Průjem a vysoká teplota, máte rady?

hankaaa90
16. zář 2017

Cau mamky,
Chci se zeptat , maly ma od vcerejska prujem a vecer mu zacala i teplota , merime v dupce, ale po odecteni 38,4 .. jist mi taky nechtel, akorat dnes rano v 5 vypil 150ml mlicka .. cajik posrkava po trosickach . Od horecky davame cipek nurofen, ale nijak zvlast nezabira, ma porad nad 38.. prujem ma takovy, ze kdyz prdne, ma vsechno v plince a dokonce i pres plinku na brisku . Nevim jestli by to mohlo byt zoubkama, protoze ta horecka se mi zda prilis vysoka . Rady prosin nejake aspon na ten prujem? Nebo pohotovost vecer? 😕
Dekuju

ladyhacek
16. zář 2017

i takto vysoká teplo lze k zoubkům, průjem také a na pohotovost bych nejela pokud by neměl 40°C.
Může to být i nějaká nemoc. Nevím jak staré máš dítko synovi 2,5 let DR doporučovala ledový černý čaj po lžičkách pokud máš syna kolem 6m zkusila byhc to.
Důležité je aby nebyl dehydrovaný mlíko či vodu (dle věku) tedy dávej po lžička i c půl hodinu. Snovi když něco je má vždy kolem 38,5 už je to takový standart a "nadzvedne" mě už 39°C
Pokud ti už jí zkus mrkev, řýži.
Jinak já mám raději sirup dávám menší množství a až při vyšších teplotách plnou dávku. Pokud má průjem tak se nediím, že mu nezabral - nedostal se do organizmu

majajaa
16. zář 2017

Kolik je synovi? Na zoubky to je dost vysoka teplota. Spis to vypada na virozu... Herecky muzou byt i 3 dny. Eo toho se mu muze spustit ryma nebo kasel. Hlavni vec srazet nad 38 horecku,kombinace Nurofen a po 3-4 hodinach Paralen. Ale pokud ma prujem nedavala bych cipky. Spis peroralne (usty). Hodne mazat zadecek. A taky mu mrknout do krku,zda to neni angina. Jinak na prijem ryzovy odvar,banan,mrkev s ryzi (ale do jidla nenutit), dulezity je pit. Urcite bych nasadila Hylac kapky... Pokud by prujem trval 2 dny a dele,urcite bych navstivila pohotovost. Stejne tak u horecek kolem 40. Pokud nezaberou leky na horecku,urcite bych si snim vlazla do vlazne vody a cakala se. Osobne nejsem zastance zabalu.

hankaaa90
autor
16. zář 2017

@ladyhacek 13 mesicu

hankaaa90
autor
16. zář 2017

@ladyhacek on mi tak dva tydny zpatky prestal cokoliv jist i polivky odmita, vsechno. Kapsicky a takove to, co v psince nemusi kousat , mu neva ..
@majajaa 13 mesicu tez si myslim ze to bude nejaka nemoc, on plive vsechny sirupy, proto jsem ted zvolila ty cipky, ale kdyz tak budu davat nasilim no 😕 on ted posledni dva tydny neji nic , je na mliku leda delat sunar z ryzoveho odvaru .. zkusim vydrzet do pondelka, protoze si zatim porad normalne hraje, smeje se atd

kocvarovas
16. zář 2017

A nemá ten průjem z toho mlíka? Pokud nejí žádnou pevnou stravu.. Miminka, co jsou jen na mlíčku, mají přece taky řídkou stolici. A pokud přijímá ty tekutiny, nevypadá, že by ho bříško trápilo, asi bych vydržela. Jo a pokud kaká často, tak ten čípek se možná ani nevstřebá, tudíž nemůže zabrat.. Zkusila bych sirup vnutit.. Držím pěsti.

majajaa
16. zář 2017

Dala bych ten Hylac. Ten by mu behem par hodin mel pomoct. Jinak opravdu to do nej dostat. Je to pro jeho dobro 😉

penelope87
16. zář 2017

@hankaaa90 určitě srážet teplotu nad 38. Nejsem si jistá ale kombinací nurofenu s paralenem. Nejlepší je koupat ve vlažné vodě, pak dát čípek. A dostat do něj co nejvíc tekutin. Jinak, pokud by to po třech dnech nepřešlo, tak zajít k doktorovi.

