Poškodila jsem synovi nosovou sliznici. 😞 Jak pokračovat v léčbě?

8. lis 2023

Ahojte, kludne mi vynadajte, zasluzim si, som otrasna a mam strasne vycitky, ze som sposobila syncekovi problem. Nasa dr nam odporucila, aby som mu z prevencie cistila nos physiomerom.
Physiomer mame v oblube od narodenia, ale nevedela som, ako sa soravne cisti uz 3 rocnemu dietatu. V poslednych 2 mesiacoch mi 3x soplil, a stale na druhy den po pouziti physiomeru.
Aj mi hovoril, ze mu stipe, no myslela som si, ze to je ok.
Cistila som mu tak, ze si lahol, a striekla asi 4 sekundy. Vsetka ta voda mu isla do hrdla a zhltol ju. Takze cela spina a vsetko islo do jeho telicka a nie vonku. :(

Kedze som s tou ZLOU hygienou zacala odznova minuly tyzden, na druhy den smrkal, kychal. Tak som to robila este 2-3 dni a krical, ze stipe tak som prestala. Nasadila som fenistil kvapky. Ziadna zmena. Nasadila som uz 4ty den nasivin sprej a zacal mat na rano a na chladny vzudch opuchnutu sliznicu az tak, ze sa mu tazko dychalo. :( Takze nasivin, co som si nastudovala dnes, sa nema davat na opuchnuty nos, ak NIE SU SOPLE, lebo viac vysusi sliznicu. 😥😢😢😢

DNES som pozerala videa, ako spravne pouzivat ten solny roztok. Hlava nabok, max 2s, a nech ta voda ide von.
Mozem mu viac teraz ublizit alebo mozem mu takto spravne cistit nos, a dopomoct k hydratacii a k znizeni opuchu?

evaviki
8. lis 2023

podle me mu tim muzes leda ublizit. Vykaslala bych se na jakekoliv cisteni, zadne kapky, spreje a pod se nemaji pouzivat porad, nos/dutiny se cisti samotne, tim ze se delaji nudle. Ted bych se sla poradit na orl, co s tim. Zda rovnou vse vysadit, nebo jak postupovat.

sonaxoxo
8. lis 2023

Ty ještě po tom všem nejsi s klukem na ORL?? To je první co bych udělala a neřešila, co s tím doma..🤦

autor
8. lis 2023

@evaviki
@sonaxoxo volala som, termin 15. Decembra najskor.

sonaxoxo
8. lis 2023

Hlavně už mu do nosu nic z těch chemických ...nedávej..když ORL můžou až za týden, tak bych určitě ještě zkusila vašeho pediatra, v nejhorším případě se poradit třeba ještě v lékárně. Prostě bych to řešila.

exbordelar
8. lis 2023

Tohle je ale akutni problem, bez s nim do spitalu na ORL ambulanci jeste ted, vezmou te hned. Hlavne tam uz nic nestrikej.

autor
8. lis 2023

@sonaxoxo za mesiac az..... Dobre nebudem. Ani teda solny roztok?

te_reza
8. lis 2023

Nestříkej mu tam nic, ať se ta sliznice zklidní.

evaviki
8. lis 2023

nic, zadny roztok. To proste do zdraveho nosu nepatri. Ted bych nedala nic a zasla k dr.

sonaxoxo
8. lis 2023

Joo decembra..nic mu proboha do nosu nedávej!!! To je snad vtip nebo troll??? Chudák dítě!!! Ano, jak píší ORL ambulance zkusit..no už včera bylo pozdě..🤦

sonaxoxo
8. lis 2023

Prej solný roztok..zkus si dát do rány sůl a pak napiš jaký to bylo..promiň, já musela..

mia_von_prag
8. lis 2023

V akom si meste? My sme v Prahe a na ORL s akútnym prípadom som sa dostala hneď alebo do 48 hodín.

rencinka87
8. lis 2023

@sonaxoxo solnym roztokem je myslena morska voda, proste to, co se bezne detem strika do nosu - pri ryme i preventivne.

