• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pro jak staré dítě použít odsávačku na rýmu na vysavač?

9. prosince 2013 
Ahoj maminky, potřebuju poradit. Mám doma měsíc a kousek staré mimčo s rýmou, má ale takovou tu zadní rýmu, z nosu jí nic neteče, ale pořád tak chroptí, hlavně při jídle, zkoušela jsem Nasivin, ale moc to teda nepomáhá a obyčejnou odsávačkou nevysaju nic :unamused: Myslíte, že už můžu zkusit použít odsávačku na vysavač? Není na to ještě moc malá? Nechci jí ublížit...
8. pro 2013 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
odsávačkou na vysavač určitě neublížíš, používala jsem od narození. :slight_smile:
8. pro 2013 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Odsáwačka na wysawač je šetrná, můžeš ji použíwat od narození, jinak nám pomáhalo že jsem nedříw nakapala do nosíku Libenar, třeba i 2x s odstupem 5-10 minut a pak teprwe jsem odsáwala. Malý u toho hodně břečí, ale to spíš že nesnáší když mu někdo šahá na nosík, nesnese ani když mu kapesníčkem otřu nos - hned je řew. Ale i tak ti teda nezaručím že zadní rýmu odsaješ, mi se to kolikrát nepowedlo ani s tím Libenarem. ( omlouwám se za ,w,).
8. pro 2013 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
používám od narození, neublížíš jí neboj. TAky jsem se bála ale nic to není :slight_smile:
8. pro 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jsem používala prakticky od narození, miminu neublížíš.Osvědčilo se mi prokapat Libenarem, počkat chvilku a odsát.
8. pro 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Přesně tak,my jsme také používali odsávačku prakticky od narození,malá mělasice první rýmu až někdy v půl roce,ale čas od času se jíucpalnos,tak jsem prokapali Libenarem a pak odsáli,teďjsou jí dva a když má rýmu,jsem rádaže jí mám,sice už umí smrkat ale přeci jen,dvakrát někdy třikrát denně jí použiju...
8. pro 2013 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odsávačku jsem poprvé použila asi někdy ve dvou měsících (dřív nebyla potřeba - kdyby byla použila bych ji i dřív). Nám doktorka doporučila kapat mořskou vodu.
8. pro 2013 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě jí můžeš způsobit trauma. Zkusit to můžeš, ale pravděpodobně se toho bude bát. Děti nemají dutiny, není třeba odsavat. Stačí nosní sprej a nosik se uvolni, stece. My se zaměřujeme na dobrou imunitu. Neockujem, neprehanime s oblečením atd, a syn nemá rýmu déle, než pár dní. Zvládá to bez odsavacky.
8. pro 2013 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zadne trauma! Radsi chvilka kriku, nez komplikace ze zanedbane rymy!!! To jsou mi rady...ja byla se synem dokonce v nemocnici, kdyz mu byly tri tydny a to jen proto, ze mi nejaky chytrolin "poradil", at hlavne neodsavam. Ano, tekuta ryma vetsinou stece sama, ale taky treba do krku...dekuju pekne. Nedam na odsavacku vysavacovku dopustit! :slight_smile:
8. pro 2013 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Taky mohu jen doporučit. Dítě se možná lekne, ale spíš dítě děsilo vrčení vysavače, než vlastní odsávání.
8. pro 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám stejně staré mimi a právě má rýmu .. už používám, ale jen když je to nejhorší .. stejně jde nejvíc nosohltanem do žaludku, fuj:slight_smile:
9. pro 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odsávačky se neboj - miminku neublížíš, má to redukci, takže to nesaje nijak drasticky :grinning: zkus to na prstu :wink: Miminka z toho většinou ani žádné trauma nemají - ani to pořádně nevnímají - to až starším dětem je to nepříjemné - takže raději začnou smrkat, aspoň syn to tak měl. spíš je nepříjemné, jak se rýma dere ven. Rýmu ale nepodceňuj, aby to třeba naspadlo celé na průdušky - to je pak mutné nasadit antibiotika a to je horší než nějaké odsávačka...
9. pro 2013 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě můžeš použít odsavačku na vysavač i pro miminko, neublížíš mu tím :slight_smile:
nám na rýmu pomáhal nasivin, nebo sterimár - to je mořská voda a ta je teda skvělá - sice je dost drahá, ale nemohu si na ní stěžovat.
9. pro 2013 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám ji vyzkoušenou od narození na dětech i na sobě - skvělá věc! A šetrnější než některé jiné ...
Doporučuji nejdříve nosík zvlhčit (raději ušní tyčinkou než sprejem) Sterimarem nebo třeba Vincentkou (prodává se v podstatě kdekoli, vydrží řádně skladovaná dlouho a je výborná na dýchací cesty), odsát, a poté znovu zvlhčit stejným roztokem (volte raději přírodnější, chemické kapky mají po delší době vliv na sliznici). Miminko mějte v poloze se zvýšenou hlavičkou, zkuste u něj zvlhčovat vzduch (v noci je dobrá třeba mokrá plena nad postýlkou) a snad bude brzy v pořádku :wink:
PS - při odsávání si hlídejte, aby mělo miminko volné uši (kvůli tomu podtlaku v nose) a po odsátí mimčo pořádně pomuchlejte :wink: Ono to odsátí je trošku nepříjemné, ale vážně lepší, než záněty v dutinách (miminka je taky mají! :sweat_smile:)
9. pro 2013 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek