Podpoření imunity 2letého dítěte. Co doporučujete?

serafinovicova
3. zář 2021

Ahoj holky,
mám doma 2 letou dceru a 9ti letého kluka, který opět začal chodit do školy (snad tam i chvilku vydrží). S tím, ale jak přichází podzim/zima a dětský kolektiv ve škole, tak přichází i nachlazení. Synovi kupuji různé vitamínové bonbony (Rakytníček, Vibovid apod. či jen vit. C), ale zajímalo by mě, čím můžu podpořit imunitu dcery. Máte nějaké zkušenosti? Vše co jsem četla je až od 3 let...i to kolostrum, nad kterým jsem přemýšlela - máte s ním zkušenost, funguje? Předem díky. Iva

pe_tu_ss_ka
3. zář 2021

@serafinovicova my dáváme kolostrum od 2,5.. co jsem četla na stránkách betula.cz (je to z důvodu legislativy), ale že to je možné dávat i mladším. Malej zvládá spolknout tu dětskou tabletu v pohodě, ze začátku jsem mu to sypala na lžičku.

zmrzlinka
3. zář 2021

@serafinovicova Multisanostol sirup je od roka

palja
3. zář 2021

@serafinovicova já dávám dlouhodobě už od roku dceři (3 roky) rybí olej neurotreska a malou lžičku multisanostolu. Minulý rok chodila do školky a měla jen jednou lehkou rýmu.

serafinovicova
autor
3. zář 2021

Díky moc za informace. Něco zkusíme. Dcerka totiž celkem snadno chytne rýmu, ať od bratra nebo od dětí z kolektivu a většinou ji to jde hned do hnusné zelené rýmy. Lékařka mi sice napíše Pamicon a malá má za 2 dny klid, ale už mi hrozí trháním nosních mandlí, což si myslím, že je zcela zbytečné. Kdyby neměla brášku a seděla by doma na zadku, tak by rýmy nemívala, ale protože téměř celý den trávíme venku, tak sem tam nějaký ten bacil dostane, proto bych právě ráda podpořila imunitu až nemusíme řešit škaredé rýmy s lékařkou :(

martt
3. zář 2021

@serafinovicova Dávám synům Bactoral je to ústní probiotikum. A musím říct, že to klukům pomáhá vloni mladší syn chodil do školky a kromě lehké rýmy z nastydnuti vůbec nemarodil. A to rok před tím byl nemocný stále .

vikinkav
3. zář 2021

Ja zkousim tento podzim v kapkach vitamin D3 a K2, tak jsem zvedava, jestli to k necemu bude. Synovi budou 4 roky a kazdou zimu ma nonstop rymu nekolik mesicu, nebo aspon mam takovy pocit 🤷‍♀️