Operace nesestouplého varlátka ve FN Hradec Králové

galigula
18. bře 2011

Ahoj, je tu prosim nekdo, kdo byl se svym chlapeckem na operaci nesestoupleho varlatka, nejlepe ve FN HK? My mame jit na operaci za mesic a bojim se toho, tak bych rada vedela, jak to vsechno probiha, jestli tam muzu byt celou dobu s nim a tak. Prosim, o co nejvic informaci. Dekuji moc!!!

haanhobe
18. bře 2011

Ahoj, já už psala do podobné diskuze, tak přeposílám -Byla jsem s 19 měs synem také na malém chir. zákroku, sice ve FN Ostrava, ale alespoň nějaké postřehy. První věc , kterou jsem sebou měla a doporučuji, byl kočárek - sporťák. Posílali nás na nějaké předoper. vyšetření a na chodbách bych se ho natahala. Navíc po operaci jsem ho cca 2 hod. vozila, byl neklidný, tam alespoň usnul.Na oblečení pro sebe něco pohodlného, domácího, malý může také klidně tepláčky, triko.Jinak jsem sebou měla jídlo pro malého, které ty dva dny můžeš uchovat - piškoty, balené croisanty, protože batolecí strava byla stejná jako pro dospělé, žádný jogurt, ovoce. V kuchyňce byla k dispozici varná konvice - tak nebyl problém uvařit si svůj čaj nebo UM. Největší problém byl udržet malého od večera bez jídla a hlavně pití. na operaci šel až v jedenáct dopol. a to už se sápal po kohoutku s vodou, cizím lidem na chodbě po minerálce. My jsme ś druhou maminkou všechno svoje jídlo i pití už večer pořádně schovaly,ať děti nedráždíme, ale stejně to tak malým prckům nevysvětlíš.
Jinak jsem si společně se sestřičkou malého donesla až před operační sál, po operaci mě hned zavolali na pooperační pokoj. operace trvá asi hodinu, druhý den byl malý opravdu v pohodě a v klidu, jizva klidná, teď po půl roce není ani vidět. Stehy dávají vstřebávací.Nám sice varle úplně chybí, ale naštěstí i jedno k životu stačí a jsme bez komplikací. Zároveň u operace provádějí přetažení předkožky, pokud je potřeba, ale s tím tě seznámí. To trochu malého štípe, při močení si trochu pobrečí, ale je to při jednom. Asi každé dítě to snáší jinak, některé po operaci dokáže prospat ještě hodiny, náš brečel a byl k neutišení, i když mě ujištovali, že ho nic nebolí. Cizí prostředí, taková doba bez jídla a pití jistě udělají své.
Ale každopádně si na oddělení zavolej, co ti doporučují a i na ten kočárek je dobré se zeptat.
Tři dny se dají určitě zvládnout, držím pěsti, ať je vše OK.

kristipa
18. bře 2011

ahoj, taky už jsem odpovídala na tohle téma takže tady toje: my máme operaci nesestouplého varlete za sebou, proběhla před měsícem, to bylo malému 10 měsíců. na žádné injekce jsme nechodili, rovnou nás poslali na operaci. ve středu jsme nastoupili do nemocnice (Olomouc) podle mě úplně zbytečně protože jsme akorát podepsali nějaká lejstra, okoukla malého doktorka jestli je zdravý, vyplnili nějaké dotazníky-souhlas s operací, anestezií..., dostali jsme oba dva visačky na ruku se jménem a toť vše. od půlnoci už nesměl nic jíst ani pít ale překvapivě to zvládl v pohodě (a to i stejně starý kolega co s námi byl na pokoji-ten šel na obřízku), ve čtvrtek v poledne ho vzali na sál a kdyby nenastala komplikace s dýcháním po narkóze tak jsme šli v pátek domů, jenomže náš poklad po vyndání dýchací trubice nezačal sám dýchat takže ho strčili na JIPku na kyslík a pozorování přes noc (večer mu už kyslík nedávali, dýchal pěkně sám), v pátek dopoledne ho převezli na normální oddělení, přečkali jsme noc a v sobotu jsme šli domů. pořád je zajímala teplota tak jsme furt měřili a pak taky aby se vykadil což se mu povedlo) do pondělí měl jizvy zalepené, dětská Mudr mu to odlepila, museli jsme sprchovat místo koupání nějakou dobu, častěji přebalovat a tak. ta komplikace s dýcháním je prý u takhle malých dětí hodně častá, na nic to nemá vliv jenom prostě musíte být o den déle v nemocnici. pokud tě ještě něco zajímá tak se ozvi.