Zelená průjmovitá stolice u skoro 3měsíčního chlapečka

kkkellis
20. dub 2017

Ahojky chci se zeptat mam skoro 3 mesicniho chlapecka davam mu nutrilon anti colics. Ze zacatku mel hipp bio combiotik ale z toho mel zacpu a bolelo ho brisko. Po tom nutrilonu to bylo v pohode krasna kasovita zluta jak vajecina byla stolicka, ale co si budem povidat neni to nejlevnejsi proto jsem se zeptala doktorky jestli by jsme po 3.mesici mohly zkusit obycejny nutrilon a ona ze to muzeme zkusit..Kazdopadne maly mi jako na potvoru zacal posledni dva dny kadit zelenou ridkou a hnilobne zapachajici stolici. Horecky vyrazky ani podobne priznaky nemoci mi nevykazuje a basti taky normalne, tak me napadlo jestli mu to mlicko na koliky staci jestli uz nepotrebuje treba to normalni ktere ma trochu jine slozeni. Jde mi o to ze dr. rekla ze mam do pondelka davat jeste to na koliky a pak mam zavolat jak jsme na tom. Me zajima jestli se to nahodou nestalo i nektere z vas nebo mate jine zkusenosti..dekuji..🙂

kacireksro
20. dub 2017

Tak zelena stolice je docela bezna vec,pry je zpusobena zelezem v UM,nase mala taky tak kadi.ona ma teda 7 mes. a ma nutrilon comfort na zacpy a zazivaci potize a taky kadi zelene,ikdyz nic zelene v prikrmech nema.Ja jsem rada ze kadi aspon tak.

yerry
20. dub 2017

@kkkellis
@kacireksro
Zelená stolice je sice normální ale nesmí zapáchat. Pokud smrdí hnilobně je něco špatně a konzultovala bych to s Mudr.
První dcera byla do 6 mes. Na Nutrilon a stolici měla normální ....Pak jsme přešli na Hami a a opět žáden problém.... Očividně prckovi něco nesedí a může to být protíná ale může to být třeba i alergie... Já bych to nepodceňovala.....

kkkellis
autor
20. dub 2017

Mudr mi prave rekla ze v pondeli se mam ozvat, mely jsme mit vcera prvni ockovani tak jsme to radeji odlozily pry kdyby to byla nejaka infekce. Ja uz nevim pred chvili kadil a prislo mi to leps.Alergie se muze objevit az tak pozde? To mlicko na koliky bastime uz pres 2 mesice a zatim zadny problem az ted..🙂

yerry
20. dub 2017

@kkkellis no někde jsem četla že se to může objevit kdykoliv ale nevím nic bližšího...Infekce je taky možná....
Moje druhá dcera je plně kojena ale taky měla stolici jako brčál a tak jsem narazila i na diskuze o ABKM a intoleranci, ale jelikož u nás se jednalo jen o divnou barvu tak jsem to dále neřešila a po pár dnech to přešlo samo... Ale zápach byl uveden jako důležitý faktor....