ladyhacek
16. zář 2017

na teploty ještě tělo na tělo a otírat žinkou. zkusila bych ten rýžový odvar. Jak často kaká?

hankaaa90
autor
16. zář 2017

@kocvarovas nemyslím si, protože to mlíko pijeme už dlouho a nikdy ho to netrápilo, spíš to vypadá na virozu, prý něco včera hlásili v TV, že ty malé děti špatně zvládají ten přechod z hicu do zimy... on je na mlíčku jen ted, protože mi odmítá jíst normální jídla, ještě včera rano, předevčírem kakal krásně pevně.. dneska jsem se ptala v lekarně, stačí ten čípek aby udržel 10 minut, což nějak ještě vydrží :D děkuji 🙂
@majajaa byla jsem v lekarně a dala nám jakousi smectu, že prý ten hylac je na lepší přijímaní potravin , že prý je i pro tak malé děcko lepší .. děkuji ale 🙂
@penelope87 pijeme čajík po troškách, moc se mu do něj nechce, ale pijeme.. já říkala, že skočím v pondlěí i tak, že by mu třeba udělá vytěry z kakanců a uvidí se. Děkuji
@ladyhacek otíráme. ryžový odvar vyzkouším hned jak se probudí. tedkom nekakal už hodinku, přijela jsem z lekarny, kde mi doporučila magistra nějakou smectu a mám na chvilku klid, jinak i 9krat :(

ladyhacek
16. zář 2017

@hankaaa90 nemusí to být váš případ. Syn tatko měl velký průjem a teploty několik dní - šla sjem k DR ta udělala vítěr a měl cantilobacter (nebo jeka se to píše) z nedovařeného kuř. mase > vůbec nevím jak se to mohlo stát. Pokud to do pondělí nepoleví zašla bych za DR pro jistotu .

majajaa
16. zář 2017

Smecta je ciste na zastaveni prujmu. My v nemocnici vetsinou davame takhle malym detem ten Hylac,protoze celkove upravuje vnitrni prostredi strev. Ale urcite smectou nic nezkazite,jen u ni pozor,aby nebyl "zabetonovany". Hlavne aby byl cudlik v pohode.

hankaaa90
autor
16. zář 2017

@ladyhacek nestraste me :( ale on ted vazne kureci maso nemeldlouho, posledni jidlo, co jsem mu zkousela davat a stejne ho nechtel byla rajska polevka s nudlickama , to bylo asi v utery..? On na to maso ani neni hlavne zatim nejak ..
@majajaa jeee, vy jste sestricka nebo dr? Presne tak mi to rekla i ta magistra v te lekarne .. on je stejne nejaky divny porad, neni to on, jen place z nevyspani, protoze v noci se mi porad budil a tedkom za tu hodku cca co spi jsem u nej trikrat byla .. ale to u tech deti tak asi je ze?

majajaa
16. zář 2017

Sestricka,nestraste s doktorkou 😅 to opravdu vypada na nejakou virozu. Pokud nejde slyset,ze by nejak chroptel. On muze byt protivny,uknourany. Prece jenom mu neni uplne dobre. Teploty muzou byt u virozy dosti vysoke. Chce mu to hlidat krk,kvuli angine.

ladyhacek
16. zář 2017

@hankaaa90 nechci strašit to jen si vzpomínám jak jsem byla vyplašená já 🙂.
Ale spíše bych to viděla na tu virózu teď to skutečně řádí. Malý měl jeden průjem a jinak kašlal, rýma a i se osypal ...
Snad bude brzo dobře

belleelle
16. zář 2017

@hankaaa90 starsi dcera mela u zubu vzdy teplotu nad 38 a prujem. Kazdy rikal, ze nemuze byt. Ale ano, vzdy u zubu.

lansi83
16. zář 2017

Ahoj, pokud máš možnost dostat se na pohotovost, tak bych tam určitě jela ještě dnes. Pises, že mu už několik dní není dobře, tak pokud je nemocný, jako že si myslím, ze ano, tak už by dr. měl při jeho prohlídce poznat, co mu je a dát vám léky. Seš si jistá, že poznas dehydrataci? Ta může být i smrtelná, neriskovala bych. Je ještě malinký a neřekne, co ho bolí. U dospělého bych počkala do pondělí. Mému synovi je 2,5r a jdu s ním hned, jak se mu něco objeví. Má nevyléčitelné onemocnění a musí se více hlídat. Tak ať jste brzy zdraví 🙂