Physiomer baby. Kdy?

18. srp 2022

Zdravím.🙂
…malej má rýmu, pár dní mu to teklo, tak jsem jen utírala, prostě volná vodnatá rýma. Včera ale nechtěl jist a když pil, tak mu to vyteklo, kuckal. Dala sem mořskou vodu do nosu a odsála hromadu takový tý lepkavý rýmy. Pak aspoň trochu pil a zlepšil se (protože prostě ještě jak je vedro, tak mi to dělá starosti, že nemůže pít a pak už ani nechce) ale už mu rýma skoro netekla, a pak jsem si všimla, źe v jednu chvíli chrčel, tak to asi začalo zatejkat.. Máme malej byt a šílený dusno, to asi taky nepomáhá, používáme větrák, ale když máme v noci vetrak a zvlhcovac vzduchu, tak se prostě ten zvlhčovač “ztratí”, ještě zasklenej balkon, takže je tu jak ve skleníku bez větráku. Každopádně přemýšlím, jestli nezkusit physiomer, stříkala jsem tím asi jednou a přišlo mi to docela jako driják, což teď je teda evidentně zahleněnej hodně, když jinak nechce pít a jist bez odsávání, popr při pití kucká a všude mu to teče. Ale bojím se, abych mu nějak nepodráždila sliznici, jednu dobu mu teklo z nosu už kvůli tomu, že jsem odsávala docela dlouho. Teď jsem chtěla odsávat jednou denně večer, ale jak Nepil a nejedl, odsala jsem i ráno a večer a vždycky toho bylo celkem dost. Dneska jsem odsala i při obědě (nechtěl papat,plakal a jak se odsálo, tak už dobrý) a zase budu odsávat před večeří, aby se zase zkoušel napít.. dneska je to lepší než třeba včera, je i aktivnější, ale jen vidí láhev s pitím a už mi strká ruce pryč, pak si párkrát zkusí polknout, dejme tomu že třikrát si cucne brčkem a pak už kucká..Včera měl i takový “modřinky” vedle očí, jak kdyby se bouchnul, nevim teda o co jde, ale to snad spolu nesouvisí. (To píšu, kdyby mi náhodou někdo řekl, že to třeba souvisí s dehydratací, abych věděla pro příště..fontanelu jsem nenahmatala, abych to zkontrolovala..) Teď to co mi dělá starosti - i když je celkem aktivní, tak třeba včera v tom nechutným vedru vypil lehce přes 100ml a to má přes 13mesicu.. Fakt málo. Jako není apatickej, spí normálně, že by byl zvýšeně unavenej to ani ne, ale včera už byl takovej “vyplej” odpoledne. stěžoval si, což chápu. Odsála sem, napil se a už zase dobrý. Takže i tím jak jsou ty vedra bych to z něj ráda dostala co nejdřív, aby zase pil a nemusel se takhle trápit.. a proto mě napadl ten physiomer, ale třeba doktorka dřív, když měl zadní rýmu a jako trvalo to snad dva týdny, tohle odmítala a že jen sterimar.. upřímně nevím proč, ale nerada bych synovi nějak přitížila nevhodným přípravkem..pardon, možná se ptám na blbost..první dítě a skoro žádný zkušenosti..🫣…děkuju vám moc

zmrzlinka
18. srp 2022

Pokud má rýmu,tak bych odsavala pokaždé když bude mít " plnej nos" a stříkala bych mu Nasivin ,aby mu splaskla sliznice a mohly volné dýchat nosem a tím pádem se mu bude líp pít a jíst .Sterimar můžeš taky stříkat nebo jinou mořskou vodu.Mel by hlavně pít.Kdyz bude min jíst ,tak nevadí.A nebála bych se mi dát i chladnější pití nebo i jídlo.Napr.jogurt nebo předsnidavku z lednice ...

