Prdíky nebo intolerance?

lenatu
6. čer 2016

Dobrý den, píšu jsem už z naprosteho zoufalství, máme devíti týdenního chlapecka, narozeneho v termínu. V porodnici jsem kojila, ale po 14 dnech mi že zdravotních důvodů ukončili laktaci. Od té doby jsme krmili Amilkem (doporučili v lékárně) to zvracel obloukem, tak jsme přešli na Bebu Comfort ta mu vydržela 3 týdny a bez moji pomoci se nevykakal. Mudr doporučila nutrilon na prdíky, po 2.krmeni přišla tmavě zelená pěnivá stolička a další dávku jsem už do něj nedostala (histericky brečel a flašku plival), naštěstí jsem měla zbytek Beby a dokrmila ho tím a hned jsem volala Mudře a jela do lékárny pro jiné UM. Mohla jsem si vybrat mezi Hippem a Sunarem a vyhrál Sunar Prémium 1, malýmu moc chutná a teď jsme na něm 10 dni. Problém je ale v tom, že nás po celou dobu trápí prdiky, u krmení mu hrozně škrunda v bříšku a kroutí se odtahuje se od láhve a pláče. To ale prvních 5-6dni na Sunaru nedělal a teď to začalo znovu. V noci papa hezky ale dopoledne vypije 60ml hrozný křik, vysílením usne a za půl hodiny se probere vypije dalších 30ml a je klid. Celou dobu co jsme na UM tak cvičíme, masirujeme bříško, davame babycalm a teď zkoušíme Apo laktík. Biopron ani espumisan nám nezabral a poslední 3 dny je protivnej a papa jak jsem psala 60ml vysílením z křiku usne a za chvíli se probere a dopapa zbytek. V noci první spánek 5-6h a k ránu už se budí po hodině a chce jíst. Je mi ho hrozně líto a už nevim jak mu pomoct opravdu jsme zkusili všechno co snad existuje..Mudr se domnívá že by to mohla být i intolerance, ale přibírá hezky a průjem nemá. Budu vděčná za jakékoliv rady. Už jsem z toho naprosto zoufala a připadám si neschopná že svému dítěti ani nedokážu pomoct ☹.

lrg
6. čer 2016

Bohužel na to není žádná rada, jen vydržet. Já jsem teda obě děti kojila, ale bylo to úplně to samé u obou, odtahovaly se od prsa, až jsem myslela, že mám málo mléka. Vyzkoušela jsem všechny možný kapky a rady, když se mě někdo zeptal, jestli jsem zkusila fenyklový čaj, myslela jsem, že po něm skočím a uškrtím ho 😀 Přestalo to najednou až kolem toho třetího měsíce. Vím jak je to hrozný, ale za chvíli to přejde a budou zase jiné starosti 🙂

achjonetusim
6. čer 2016

Možná bych zkusila vyměnit lahev? Je možný že by mu mohla vyhovovat jiná savička. Přeju hodně sil a brzký nelezení jádra pudla 😉 🙂

lenatu
autor
6. čer 2016

Irg: to chápu, my dáváme fenyklovej čaj mezi jídlem a stejně nic ☹
achjonetusim: To už máme taky za sebou, zkusili jsme Avent, Tommee tippee a vyhrál MAM antikoliková (u té se kroutí nejmíň) ☹.

pluto35
7. čer 2016

@lenatu Dobrý den, já mám dva syny už tedy 10let a 14 let. Oba moji synové měli velké problémy s prdíky. Nekojila jsem ani jednoho déle než 5 dní jelikož nemám vyvinutou mléčnou žlázu. Mě u obou kluků pomohl Sabsimplex ovšem vením jestli se ještě dnes prodává. Myslím že i velmi záleží na kojenecké láhvi , já jsem tenkrát koupila lahvičku která se kupuje když mají děti koliku ono se tam nedostane tolik vzduchu a dětátku je lépe. Tak to jsou mé zkušenosti. Přeji vám aby jste našli brzy řešení a měli doma pohodu. 😉