Podezření na poruchu autistického spektra. Bude problém u pediatra?

29. pro 2019

Dobrý den, chci se zeptat na zkušenosti s konzultací u pediatra pro podezření na poruchy autistického spektra u dvouletého dítěte. Jestli Vás dětský lékař ještě nějak podrobně zpovídal, sledoval dítě, nebo rovnou nasměroval za odborníkem? Na vyšetření u odborníka se prý dlouho čeká.. a která odbornost to vlastně řeší? Dětský psychiatr? Můžu se obávat, že pediater řekne, že ve dvou letech je na diagnostiku brzy pošle nás domů? Četla jsem, že pokud dítě tuto diagnózu má, včasná intervence je moc důležitá..

makronka222
30. pro 2019

TaK se objednej k nakymu psychiatrovi sama. Zadanky davno nikdo neresi. Si nekam cinkni. Ve 2 letech je brzo... to ti reknou vsude.

hezz17
30. pro 2019

V 18 měsících se dělá dotazník-screening na podezření na autismus.

kattyd
Autor odpověď smazal
Zobraz
martiina_k
30. pro 2019

Ve dvou letech není brzo, ale je možné, že ti to pediatr řekne ☹ Nenechala bych se odbýt ani nějakým specialistou - i některý psychiatr ti může říct, že to ve dvou řešit nebude. Zavolej si do rané péče, tam jsou taky čekací doby, přijedou k vám (i když zatím nemáš dg.) a poradí v domácím prostředí, jak s prckem pracovat.

astyna88
31. pro 2019

Z vlastni zkusenost, bud "odbornici" hazi diagnozy jak indian tomahawkem,nebo ti reknou,ze dva roky je brzo na diagnozu,protoze cns vyzrava ve 3 letech.

Muj syn mel taky podezreni,v dotazniku mel 21 bodu,takze silene moc a pediatr mi dal zadanku na psychologa a foniatrii s tim,ze takove deti vypadaji jinak, ale co by kdyby.....rok jsme obchazeli lekare a zalezelo,kdo jak synovi sedl, nekdo rekl,ze je v pohode (neuro), nekdo opak....

Vzdy hodne zalezi na pediatrovi,nam syn prirozene vyzrava. Ale bezne se tato diagnoza dava az treba v 6-8letech. Ale to je na zacatek prace s ditetem uz celkem pozde,takze za me:
-pediatr = zadanka na psycho a foniatrii,
-psycholog te nasmeruje na nejblizsi rane pece,nebo si je najdi sama,
-neurologie = tam bez zadanky a na pojistovnu, k vylouceni epilepsie a k urceni dozravani cns,
-logopedie= lepsi zkusenost mam se soukromou, stoji to par stovek na hodinu az dve, koukne hodne a motoriku,poradi...

Hodne stesti a me taky pomohla fb skupinka.