marge_s
19. srp 2022

Tak si predstav, ze mas rymu, az ti tece vsude a nemuzes dychat a nemuzes se vysmrkat , protoze to neumis, ani si kapnout. Max te obcas nekdo utre. To je terno, ne? To bych se ti taky na nejaky jidlo nebo piti vykvajzla, musi to byt strasny.
Nespekuluj poradne ho odsavej, par dni 3xdenne nasivin i redeni morskou h2o. Sterimar, physiomer je totez. S tema modrinama kolem oci, nepitim apod. bych si nehrala, mazala bych k mudr

marge_s
19. srp 2022

Odsavej podle potreby. Hodne stesti 👍

autor
19. srp 2022

@marge_s mate pravdu..Moc jsem myslela na to, abych mu zase nerozdrazdila sliznici castym odsavanim, neměl z toho další problém (predtim mi totiž doktorka se sestrou rikaly, ze kdyz rýma teče, tak jenom utirat a ze odsavat až když chrci, ze do ty doby to není potřeba…).. modrinky už naštěstí nemá, včera vypil to co normálně před rýmou, ale občas kuckal, jak píšu v textu, nevim vůbec jestli to souvisí..A Nasivin teda taky muže normálně? Teď se cejtim jak husa… - kdysi měl nasivin když bylo podezření na alergickou rýmu, ještě si pamatuju, že to doktorka řešila, že máme zvíře a ať mu dám nasivin, jestli se to nezlepší.. teď mě mrzí, že jsem nezačala odsavat hnedka a nechala to, v přesvědčeni, že dělám konečně dobře a “netrapim” syna ..🫣..

marge_s
19. srp 2022

houby husa, doktorka je nejak divna :D Ta ma napady. Nasivin urcite neodfiltruje alergickou rymu. Jenom utirat - to bys to dite jako mimino ani nenakojila...kam na to chodi. Jasne, ze odsavat jen tolik, kolik je nutne, po akutni fazi to drazdit co nejmin, ale zase nejsme ve stredoveku, aby chudak musel trpet. V tom horku to musi byt s rymou extra prijemny.
Ten kasel je s nejvetsi pravdepodobnosti od toho jak mu ta ryma tece do krku.
Nejsem mudr., ale s beznou rymou jsme si zatim vzdycky poradili. Ja jim to vzdycky prostrikam morskou vodou, pak odsaju odsavackou na vysavac, nakonec (max 2-3x denne) kapnu Nasivin nebo nec podobneho - to splaskne tu sliznici a chvilku se jim dycha lip. Nasivin apodobne - se deli podle veku, tak koupit nejaky vekove primereny. Moc drzim palce, je to hrozna pruda, co trva nekonecne dlouho :D a urcite casem vychytas, jaky postup vam vyhovuje, ale fakt bych se "lecby" nebala.

autor
19. srp 2022

@marge_s moc moc díky za radu.) Doktorka je mladá ale pokud to “není nutný” tak nezasahuje ale je to zvláštní… vždycky si syn prosel kolečkem “babských rad” který nepomáhaly treba dva týdny a pomalu ob den jsem s dítětem chodila na kontroly a na poslední chvíli (kdyz už to mel na pruduskach a byl to fakt masakr, to jsem prave odsavala, ale rikala ze max třikrát denně, olejovy zabaly a nevim co všechno) treba dostal kapky (mel zlatyho streptokoka mám dojem - nebo stafylokok, ted nevim, a kapky dostal se slovy, ze to není na lecbu ale abych nemusela jezdit o víkendu na pohotovost, kdyz se bude dusit..) zkoušela jsem hledat někoho novyho, ze klidně budu cestovat po Praze, je mi to jedno, ale zatím mají dost plno a nepribiraji..

marge_s
19. srp 2022

Ja spoustu tech ruznych kapek beru jako placebo, ale vsechno ma sve hranice. Kalobu kupovat fakt nebudu, paralen ano. Tohle je docela trapeni, na me by to asi nebylo 🤔