Predilekce hlavičky a trupu, co vám pomohlo?

romantika
5. lis 2013

Maminky, poradite kdo bojuje se stejnou diagnozou. Dle neurologie jsme v poradku. Jeden vecer se maly zkroutil a od te doby bojujeme. Cvicime jiz 2 mesice, ale jakmile se srovna tyden na to zase zpet. Hlavicku na stranu a na jednu stranu je prohly v trupu. Cvicime Vojtovku, uz paseme, ikdyz ne dokonale, ale to prohnuti nemůže opustit. Poradite co vam pomohlo. Cvicime jen tu Vojtu a ted jsme zacali TEJPOVAT. Hlavicku ma jakoby zatazenou ke krku. DEkuji za jakoukoliv radu.
Jinak mame diagnostikovanou hypotonii.

romantika
autor
5. lis 2013

prosim zadne zkusenosti?

clairinka
5. lis 2013

@romantika Vojtovka bohate staci, cvicte dal, chodte pravidelne na kontroly a az vam fyzioterapeut/ka rekne, ze uz dobry, tak verim, ze uz to bude v pohode ;) A nic lepsiho nez Vojtovka neni a nic ji nenahradi.. Tejpovani je pouze podpurna technika, samotna nespasi

paracka
6. lis 2013

@romantika ahoj,mame to velmi podobne. Maly ma rozestouprne brisni svaly a predilekci hlavicky i trupu a navic plagiocefalii hlavinky. Vojtu cvicime 3 tyden. Koniky zaciname past,sice nic moc,ale vidim posun. Je dobre vedet,ze v tom nejsem sama. Muj Stepan bude mit 3 mesice. Jak je stary tvuj?

romantika
autor
6. lis 2013

@paracka muj uz ma prave 4 apul a i rehabka říká ze uz by se mel srovnávat, ale je to jak na koni, když svitne a vse mu jde tak za tyden 2 kroky zpet. Cvicime od 2 mesicu. Jeden vecer mel virózu a zvýšenou teplotu a cely se tak zkroutil a skoncili jsme v nemocnici, nic se nenaslo. Od te doby to je viditelne a pracujeme na tom. Trochu mi prijde ze vždy při rustu se to zhorsi a pak zase civcime jak blby a zase se to lepsi. Hlavicku zveda, je to bejcek, moc se snazi, ale desne spackuje ze mu to tu hlavicku porad haze na jednu stranu. Ted uz se mi na te strane zacal i otáčet, takze mam pocit ze to proste dotahnem do skoliozy. Uz z toho mam občas fakt nervy.Cvicime 3-4 krat denne vojtu a jinak s nim porad něco vyvadim a motivuju. Vzhledem k tomu ze mam doma starsi tak je to občas opet jak s prvním, ze nevylezu z nocni kosile abych to vse stihala .......
Hlavicku mame taky slehlou, premyslela jsem nad tou helmickoku, ale je to jen ve Frydku mistku a cesta s takovou krivulkou mne desi. Tak nevim nevim. Jinak ja ho uz vozim v aute jen v korbičce, v autosedačce se do vždy dost horšilo.

romantika
autor
6. lis 2013

@clairinka diky, mne spis asi trochu bere ze i rehabilitacni ma takove občas průpovídky, ze uz by mel byt rovny a něco mel a on nic.Hlavne jak se srovna tak do tydne se to vždy zhorsi a tak porad dokola. přitom se fakt snazi a mackame jak sjednany uz 21/2 mesice, motivuju od rana do vecer. uz si i podsouva kolinka a chtěl by se hýbat, ale vse v tom zkriveni, coz mne desi, ze si prave tak akorát naposiluje skoliózu. tak hledam jestli není ještě jina pomoc. tejpovani ma na krcek aby ho trochu povolil, byl tam v brisku dost zapadly a ještě mel nakonec oligohydramnion, takze hlavu zarazenou az do zaludku. slava doktorum.

paracka
6. lis 2013

@romantika my nemame korbicku uspusobenou na pripoustani do auta a ve vajicku je jen na dobu nezbytne nutnou. Me uz ted hlavicku otaci pekne kdyz je vzhuru,nozky si dava k brisku a davam ho na bok jak to jen jde.mam podezreni na predcasny srust hlavicky ale nikdo to zatim neresi :(

romantika
autor
6. lis 2013

@paracka no ja si tu korbu koupila protože jsem porad v aute, mame to všude na dojezd. jestli myslite ze vam srusta dřív fontanela tak to se muz stat, mel to tak bracha u dcerky. ale ona mela hlavicku velkou cili se zase nic nestalo, proste dorostlo telicko později. je to o nervy, ono prave nejhorsi je, ze nemusi jit o nic ale muze také o něco jit a clovek nechce nic zanedbat. tak drzim palce, zítra jdeme cvicit, v patek na velkou kontrolu do motola a pristi tyden k neurologovi, jsem zvedava co z nich zase vypadne. dneska jsem si vsimla, ze ty jeho zkrouceni se vždycky objevuji spolecne se zeleneou stolici, tak cert vi co to znamena.