Poškodila jsem synovi nosovou sliznici. 😞 Jak pokračovat v léčbě?

8. lis 2023

Ahojte, kludne mi vynadajte, zasluzim si, som otrasna a mam strasne vycitky, ze som sposobila syncekovi problem. Nasa dr nam odporucila, aby som mu z prevencie cistila nos physiomerom.
Physiomer mame v oblube od narodenia, ale nevedela som, ako sa soravne cisti uz 3 rocnemu dietatu. V poslednych 2 mesiacoch mi 3x soplil, a stale na druhy den po pouziti physiomeru.
Aj mi hovoril, ze mu stipe, no myslela som si, ze to je ok.
Cistila som mu tak, ze si lahol, a striekla asi 4 sekundy. Vsetka ta voda mu isla do hrdla a zhltol ju. Takze cela spina a vsetko islo do jeho telicka a nie vonku. :(

Kedze som s tou ZLOU hygienou zacala odznova minuly tyzden, na druhy den smrkal, kychal. Tak som to robila este 2-3 dni a krical, ze stipe tak som prestala. Nasadila som fenistil kvapky. Ziadna zmena. Nasadila som uz 4ty den nasivin sprej a zacal mat na rano a na chladny vzudch opuchnutu sliznicu az tak, ze sa mu tazko dychalo. :( Takze nasivin, co som si nastudovala dnes, sa nema davat na opuchnuty nos, ak NIE SU SOPLE, lebo viac vysusi sliznicu. 😥😢😢😢

DNES som pozerala videa, ako spravne pouzivat ten solny roztok. Hlava nabok, max 2s, a nech ta voda ide von.
Mozem mu viac teraz ublizit alebo mozem mu takto spravne cistit nos, a dopomoct k hydratacii a k znizeni opuchu?

gbp
8. lis 2023

@cilkat aha, tak ja pochopila, ze ma ucpany nos 🤷🏼‍♀️ tak nic. doktor nejsem, beru zpet.

zmrzlinka
8. lis 2023

Nechápu co si hrozného si mu provedla?Mořská voda se běžně používá....a Nasivin taky.Spiš jestli není alergik.Fenistil kapky mu můžeš dát 3x denně.Oplaskne mu to trochu sliznice a nebude mít tak ucpanej nos.

te_reza
8. lis 2023

@zmrzlinka zkus si pár dní proplachovat mořskou vodou nos tak, aby ti to teklo i do krku. Mě stačila tři dny konev co párkrát blbě sjela a myslela jsem, že se poseru, jak to štípalo 😀

zmrzlinka
8. lis 2023

@te_reza nemusím to zkoušet.Snad každá máma by měla hlavně používat zdravý rozum a je to jedno jestli se to týká stříkání do nosu nebo něčeho jiného....

te_reza
8. lis 2023

@zmrzlinka tak co nechápeš na tom, že mu tak hrozného provedla?ona mu nevím jak dlouho proplachuje špatně nos mořskou vodou tak, že mu to stéká do krku, co já jsem tak pochopila, takže ho to musí pálit jako prase

resare
8. lis 2023

Hele záleží. Pokud má rýmu a neleze mu to do uší, nemusíš moc řešit. Důležité je zkoušet smrkat. Fajn je inhalovat vincentku nebo klidně i vincentku sprej do nosu. Ta je úplně bezproblémová. Sinupret na ředění hlenu, cibule k posteli.... pokud mu to leze do uší, to už je jiná pohádka (ta naše) a to si teprve pripadas že to dítě dopujes vším možným a dle zdejších odborníc bych to možná už i nazvala že mu ubližujes.

marge_s
8. lis 2023

Je to jedno - do krku nebo druhou stranou ven, ja treba preferuji pres nosohltan, proplachne to vsechno (pro rejpavce-je to technika, kterou mne ucili v laznich i po operacich), trosku “divny” by bylo to polknout, plivu. Ale je rozdil, jestli tam nalejes pul lahve vincentky nebo prostriknes sprejem-to mnozstvi neni takove, ze by do nosohltanu tekly vodopady. Zachovej klid. A jak casto jsi mu to vubec strikala?
Cibulim a podobnym tadkaricim bych se naopak vyhla, ty silice mohou drazdit dal (my u krajeni slzime a budu to cpat diteti na hypoteticky podrazdeny ucpany nos? 😱)
Vincentka je totez co physiomer, tam je to jedno

marge_s
8. lis 2023

Spis ti udelal neplechu ten nasivin v blby okamzik, a prilisna hygiena taky nekdy skodi 🤷🏾‍♂️ ja na tyhle prevence moc nejsem. Ja vyplachuju denne, jsem chronik, ale detem bych to tam nelila, kdyz by nemely problemy…

Ale to je jen moje dojmologie

kleio
8. lis 2023

Pokud někdo vyloženě netrpí na záněty uší z rýmy, není nutné nic stříkat, ani když má ucpaný nos. Můj stejně starý syn dělá při stříkání scény, tak to už nedělam. Když mu rýma teče, smrká, když má ucpaný nos, dýchá pusou. Za týden rýma přejde sama 🤷‍♀️. Tak ho chvíli nech bez stříkání, jestli se to bude postupně lepšit.

surikata131
8. lis 2023

Izotonicky roztok se muže používat i preventivně, pokud mu tam neleješ koncentrovaná solný roztok, nevidím důvod proč by to mělo poškodit sliznici. To ze to zateklo do krku, taky není nějaká katastrofa. Jak často používáte ten Nasivin? Tyto spreje/kapky se mají používat max týden, pak může vzniknout “závislost”, sliznice je oteklá, může být původ problému i v tomto. Fenistil je lék na alergii, ne na rýmu. Pokud si nevíš rady, tak běž s malým k pediatrovi

autor
9. lis 2023

@resare
@kleio
@surikata131 dakujem vam. Tym physiomerom asi 7-8 dni, a nasivinom 4 dni dokopy. Avsak citala som, ze ked nie su sople, tak s anema davat na upchaty nos, pretoze viac vysusuje. To som nevedela.

leymea
9. lis 2023

Ja jsem mimo, co jsi tak hrozneho provedla? Physiomer 8 dni, Nasivin 4 dny. Vsak na tom neni nic spatneho ne? 🤷‍♀️