

nárok na doprovod dítěte ve zdrav. zařízení je do 6 let dán obecně, a v podstatě MUSEJ vyhovět kdekoliv, a myslim si, že nejen, že umožněj ubytování "vedle v budově", ale opravdu neptřetržitá přítomnosti (s výjimkou třeba operačního sálu). takže tohle středisko je teda strašně "vstřícný", že umožní rodičům, aby tam byli, ale stejně spěj vedle...jako co to je? aby takový tříletý dítě muselo bejt takhle dlouho samo? 🙄 a ještě se ani o týhle možnosti moc radši nechluběj na webu, to aby rodiče vysírali co nejmíň a radši jim tam ty děti rovnou nechali a neotravovali, žejo. hnus. nu, ale taková je doba, kdo se nezajímá a neptá, ví kulový a pak i má kulový.

lenislav
3. únor 2019

Dobrý den, právě jsem s dcerou v této léčebně, též jsem jí nechtěla nechat jet samoutnou proto jsem hodně zjištovala. Na stránkách nic nenajdete, nikdo Vám nic neřekne, musela jsem hodně pátrat a zjišťovat sama.....Na ubytování do 6 let s dítětem skutečně máte nárok a hradí ho pojištovna, nad 6 let pokud to schválí lékář též. Dceru ráno do léčebny odvedu a odpoledne pro ni v půl třetí jdu. Být tam s ní nesmím, ale ubytované jsme spolu a přes noc jsme také spolu. Samoutnou bych jí tam nenechala. Má ADHD, úzkostné stavy, epilepsii atd. Je to tam hrozně malé a pro rodiče tam není místo. Pokud tu chcete být nárok na to určitě máte, ale bydlet budete mimo budovu. Což mě nevadí, hlavně, že tu není sama.

veru0401
10. zář 2019

@lenislav dobry den,chtěla bych se zeptat na bližší info ohledně léčebny?dekuji moc klidně do zpravy..