Pro jak staré dítě použít odsávačku na rýmu na vysavač?

ikaterina
8. pro 2013

Ahoj maminky, potřebuju poradit. Mám doma měsíc a kousek staré mimčo s rýmou, má ale takovou tu zadní rýmu, z nosu jí nic neteče, ale pořád tak chroptí, hlavně při jídle, zkoušela jsem Nasivin, ale moc to teda nepomáhá a obyčejnou odsávačkou nevysaju nic 😒 Myslíte, že už můžu zkusit použít odsávačku na vysavač? Není na to ještě moc malá? Nechci jí ublížit...

littlejane
8. pro 2013

odsávačkou na vysavač určitě neublížíš, používala jsem od narození. 🙂

ange_de_la_morte
8. pro 2013

Odsáwačka na wysawač je šetrná, můžeš ji použíwat od narození, jinak nám pomáhalo že jsem nedříw nakapala do nosíku Libenar, třeba i 2x s odstupem 5-10 minut a pak teprwe jsem odsáwala. Malý u toho hodně břečí, ale to spíš že nesnáší když mu někdo šahá na nosík, nesnese ani když mu kapesníčkem otřu nos - hned je řew. Ale i tak ti teda nezaručím že zadní rýmu odsaješ, mi se to kolikrát nepowedlo ani s tím Libenarem. ( omlouwám se za ,w,).

mafeska
8. pro 2013

používám od narození, neublížíš jí neboj. TAky jsem se bála ale nic to není 🙂

laurital
8. pro 2013

Já jsem používala prakticky od narození, miminu neublížíš.Osvědčilo se mi prokapat Libenarem, počkat chvilku a odsát.

abalajda
8. pro 2013

Přesně tak,my jsme také používali odsávačku prakticky od narození,malá mělasice první rýmu až někdy v půl roce,ale čas od času se jíucpalnos,tak jsem prokapali Libenarem a pak odsáli,teďjsou jí dva a když má rýmu,jsem rádaže jí mám,sice už umí smrkat ale přeci jen,dvakrát někdy třikrát denně jí použiju...

pavlise
8. pro 2013

Odsávačku jsem poprvé použila asi někdy ve dvou měsících (dřív nebyla potřeba - kdyby byla použila bych ji i dřív). Nám doktorka doporučila kapat mořskou vodu.

leni78
8. pro 2013

Určitě jí můžeš způsobit trauma. Zkusit to můžeš, ale pravděpodobně se toho bude bát. Děti nemají dutiny, není třeba odsavat. Stačí nosní sprej a nosik se uvolni, stece. My se zaměřujeme na dobrou imunitu. Neockujem, neprehanime s oblečením atd, a syn nemá rýmu déle, než pár dní. Zvládá to bez odsavacky.

jankadudova
8. pro 2013

Zadne trauma! Radsi chvilka kriku, nez komplikace ze zanedbane rymy!!! To jsou mi rady...ja byla se synem dokonce v nemocnici, kdyz mu byly tri tydny a to jen proto, ze mi nejaky chytrolin "poradil", at hlavne neodsavam. Ano, tekuta ryma vetsinou stece sama, ale taky treba do krku...dekuju pekne. Nedam na odsavacku vysavacovku dopustit! 🙂

anchapancha
8. pro 2013

Taky mohu jen doporučit. Dítě se možná lekne, ale spíš dítě děsilo vrčení vysavače, než vlastní odsávání.

hofka1
9. pro 2013

mám stejně staré mimi a právě má rýmu .. už používám, ale jen když je to nejhorší .. stejně jde nejvíc nosohltanem do žaludku, fuj🙂

kaculinek1
9. pro 2013

Odsávačky se neboj - miminku neublížíš, má to redukci, takže to nesaje nijak drasticky 😀 zkus to na prstu 😉 Miminka z toho většinou ani žádné trauma nemají - ani to pořádně nevnímají - to až starším dětem je to nepříjemné - takže raději začnou smrkat, aspoň syn to tak měl. spíš je nepříjemné, jak se rýma dere ven. Rýmu ale nepodceňuj, aby to třeba naspadlo celé na průdušky - to je pak mutné nasadit antibiotika a to je horší než nějaké odsávačka...

klaire22
9. pro 2013

určitě můžeš použít odsavačku na vysavač i pro miminko, neublížíš mu tím 🙂
nám na rýmu pomáhal nasivin, nebo sterimár - to je mořská voda a ta je teda skvělá - sice je dost drahá, ale nemohu si na ní stěžovat.

paulie
9. pro 2013

Mám ji vyzkoušenou od narození na dětech i na sobě - skvělá věc! A šetrnější než některé jiné ...
Doporučuji nejdříve nosík zvlhčit (raději ušní tyčinkou než sprejem) Sterimarem nebo třeba Vincentkou (prodává se v podstatě kdekoli, vydrží řádně skladovaná dlouho a je výborná na dýchací cesty), odsát, a poté znovu zvlhčit stejným roztokem (volte raději přírodnější, chemické kapky mají po delší době vliv na sliznici). Miminko mějte v poloze se zvýšenou hlavičkou, zkuste u něj zvlhčovat vzduch (v noci je dobrá třeba mokrá plena nad postýlkou) a snad bude brzy v pořádku 😉
PS - při odsávání si hlídejte, aby mělo miminko volné uši (kvůli tomu podtlaku v nose) a po odsátí mimčo pořádně pomuchlejte 😉 Ono to odsátí je trošku nepříjemné, ale vážně lepší, než záněty v dutinách (miminka je taky mají! 😅)