Psychotronická zácpa u dítěte 2,5 let. Pomohlo Vám něco?

aleenka1234
18. dub 2020

Ahoj holky, už jsem úplně zoufalá. Pomohlo vám něco? Strava je v pohodě, pije. Má to prostě psychický :(

miba10
18. dub 2020

@aleenka1234 můžeš to více přiblížit? Možná máme to samé

jolana24
18. dub 2020

Syn měl zácpu od 1,5 do 3 let. Strašný. Ne, že se nemohl vykadit, ale prostě nechtěl 🙈 Dávala jsem Lactulosu, čípky, cpala jsem do něj dostatek tekutin, omezila sladkosti, čokoládu a stejně mi to nebylo nic platný. Nakonec jsem objevila Easylax (přírodní projímadlo) a jednou za 3 dny se vykadil díky tomu. Pak si zvyknul a teď už problém není. Ale bylo to prostě strašný

eithelwing
18. dub 2020

@aleenka1234 A v čem je problém? Bolí to prcka, a tak nechce kakat?
Dcera vlivem stravy měla časté a řidší stolice, a pak samozřejmě rudý zadek. Díky tomu se bránila další stolici, ale bolelo jí samozřejmě bříško. Hodně jsme o tom spolu mluvily, jak má jíst a tak. Na zadeček pomohla sedací koupel v heřmánku a sudocrem.

Lépe se jí také chodí na nočník. Umí na velký záchod, má stupinek, ale na nočníku má kolena výš a opravdu jí to pomůže vykonat potřebu rychleji.

baruz
18. dub 2020

@aleenka1234 dcera taky měla. Od dvou, kdy už byla přes den bez plenky až tak do 3...Nešla klkdně i 4 dny, i když se kroutila, byla protivná, evidentně ji bolelo bříško. Nechtěla zkrátka na nočník ani na záchod. Pomohla plínka na noc, to se pak párkrát zadařilo v rozespání a pak už se tolik nebála..jednou se to povedlo na nočník, volali jsme všem babičkám. Sama jim řekla, že udělala bobík, všichni ji chválili a to jí tak potěšilo, že začala. I teď má občas blok... pomáhá když u ní sedím, držím ji za ruce a na záchodě jí podepři nožičky... budou jí 4... zrovna jsem říkala, že je mi líto té porodní asistentky, jestli bude jednou rodit... ty scény... chce to hodně trpělivosti, chválit, nikdy nekárat a povzbuzovat...aspoň u nás. (Jo a jinak nekakala už jako kojená. Tenkrát jsme dávali čípky

aleenka1234
autor
19. dub 2020

Holky, zkoušeli jsme easylax, čípky, duphalax, dulcasoft. Je to hrozný. Když jí dávám čipek nebo nějaký to klima je to řev, prosení, atd...je mi ji strašně líto, stejně se ani potom moc nevykaká.

aleenka1234
autor
19. dub 2020

Dělá každý den úplně malý bobek, to trvá cca 4 dny a pak většinou 3 dny v kuse kaká. Má stolici v tuto dobu už řídkou, díky Duplalaxu a dulcasoftu.

miba10
19. dub 2020

@aleenka1234 mám s dcerou tyhle problémy od jejího roku. Jednou měla po stolici ošklivé poraneny zadeček za začala prostě zadržovat. Takže jsme nasadili Lactulosu a pomali ji s cipkama. No laktulosa pomohla jen občas, tak jsme začali Forlaxgo. To pomohlo. Teď skoro ve 2,5 letech už začíná kadit sama na nočníku

aleenka1234
autor
19. dub 2020

@miba10 odmítá kakat, dělá hrozný sceny, stěžuje si na bolesti bříška, zadržuje kakání ikdyž jí to nutí tlačit.

miba10
19. dub 2020

@aleenka1234 promiň, já jen nevěděla, že je ten problém takto pojmenovaný.... Tak je to zřejmě opravdu to samé

aleenka1234
autor
19. dub 2020

@miba10 Forlaxgo vyzkouším, je to hrozný na psychiku, trvá to už 9.měsíců 😥

miba10
19. dub 2020

@aleenka1234 já to mám 1,5 roku. Jen upozorňuji, je to pro dospělé. Jsou to pytlíky. Takže dáváme půl pytlicku každý den. Ze začátku jsme 4 dny dávali celý pytlicek a pak jen polovinu.

