Přes den vlhký kašel, v noci dráždivý suchý dušný kašel

navratilovaandrea
4. kvě 2015

Ahoj. Moji male byli dva roky. Treti den ji trapi kasel. Pres den je vlhky hlenovity, vecer a az tak do pulnoci take vlhky. Po pulnosi se meni na suchy drazdivy. Vcera v noci od 1-6 hodiny ranni vubec nespala, cele to prokaslala a trikrat se dokonce stalo, ze jen otevrela pusu, vyplaznuty jazyk a dusila se, zajimave, ze predtim vubec nezakaslala, jen se takhle zacala dusit. Hrozim se, ze dnes v noci to bude to same. Ted vecer ji poleval uplne studeny pot. Pres den jsem ji davala sirup z cibule,medu a citronu. Ted vecer jsem ji na zklidneni dala panadol cipek, ale nevim co podat za kapicky, jestli antitusika (mam levopront, sinecod, fenistil-ten jsem ji davala vcera vecer a v noci a evidentne nezabral), nebo zda dat neco na vlhky kasel? mucosolvan,nebo co? Potrebuju aby se dneska uz trosku vyspala,je uplne hotova. Tak aby ji ten kasel tolik netrapil. Ale hleny ji do pusy stale jdou, slysim to. Chrchle taky,ma rymu. Prosim poradte co dat, jestli mohu ta antitusika na suchy neproduktivni kasel i presto, ze ho ma ted hlenovity. Diky

babka
4. kvě 2015

@navratilovaandrea Tak pokud je zahleněná, tak bych nedávala nic na tlumení kašle. Spíš něco univerzálního. U nás naposled zabral na podobný průběh stoptussin. Jinak nám zabírá i sirup bezkašel (prirodni), ale naposled nic ☹
Na noc se taky doporučuje dát třeba Fenistil kapky. Trochu to zklidní ty natekle sliznice.

sal80
4. kvě 2015

Jako u nás. Dej na noc kapky do nosu (já dávám Olynth), kapky proti kašli (já dávám 10kapek Tussinu, Stoptusin se u děti moc nedoporučuje) a pak něco na zklidnění (já dávám buď 1/2tbl Dithiadenu nebo 5kapek Fenistilu). Klidně můžeš dát Zyrtec nebo jiný lék na alergii. Spolu s Tussinem zklidní a malá ti bude i líp spát 🙂 Mé dceři jsou taky dva 🙂
Klidně napiš, kdybys cokoliv potřebovala.