• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Po propíchnutí se ucho nehojí. Máte recept?

Chtěla bych poprosit o radu ohledně nehojécého se ouška naší holčičky.Po propíchnutí uší kvůli náušnicím jedno ouško vypadá docela dobře,ale to druhé naopak vůbec ne.Má v něm žlutý hnis a ode dnešní noci ho má i dost červené okolo dírky.Myjeme lihem tak 4-5x denně.
Jako tip jsem slyšela Bepanthen mast,ale zatím jsem si netroufla nic jiného než ten líh.
Máte někdo nějaké osvědčené recepty,jak se zahojilo ouško vám???
7. srp 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já to malé otírala jen lihem 2x denně, chce to aby to hezky zaschlo... myslím že když to budeš mazat tak to bude horší... i když je fakt že jsme jí to občas mázla Bepanten Plus, ten je protizánětlivý... tak by to mělo pomoci...
7. srp 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Známá ouška omývala heřmánkovým čajem. Líh vůbec nedávala a ouška malé vůbec nehnisala,ale naušničky měla natřelené. Ale zkusit se to může.Jsou to bylinky,takže to určitě neublíží. :slight_smile:
7. srp 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme ouška natírali framikoinem a lihem. malá měla taky ten žlutý hnis a několikrát se to opakovalo, vždycky jsme jí to ouško trošku zmáčkli aby ten hnis vytekl a hned přetřeli tím lihem, ale opravdu jen trošku aby jí to tak nebolelo a když ten hnis dostaneš ven tak se to pak líp hojí. jinak tím lihem jsme to natírali tak 2x denně víc ne.
7. srp 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem po koupání a ráno přikládala odvar z heřmánku, pomohl nám i na jizvu po TBC a pak framikoin na noc....
7. srp 2010 ve 22:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
hnisalo nám neskutečně ramíénko po TBC a pomohl levandulový balzám od saloosu a mně hnisala ušní dírka, když jsem si nechala nastřelit druhoíu náušnici a taky to zabralo.
18. srp 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na čistění oušek Betadine - desinfekce na bázi jódu, takže nevysušuje jako líh. Otírala jsem několikrát denně. Tak 1-2x denně (podle nutnosti) Opthalmo-Framykoin (ten co se běžně dává do očí), super je tam ten úzký ´´čumáček :grinning: takže se člověk trefí přesně na ušní dírku :wink:
Jinak mi někdo radil řepíkový čaj. Když ouško hnisá, přelít několikrát denně tímto čajem. Na ouška jsme nepotřebovali, jinak s ním mám dobré zkušenosti.
18. srp 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek