Potíže s čůráním u chlapečka. Co s tím?

akdar1
4. únor 2009

Milé maminky. Nikde jsem se nedohledala nějaké informace, proto prosím ty, které mají podobnou zkušenost, zda by mi nenapsaly nejaké poznatky... Už se mi několikrát stalo, že okolí penisu našeho synka před močením nateklo, penis se zmenšil (jakoby se zarazil) a okolo jeho kořene se objevil modrý otok. Poté chvíli trvá, než se močový měchýř vyprázdní, moč odteče a vše se vrátí do normálního stavu ☹ Původně jsme si mysleli, že je to plnější nebo pevněji přilepenou plenkou, pak se nám to stávalo v bázenu pod mokrými plavkami, ale včera už i ve vaně... Pokaždé postačí, když mu trošičku pomohu přitlačením a on začne čůrat..., ale vypadá to prostě hrůzně. Bohužel lékařka zatím nemohla určit diagnózu, neboť u ní se to prostě, jako na potvoru, nestane a popsat se mi to nedaří...říkala snad jen něco o silnějším svěrači...
Pokud byste měly nějaké zkušenosti, napište, prosím, prozatím počkám, až se tu objeví urolog...

alishia
4. únor 2009

akdar1 : tak te s chlapeckem posle jinam, kdyz nevi o co jde. Me to neprijde moc normalni. Jeste za ni zajdi jednou at te posle k nejakemu odbornikovi.

fajn
4. únor 2009

myslím že když si zajdeš k urologovi sama a klidně obejdeš děckařku tak se nic nestane. Hlavně ať nic nepromeškáš. Zajdi normálně do nemocnice a klidně se tam zeptej

ajvi
4. únor 2009

akdar, jak píše alishia, určitě to není normální (já o tom teda nikdy neslyšela), trvej na tom, aby tě mudr. poslala k urologovi a nejlépe hned.

berenika39
4. únor 2009

ahoj, k odbornému lékaři není třeba dneska už doporučení pediatra. Zajdi si na urologii, jednak budeš klidnější, ale hlavně nic nezanedbáš. Asi to nebude nic vážného, ale čůrání je důležitý 😀 , aby se třeba moč nezadržovala, ledviny,močový měchýř. Přece i v bříšku v těhu kontrolují miminkům ledviny, močák a vprazdnování. Držím palce.

merj
4. únor 2009

ahoj, s nasim mrnousem mame podobne problemy, ne tedy s curanim, ale s tim, ze problem se projevi vzdy v dobe, kdy lekar neni v dohledu. Hold nam ti prckove davaji najevou, ze si od mala budou delat, co chteji 😀 Protoze uz jsme si s muzem parkrat pripadali u lekare, jak pitomci, kteri si neco vymysleji, zavedli jsme to, ze kdyz se problem vyskytne vyfotime to nebo natocime a vezmemem k lekari. V dnesni dobe digitalnich fotaku a telefonu s fotaky, to jiz neni problem. A je to mnohem lepsi nez popisovat. Ale pokud mas blizko urologii, zkus tam zavolat a domluvit se, zda se tam muzes zastavit. Pokud se jedna o neco mene casteho nemusi si s tim pediatr vedet rady. At vse dobre dopadne.

akdar1
autor
4. únor 2009

Tak jsem dala na Vaše rady, a, že když k lékaři nutně nemusím, nejdu, zavolala jsem pediatričce. Zítra má poradnu a zároveň by tu měl být urolog - prý se na to chce i ona podívat ještě jednou a rovnou mi napíše doporučení. Dnes se to objevilo znovu - napadlo mě vyfotit situaci mobilem, ale copak se to s tím malým raubířem a jeho čipernýma nožkama dá?!? 😀 Zítra třeba budeme chytřejší...už aby to bylo...jen máme zkusit přinést moč - chi - tak ještě začneme učit v osmi měsících na nočník...to mě to dítko prokleje 😎
Ještě mě napadlo, zda to nemůže být třeba i tou předkožkou(přiznám se, že sama netuším co s ní (přetahovat / nepřetahovat - názory se různí...ani taťka netuší, co...a to je chlap!?!). No nic, počkám do zítřka...
Zatím děkuji aspoň za popostrčení 🙂

fiallinka
4. únor 2009

akdar: já jsem ti chtěla jen napsat, že u nás sice tyhle problémy nejsou, ale na to přetahování jsem se minule u doktora ptala, a on říkal, ať zatím nic nehrotím, nepřetahuju (ptala jsem se proto, že malý tam tu dírečku má fakt malinkou a přetáhnout nejde nic - obecně se dnes říká přetahování spíš ne, resp. to nepřehánět), ale mám prý dávat pozor, kdyby se mu to nějak nafukovalo při čurání - no a ty něco o nafukování píšeš, takže to může být tím, že to má vevnitř trošku srosté nebo nepohyblivé -a le to je jen moje teorie, každopádně se ozvi, jak jsi dopadla 🙂

dukie
4. únor 2009

akdar1: Naše dětská říkala, že přetahovat až kolem 3 let. Tedy pokud nejsou žádné jiné obtíže, pro které by nám to doporučila dřív. Jinak na moč jsou pro chlapečky vymyšlený super pytlíčky - zkusím popsat: Je to jakoby igelitovej pytlík, kterej je na všech stranách svařenej a v horní části je vyříznutá dírka a kolem ní je náplast. Takže mu tam prostrčíš pindíka a přilepíš mu to na kůži v okolí pindíka. A na to se dá normálka plínka a počká se... při dalším přebalování je v pytlíku obvykle již očekávaný výsledek... 😀 Není třeba se bát, odtrhávání nebolí. My jsme ten pytlík vyfasovali u dětské, taky jsme odevzdávali moč (ve 4 měsících). 🙂 Tak kdyžtak zkuste doma zaimprovizovat nebo si to u Vaší lékařky taky nafasujte (možná se to prodává i v lékárnách, co já vím...). 🙂

bambusko
4. únor 2009

akdar, moze to byt predkozkou

Často sa moč zastavuje v predkožkovom vaku a pri močení ho balónovite rozširuje, až potom odteká tenkým prúdom. Azda nepoznanie rozdielu medzi fyziologickou fimózou a vrodenou fimózou alebo strach z uvedených komplikácií spôsobuje častý jav, keď sa nasilu preťahuje predkožka.

