Problémy se stolici. ABKM?

18. led 2023

Dobrý den,
Mám syna starého 3.5 měsíce. Jsme od narození na UM kvůli bolestí bříška a problémy s vyprazdňováním nám doktorka předepisovala Nutrilon Alergy care který jsme měli zhruba od 4 týdnu až do 3 měsíců věku. Na 3 měsíční kontrole nám řekla, že můžeme zkusit dat mléko s kravskou bilkovinou, jestli ji bude akceptovat tak můžeme přejít na klasické mléko. Koupili jsme tedy Nutrilon HA prosyneo, malý si ze začátku trochu zvykal, prdel a bolelo ho bříško. Normálně kakal jako vždycky (ob den), ale kromě toho nebyl žádný problém. Dnes po týdnu a půl co mléko má, dneska nezvykle kakal už 2x za den a z toho druhá stolice byla řidší a místo zelené barvy, byla žlutá a trochu kyselé zapáchající. Přišlo mi, že vidím trochu i nitky hlenu. Ráno měl normální, zelenou kaši, jako vždy. Kdyby to byla ABKM projevila by se už dříve po nasazení mléka? Nebo to muže být projevem něčeho jiného?

Foto sice mám, ale nebudu Vám to tady znepříjemňovat😄.
Ptám se kvůli toho jestli mám plašit nebo ne.
Děkuji!

bublina03
19. led 2023

Poradila bych se raději s doktorkou, my jsme přecházejí před 14 dny u sedmi měsíční holčičky z Neocate na NAC syneo a vypadalo to první dva dny, že to bude ok a nakonec se vratili obtíže jako na začátku a jsme zpátky na neocete. Alergie u nás zatím nevymyzela a u vás třeba taky může přetrvávat, ale určitě bych to řešila s Dr. U nás už jen, že si hodně ulevovala a bříško opět bolelo nebyl standard.