Opar u 7měsíční holčičky, máte zkušenost?

vercaci
23. bře 2016

Ahojky. Dneska se dcerce pod nosem objevil cerveny flicek, ktery vypada jako opar (puchyrek). Mate nekdo zkusenost co s tim? Jak moc stresovat? Na nd

vercaci
autor
23. bře 2016

Omylem jsem to potvrdila 🙂 na netu jsem zadne info nenasla, jen porad jak je opar nebezpecny....tak moc netusim, co s tim. Mala je od 3m na sunaru, takze protilatky ted ode me nedostane....dekuji za rady

hanal
23. bře 2016

Vy nebo někdo z vaší rodiny teď máte opar?

hapovab
23. bře 2016

No nechci strasit ale pry je pro deti nebezpecny

mysonek
23. bře 2016

Opar v sedmi měsících? Nebude to něco jiného? Opar je známkou reaktivace infekce, tudíž by předtím musela prodělat primoinfekci. U dětí bývá nejčastěji herpetická stomatitida nebo gingivostomatitida - horečnaté onemocnění s puchýřky v puse. A nebezpečná může být ta primoinfekce, hlavně u dětí s poruchu imunity, opar by už nebezpečný být neměl, ten už znamená že se v minulosti s oparem setkala. Ale fakt mi to přijde brzy. Nemá puchýřky i jinde - impetigo? neštovice?

hanal
23. bře 2016

Taky se mi to zdá nepravděpodobný, že by měla opar,spíš to bude něco jinýho.

drakenn
23. bře 2016

Muj mladsi mel prvni opar ve 3 letech na hornim rtu. Pak opet v 5 letech. Dbala jsem vzdy na hygienu. Opar jsem mu mazla ve spani Sudokremem, ktery zaschl a chranil puchyr. Mozna muj dobry psychicky dojem, ze je aktivni puchyr kryt a dojde k jeho drivejsimu vyleceni. Me mamka kdysi mazala opar zubni pastou, take doslo k drivejsimu zeschnuti, ale to pisi jen jako postup me mamky, nikoliv radu. To uz je na kazdem, zda tomu veri,, jako ze je puchyr kryt a driv vyschne.. nemam ale k tomu zadne lekarske potvrzeni.,

orchideas1
23. bře 2016

Nedavno jsem resila u 15 mesicniho syna. Ja mela zrovna opar a davala jsem si pozor a malej na rtu bilou tecku a natekly ret, vypadalo to jako opar. V lekarne mi rekli, ze pokud nemel malej plane nestovice tak to byt opar nemuze, ze to je pozustatek nestovic, ktery se takto projevuje na rtu v podobe oparu pri snizene imunite. Do 2 dnu tecka zmizela

drakenn
23. bře 2016

Muj starsi nestovice mel a nikdy opar nemel. Naopak mladsi jeste nestovice nemel a uz opary 2x mel.. tak ja nevim

hanickaa.d
23. bře 2016

moje dcerka zdědila opary po nás ☹ má 3,5 a už ho měla 3x, poprvé ve 2 měsících a to byla kojená. Byla jsem z toho vyplašená, pač na netu žádné hezké informace. Naštěstí se ji to velice rychle hojí. Není potřeba ani žádných spešl mastí (Vectavir apod) nám stačí pálivá pasta nebo tea tree olejíček a hlavně nám pomáhá zvýšení vit.B - pro 7měs dítě netuším zda něco je. Ale hodně nám pomáhají i homeo hned nasadit rhus toxicodendron 9 nebo 15CH, rozpusťte 5kuliček v kojenecké vodě a podávejte každou hoďku lžičku.

drakenn
23. bře 2016

@hanickaa.d Jee, tak to jsem rada, ze uvadite tu pastu.. ja byla ted na pochybach, ze jsem to zminila 😄

hanickaa.d
23. bře 2016

@drakenn proč, je to stará babská rada 🙂 jen to děti trochu pálí a pak to hned slízají 🙂

drakenn
23. bře 2016

No po zkusenostech zde na MK jsem cekala kameni 😃

pabka
23. bře 2016

Moje dcera trpí na opary po me, první měla v roce, od te doby cca jednou za půl roku. Má to bohužel po me, já mám opar snad non stop. Je pravda, ze ji se hojí rychleji a lépe, neboli ji a me ano. Takže bohužel, i děti na opary trpí.. a klidně odmala..
jo a nestovice jsme neměly ani jedna, takže to neni z nich.
Tak z mojí zkušenosti - nechat opar být, me se to osvědčilo nejvíc. A neboj, nic se nestane. Držím palce, at je brzy pryč.

mysonek
25. bře 2016

@orchideas1 tak to lékárnice šíří pěkné bludy. Vir planých neštovic sice patří mezi herpes viry stejně jako vir oparu, ale rozhodně nezpůsobuje klasický opar na rtu, ale pásový opar. Takže plané neštovice nemají s oparem na rtu vůbec nic společného. Docela mě překvapuje, že zrovna v lékárně, kde by měli být odborníci na léky (takže bych čekala i nějaké základní znalosti o nemocech) se dozvíš takovou blbost.

mysonek
25. bře 2016

@drakenn když jsem byla malá tak mi děda taky mazal na opary zubní pastu. 🙂 Většinou takovou tu zelenou pálivou, Stoma se myslím jmenovala. Ale jestli to pomáhalo nevím. Sudokrem bude na zaschnutí a hojení asi lepší 🙂

vercaci
autor
27. bře 2016

Dostala jsem se na net az dneska. Tecka nam zmizela, takze jsem rada. Asi jenom nejaka vyrazka, reakce na neco i kdyz nic noveho nemela, ale jsem rada ze je klid 🙂