je to odtial

http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

alishia
5. únor 2009

akdar1: napis nam jak ste dopadli.

martao
5. únor 2009

Tento problém máme aj my. Malý ma teraz 3,5 roka a vekom sa to zlepšuje. Lekárka by mala pozrieť, či nemá prirastenú predkožku. Vraj sa to vekom zlepšuje. Ak máš pochybnosti určite by som sa poradila s urológom

akdar1
autor
5. únor 2009

Ahojik.
Tak jsme absolvovali pochůzku k dětské, která mu stáhla předkožku (užila jsem info od fiallinky a bambuska - tipovaly jste, holky, obdobně jako dětská 😎 ) a se slovy, že si snad urolog poradí, nás poslala k němu. Pan doktor si krajinu kolem bobesova penisu prohmatal, také stahoval předkožku až na možnou hranici (více by se prý muselo u tak malého dítka už jen chirurgicky), nakonec vzal jakousi sondičku (dlouhá kovová tyčka - skoro jako jehlice na pletení - a několikrát jej posunul zřejmě močovou trubicí - dítko plakalo, až to za srdce tahalo ☹ - průchodnost v normě. Máme prý měsíc masírovat pindíka pomocí vazelíny a sledovat četnost dané situace a pokud by se to objevovalo stále, budeme muset do nemocnice - možná že je tam nějaká blanka způsobující neprůchodnost!?!?!?!
Toliko z dnešních lékařských pochůzek...za měsíc dám info...
Ještě jednou DÍKY!

alishia
5. únor 2009

akdar1: to je mi lito. Tak doufejme ze to prostouchnul a bude to v pohode. to jsou porad nejaka trapeni s tema nasema drobeckama. Clovek ma o ne takovy strach. Davej info jestli se to stale objevuje a nebo jestli vidis zlepseni.

bambusko
5. únor 2009

akdar, fuha 😔 a to mate od narodenia, ci az teraz sa vyskytlo? moze to byt priapdne nasledok nejakeho zapalu ap.?

akdar1
autor
5. únor 2009

bambuska: objevilo se to občas pod počůranou plenkou...nejvíce jsem si toho všimla, když jsme mu po plavání sundávali plavky... Uvidíme, co to udělá - teď mu to urolog nějak protáhl a stejně to ani jeden z lékařů neumí pojmenovat (oba tipovali tu předkožku), tak uvidíme... 😒

fiallinka
5. únor 2009

akdar1: díky za info, tak snad to bude ok - tož taky to občas sleduju, ale zatím nic podobného jsem nepozorovala, nicméně Juráš má tu dírečku tak malinkou, že by snad nepřetáhl a neprostrčil nic... 😀

akdar1
autor
9. únor 2009

Tak už zase...v sobotu na plavání a dnes pod plínkou ☹ Víc hlav třeba více ví - zítra jedeme k jinému urologovi (lidé si ho chválí), tak třeba něco zjistíme... Držte nám pěsti!

alishia
9. únor 2009

akdar1: a ono se to nedeje pri kazdem curani? chapu ze kazde curani nevidis, ale nedrazdiho treba to koupani? nedeje se to vzdy po neM?

akdar1
autor
9. únor 2009

Kdyby při každém, tak mám velkou šanci, že to lékaři ukáži. Je to prostě občas, takže ani nemůžu nic udělat pro nápravu, protože nepoznám, čím by to mohlo býti způsobené!?!?!?! Z bazénu??? To mi neprijde...kdyby byl nahý, tak se asi nic neděje - dělá to zřejmě teplota vody (pindík se mu scvrkne) a ty přilepené plavky (po odtažení látky se vyčůrá... Už tu a tam čůrá i do nočníku, když se mi zadaří to správně načasovat. Takže normálně bych tipovala s čůráním problém nemá, jen je něco, co mu ten penis nějak "zaškrtí"?!?!?

alishia
10. únor 2009

a je mu to nejak neprijemne? ze by treba se divne tvaril nebo pofnukaval? vis jako neco co by naznacovala ze ho to boli nebo je mu to neprijemne.

akdar1
autor
10. únor 2009

Hurááá. Konečně máme nějký výsledek...zúžená předkožka. Dnes jsme byli u jiného pana urologa (mnooohem mladšího). Ten mi vysvětlil, že předkožku stahovat prý musím, neboť jí má bobeš zúženou - ukázal mi, jak (umožnil mi to i před jeho odborným dohledem nacvičit :o)), předepsal nám nějaký krém, který v masírujeme nejdříve 4krát, pak 2krát denně do penisu a několikrát stáhnou předkožku, ta snad povolí - za měsíc kontrola stavu, jinak asi chirurgický zákrok. Takže se jdeme snažit, aby jsme skalpelu unikli!!!

alishia: někdy pláče, když už ho moč v oteklém místě tlačí, jindy nic "neříká" - je to těžké...

alishia
10. únor 2009

akdar1: to je skvele ze na to prisel🙂 aspon uz vis s cim musite bojovat. Mlady urolog asi vi jak na to 😀