baruz
19. dub 2020

@aleenka1234 a už je úplně bez pleny? Možná by to pomohlo... my měli období, že jsme jí prostě měli jen kvůli kakání. Bylo mi to jedno, hlavně, že kakala a na úplném odplenkování jsme makali až když už byl s kakáním relativně klid.. a když se povede, zkoušeli jste nějakou odměnu? (Nemyslím nutně sladkosti, ale třeba to volání babičkám- dopředu všechny varovat, že musí bylt nadšení, tkeskat atd... a kdyby náhodou, tak možná i něco, co má fakt ráda, třeba lentilka, samolepka...) my jsme si užili fakt hodně a ani teď občas není vyhráno... myslím, že některé děti to tak prostě mají. Ale tohle pomohlo.

aleenka1234
autor
19. dub 2020

@baruz ano, je bez pleny už rok. Zkusíme do plínky. Odměny, tleskání, focení.....vše už. Je to pro všechny už hodně vyčerpávající. Ona zadrží i čípek 😥

aleenka1234
autor
19. dub 2020

@miba10 děkuju moc za tip 🙂 vyzkoušíme .

aleenka1234
autor
19. dub 2020

@eithelwing kdysi měla tvrdé hovínka a od té doby kakání stopla. Kaká na podlahu 😥 pokud jí dám na zachod, nočník, plínku...stopne kakání úplně.

jolana24
19. dub 2020

Ještě poradím. Zkus si toho nevšímat. Ty děti kolikrát vyžadují pozornost a mým stresováním se syn zaseknul ještě víc. Jinak nekadit 4 dny je ještě super. Syn to zadržoval 10-14 dní úplně běžně

eithelwing
19. dub 2020

@aleenka1234 Takže se vykaka, ale na blbé místo.
A něco k tomu sama řekne nebo ještě moc nemluví?

aleenka1234
autor
19. dub 2020

@eithelwing vykaká se po 4-8 dnech a to pouze na zem 😥 už si říkám, kdy to skončí a to se vykaká, protože jí dávám, dá se říct ob týden dufalax a dulcasoft.

miba10
19. dub 2020

@aleenka1234 ještě mi jedna slečna doporučila dětskou vlákninu. Dá se dát do pití, do jogurtu, do jídla, mlíčka atd. Já úplně efekt neviděla, ale každé dítě je jiné....

svlenkaa
19. dub 2020

@eithelwing resila jsem u dvoulete. Lactuloza, v akutnim pripade cipek. Ale bylo to psychicke. Nejvic pomohlo chvalit a za bobek kamkoli (plena, kalhoty, podlaha..) jsem ji dala velkej zele bonbon. Jinak nedostava. Rikala jsem ji, ze ji ho muzu dat jen kdyz se vykaka, protoze bobek udela misto v brisku a jinak by se ji do briska bonbon nevesel a bolelo by ji. Taky jsem ji u kakani ze zacatku musela objimat a utesovat, protoze se ho hodne bala. Skandovaly jsme bobku ven a pak ho sly spolu splachnout a mavaly a rikaly diky bobku, ze jsi sel ven a udelal misto pro bonbonek 😬
Ja vim, trosku nevychovne, ale jsem rada, ze to zabralo. Ted ma vzdycky z bobku radost a velikej bonbon nahradil jeden mini gumovy medvidek a tak si myslim, ze z hlediska spravne stravy to az takove peklo neni.
Drzim palce, je to hrozne obdobi 💗

ivuska1986
21. dub 2020

@aleenka1234 ahojky, my tohle zažili, nedávno, když jsme sebrali plenku. Dcera do té doby kakala ve stoje a najednou jí to v sedě na nočníku nešlo. Takže naše kakání byl boj, byla celá vystresovana, že si pokaka spodarky, do nočníku, na záchod, do plenky už kakat nechtěla. Tak jsem ji vždycky postavila do vany, ujistila ji, že se tam může vykakat, že to pak umyjeme, že to vůbec nevadí. No, trvalo to psycho asi dva měsíce. Pak jsme postupně začali dávat do vany i nočník a když se povedlo, tak jsme se všichni radovali, všem jsme volali, bobek jsme pojmenovali- housenka, šnek, traktor, vítězoslavně si ho dcera nešla spláchnout ve a koukala jak plave v záchodě. Zpětně mi přijde, že jsem tou dobou vlastně nic jiného neřešila, jen kadeni dcery. Teď je jí dva a půl roku a je po problému. Ale ten kdo nezažil, fakt nepochopí. Držím palce