Ošetření zubu v celkové anestezii. Máte zkušenosti u dětí v Brně a okolí?

leki
17. únor 2021

Dobry den,
chtela bych se zeptat, zda mate nekdo zkusenost s osetrenim zubu ditete (syn ma 5 let) v celkove anestezii v Brne a okoli. Kde jste byli, jak to probehlo a jak jste byli spokojeni? Jde mi nejen o trhani, ale i vrtani (v detske napr udajne vse jen trhaji). Syn je neosetritelny (4 ruzne kliniky... myslim, ze uz jsme zkusili vsechno, zuby cistime, denne vyplachuje ustni vodou, pouzivame mezizubni kartacek.. Fakt uz nevim). Dekuji

j.a.n.i
17. únor 2021

@leki Brno bohužel neporadim, byli jsme v Praze, cast vytrhli, cast opravili, dle rtg podle toho, kdy se ocekaval rust toho trvaleho, pokud za dlouho, opravovali.

leki
autor
18. únor 2021

@j.a.n.i Dik za info

lionej
22. únor 2021

Dobry den my byli s dcerou na osetreni cca pred mesicem a muzu jen doporucit pani doktorku Hruseckou. Je primo v Brne. Pristup byl uzasny. Vse probehlo bez problemu a dcera ma krasne opravene zuby. Podivejte se na www.mudrhrusecka.cz

terezz29
23. únor 2021

Háčkuji se, taky mě zajímá. Jinak jsem se dívala na dr. Hruseckou a ošetřuje pouze děti registrovaných pacientů...škoda.

lionej
23. únor 2021

@terezz29 my u ni nejsme registrovani a byli jsme u ni na osetreni.

eukamaminka
23. únor 2021

Syn by potřeboval také ošetření zubů v celkové anestezii....dostala jsem radu,že jsou dobří u sv.Anny. Ale podle všeho berou až od 7/8let a v dětské berou právě malé děti. Do dětské jsem si předběžně volala...je třeba doporučení od MDDr. Tam malému udělají prohlídku zubů,rentgen a pak se s lékařem domluvíte co je potřeba opravit...dále netuším,mám si nyní volat na termín objednání...

madamas
24. únor 2021

Byli jsme se synem na ošetření kazů v celkové anestezii na soukromé klinice v Luhačovicích. V Brně a ve Zlíně údajně v celkové dětem ty zuby vytrhají a to mě přišlo hrozné. Syn měl rozjeté mezizubní kazy mezi všemi stoličkami. Absolvovali jsme předoperační vyšetření u praktické a zákrok n klinice trval něco přes hodinu. Zaplatili jsme 20 tis, výborná práce, zuby mu krásně nadstavili, vůbec to není poznat.

al987
11. bře 2021

@madamas Pěkný den, mohla bych se zeptat, jak to v Luhačovicích probíhalo? Na vstupním setkání, mě nebyl vysvětlen pořádně postup a rozdíl mezi analgosedací a celkovou narkózou a já nevím pro co se mám se synem (5 let) rozhodnout. Na jejich webových stránkách moc informací nemají ☹

madamas
11. bře 2021

@al987 Hezký den, zažili jsme tam obojí - v analgosedaci synovi museli vytrhnout jeden nejhorší zub, dost ho bolel a nemohlo se čekat na zákrok v celkové anestezii který byl naplánovaný. Syn dostal na recepci vypít lék na tlumení, tedy tu analgosedaci, a za chvíli byl jako hadrová panenka. Při samotném trhání tedy vyváděl, i když mu okolí lékař umrtvil, manžel ho musel držet na sobě na sílu. Potom byl jako opilý, v autě usnul, doma chvilku bloumal, pak se vyspinkal a večer si z toho nic nepamatoval. Pokud je dítě hysterické celkově tak ho analgosedace neuklidní, pouze si pak ze zákroku nic nepamatuje. Celková oprava zubů se plánovala asi tři týdny předem. Složili jsme zálohu na anesteziologa který se na daný den objednal. Měli externího dětského anesteziologa. Absolvovali jsme klasické předoperační vyšetření u praktické lékařky. V daný den nesměl syn od půlnoci jíst a pít. Přijeli jsme a dostal opět na recepci analgosedaci. Poté mu anesteziolog (měl s sebou i svou zdrav.sestru) napíchl v ordinaci kanylu a uspal jej. Pak jsme odešli, s tím že jak budou končit zavolají nám (náš zákrok byl skoro na dvě hodiny). Syna nám pak dali a byli jsme s ním dvě hoďky na takovém pokojíčku. Anesteziolog nám pak vysvětlil režim po zákroku a dal nám své tel číslo pro případ dotazů kdyby něco. Pak jsme odjeli domů. Syn si opět nic nepamatoval.

netopejr
11. bře 2021

@madamas U mlíčňáků??

al987
11. bře 2021

@madamas Moc Vám děkuji za odpověď, přeji příjemný zbytek dne.

madamas
11. bře 2021
madamas
11. bře 2021

@al987 není vůbec zač. Doporučila jsem tuto kliniku známé a ta tady spokojená nebyla, skrze jednání z jejich strany. My tam byli spokojení, vše nám bylo důkladně vysvětleno, nevím co se změnilo 🤔 možná náhoda, těžko říct.

al987
11. bře 2021

Byla jsem tam se synem na ,,konzultaci" v úterý a do pátku se mám rozhodnou...Popravdě, si mou důvěru také nezískali☹, představovala jsem si profesionálnější přístup a že vše více vysvětlí, popřípadě udělají rentgen a řeknou který zub jde ještě opravit a který nikoliv...Jsem více přikloněná k analgosedaci, ale netuším, jestli se mu ještě pokusí zub opravit, či rovnou budou trhat...

madamas
11. bře 2021

@al987 zub v analgosedaci lze opravit pokud bude syn klidný. Pokud se bude bránit tak to nepůjde.

luciekaupova
27. bře 2021

@madamas můžu prosit odkaz na stomatologii zákroku prosím, moc děkuji