Poprvé nemocné batole, co s ním?

nikolaamiminko
10. říj 2018

Náš 8mi měsíční syn je poprvé nemocný (rýma, kašl, bez teplot), už leze, obchází nábytek a tak všeobecně je hodně akční, jde mi o to, zda ho mám nechat lézt po bytě (máme plovoučky) jako obvykle? Nebo bych ho raději měla spíše mít v postýlce, na gauči (teda moc si to nedovedu představit, že to vydrží) ale z té země má studené ruce a řikám si, aby se nenastyd ještě víc. Je to moje první miminko a první nemoc, tak moc nevím co a jak...

terezak88
10. říj 2018

@nikolaamiminko zkuste ho zabavit aby vice odpocival, ale obecne bych ho moc neomezovala, akorat bude jeste mrzuty ze nemuze delat to na co je zvyklý, kdyby se necitil dobre tak to da sam najevo (bude vic odpocovat nebo pospavat) ja mam ted nemocne obe devcata (3 a 1 rok) a hrajeme si uplne normalne, ale je pravda ze mame vyhrivane podlahy

dc2015
10. říj 2018

Trošku přiobléknout, to je tak vše, co jde dělat, v klidu tak malé dítě udržet nelze.

michaela_2
10. říj 2018

@nikolaamiminko Pokud nemá teploty, tak bych to neřešila a nechala ho hrát si jak chce 🙂 U těch zvýšených teplot je zase dost pravděpodobné, že prcek pak sám chce spinkat - já na obou dětech poznám přicházející nemoc skrze to, že nezvykle dlouho spí 🙂)

konik4525
10. říj 2018

mimino si řekne samo co potřebuje, když mu není dobře, tak bude mín akční a bude více spát, když je akční pořád tak to není taková nemoc a nech ho hrát si, jak on chce, jediné co, tak ho víc obleč, odsávej nos a kapej třeba mořskou vodu a třeba dětský čaj na nachlazení, a ono to přejde

swetlusska
11. říj 2018

Já neodsávala, vystačili jsme si se stříkacími kapkami, na nohy tlustý ponožky a nechat si hrát jak chce 🙂 Nic bych neměnila, když má chuť jíst nebo něco dělat, tak ho nechávám, ať má teplotu rýmu nebo cokoliv.

cuuza
12. říj 2018

Také máme poprvé chlapskou nemoc (rýmičku). Neomezují, odpoledne chodíme i na krátké prochazky... Naštěstí nemá barevnou rýmu, ale jen vodovou. Odsavala jsem parkrat před spaním, když se mu špatně dychalo, jinak detsky caj na nachlazení a mořskou vodu do nosu.

kika266
14. říj 2018

@nikolaamiminko Zkusila bych ho zabavit, aby zustal vice na miste, ale jinak bych ho nechala a pripadne prioblekla, aby se nenachladil vice.