rencinka87
8. lis 2023

Nerozumim tomu - davala jsi mu nasivin a fenistil proc?

autor
8. lis 2023

Ach zeny, niektore viete fakt poradit. :( solny roztok je na hygienu nosa a v takom mnozstve je sol, kolko mame my bezne pre nase zdravie.

rnika
8. lis 2023

Pokud je problem akutni na ORL vezmou hned bez objednání, jen v čekárně budete chvili cekat no.

rencinka87
8. lis 2023

Ja porad nechapu, cim si mu mela uskodit a co ted resis?

te_reza
8. lis 2023

@rencinka87 podle mě ho tím tak prolívala, že teď to má silně podrážděné a štípe ho to. Jinak teda taky moc nechápu 🤔

ai30
8. lis 2023

Ja bych ho nechala byt. Sliznici jsi mu neposkodila, maximalne podrazdila, nech ho ted byt, nic necisti ani nenasazuj samolecbu a uvidis, jak se to bude vyvijet. Pri problemech s dychanim jedte hned na pohotovost, ale pokud je to jen ucpany nos z nachlazeni, tak holt bude dychat pusou, to je normalni. Smrkat, vitaminy, teplo a uvidis.

evaviki
8. lis 2023

Zakladatelce - precti si to otm, ze ani solny roztok se nema pouzivat preventivne a porad. Prave proto, ze to likviduje sliznici. Nos je samocistici. Tecka. Nepotrebujes prolevat diteti dutiny bez duvodu, dlouhodobe a pravidelne. To se nedela. Pokud je duvod, tak treba tyden - ok. Ale jinak ne

evaviki
8. lis 2023

@rencinka87 poskodila sliznici, takze je ted narusena a dite vse stipe a taky jako vedlejsi efekt sliznice opuchne, protoze reaguje podrazdene.

ai30
8. lis 2023

@evaviki Ale blbost, 4 dny detskeho Nasivinu sliznici neposkodi. Nesir paniku.

evaviki
8. lis 2023

@ai30 4 dny ne. Podle popsiu mu cisti nos minimalne dva mesice physiomerem. To uz ano.

te_reza
8. lis 2023

@evaviki přesně tak a ještě mu to proplachuje blbě

ai30
8. lis 2023

@evaviki Hele uz toho nech. Proplachovani npsu se muze delat preventivne, ani po dvou mesicich proplachovani to sliznici neposkodi. Co presne by podle tebe mela poskodit? Jak? A cim? Roztok na proplachovani nosu neobsahuje nic skodliveho. Proplachovala mu to blbe, muze mit nos podrazdeny z nachlazeni, to je tak vsechno.

resare
8. lis 2023

Nádech výdech.. Dala bych tomu nosu dva tři dny na uklidnění pokud by se mi to zdálo blbé zašla bych na ORL, každá má ordinační dobu i pro akutní případy.... A taky záleží jaký ten physiomer byl.. zda izotonický nebo hypertonický.. pokud izo nic se neděje, ten se může používat dlouhodobě.. hypertonický by se měl používat týden max. 14 dní. Ale i tak si myslím, že když mu dáš čas tak se ten nosík sám srovná...

autor
8. lis 2023

@resare dakujem za normalnu a pomocnu odpoved. ❤️ Pred hodinkou sa mi zobudil a mal dost upchaty nos. Minimalne sople, hadam to kvoli upchatemu nosu. V takom pripade tiez nedat nic? Pomaly sa dava do poriadku. Nepreolachla som teraz nai ohysiomerom.

ai30
8. lis 2023

Nic, nech ho odpocinout. Zkus mu na spani trochu zvednout hlavicku (nizky polstar).

autor
8. lis 2023

@ai30 Skusim, dakujem! ❤️

gbp
8. lis 2023

na noc rozkrojenou cibuli k hlave 👍

cilkat
8. lis 2023

@gbp To mi při podrážděné sliznici BEZ RÝMI přijde akorát další štípání navíc...