Puchýřky na chodidlech a dlaních, máme zajít na kožní?

delisa253
4. únor 2016

Taky bych pořebovala poradit!!.. moje doktorka mi řekla že mam angínu tak mi nasadila antibiotika a řekla mi ať zůstanu 2 týdny doma... Když jsem řekla že mam puchýřky na rukou a choudidlech a v puse se mi dělají afty a skoro nemužu jíst a ani mluvit jak to bolí.. Tak mi na to odpověděla že je to jen typická vyrážka ☹ 😒 ....Nevim jestli tedy mam zajít na kožní nebo co s tim dělat??? ☹ Prosím o radu děkuji... :(

anitram18
4. únor 2016

@delisa253 to bude ruka noha pusa....vir.infekce...

delisa253
autor
4. únor 2016

Moc děkuju za radu... a mam s dcerou zajít na kožní aby jí něco na to napsali nějakou mastičku nebo pudr..?! 😉

alsha
4. únor 2016

Neteři se dělaly puchýřky na dlaních, když měla spálu... Pomáhala jí Nivea, ale vždycky je lepší se poradit s lékařem.

delisa253
autor
4. únor 2016

To už jsme se radili s doktorkou a ta řekla že dcera má angínu a na pupínky vubec nekoukala jen vyvodila že spála to neni...

anitram18
4. únor 2016

@delisa253 muzete...na koznim nebo na infekci by meli toto onem.poznat....pokud je to ono,leci se to symptomaticky a na ty puchyrky nejaka atb mast pripadne nejaky tek.pudr..ale.ten se da i bez predpisu v lekarne,ev do pusy nejaky zklidnujici gel s dezinf. a anestetikem,aby to nebolelo-neco jako detem na rostouci zoubky nebo treba kryci pasta Solcoseryl a defekty v puse ci jine...v lekarne poradi....

blahova_andrea
4. únor 2016

souhlasím s anitram18, ruce-nohy-ústa, syn to měl, já mu to nejdříve sušila heřmánkem a později promazávala bepanthenem, on to tedy naštěstí neměl moc v pusině, jedl normálně. žádné léky ani mastičky nám speciálně na to nedali ani na pohotovosti ani naše dr. syn měl pár dní horečky a pak se osypal těmi puchýři, tak jsem šla vystrašená na pohotovost a tam jen diagnoza, uklidnění, že nic strašného a doporučená kontrola u naší dr. od té jsem jen pak dostala pochvalu za "léčbu". moc se s tím asi dělat nedá. každý to má jinak silné. někdo má pár puchýřku a někdo je osypaný hodně a zůstanou mu prý i jizvičky jako třeba po neštovicích.

anitram18
4. únor 2016

@delisa253 ja to nejdriv pochopila,ze mate ty problemy vy,pokud dcera,je ta diagnoza vic nez pravdepodobna....a antibiotika se na to nedavaji....

anitram18
4. únor 2016

@blahova_andrea jj...moc se s tim delat neda,zahoji se to i samo ;)

blahova_andrea
4. únor 2016

@anitram18 jj, jen jsem do té doby o ničem takovém neslyšela, tak mě to fakt vyděsilo. jako pár pupínku jsem neřešila, ale když se to začalo rozlízat a napouštět se vodou, tak jsme jeli 😅

anitram18
4. únor 2016

@blahova_andrea ja se s tim onem.setkavam cas od casu v praci... 🙂

vrabcak0007
4. únor 2016

vyměnit doktorku - typická ruka, noha, ústa - syn to měl nedávno, já to chytila od něj - je to VIR, takže atb na nic..a na puchýřky nám nejvíce pomohl SUDOCREM...není tak mastný a přitom je krásně postupně vysušoval...jinakje to "príma" nemoc - teploty jsem tedy měli jen dva dny a po třech dnech tekuté vlažné stravy už i ten krk povolil, ale pak když ty puchýřky začínají splaskávat, tak se s tím loupe i hromada staré kůže a nám slezlo i 5 nehtů na rukou a 2 no nožičkách...naštěstí to nesvědí, tak děti nemají tendenci si to škrabat a ještě zhoršovat...

blahova_andrea
4. únor 2016

@vrabcak0007 vám slezly i nehtíky? toho jsem se děsila, ale naštěstí se to nekonalo. nějak si to neumím představit v reálu, asi bychom z toho byli na nervy dítě i matka 😅

vrabcak0007
4. únor 2016

jo a ještě opravdu pozor na kontakt ! je to hodně nakažlivé - i na dospělé...já to od syna chytila a teda taky mazec - vyrážka na rukou a po těle ani ne, ale 2 dny jsem měla takovou horečku, že jsem to ještě nezažila a nešla mi ničím srazit..a krk tedy bolel fest 2 týdny jsem se nemohla pořádně najíst...

vrabcak0007
4. únor 2016

@blahova_andrea slezly..a nejlepší na tom je, že asi až měsíc po horečkách..i kůžičku už měl skoro všude zahojenou a najednou koukám, jak se postupně jeden nehet za druhým začínají odlupovat, protože pod nimi rostly nové - něštěstí to nebylo tak, že nehet odpadnul a lůžko zůstávalo nechráněné..prostě bylo vidět, jak postupně ze začal starý nehet uvolňovat a pod ním hned roslt nový -ale chtělo to hlídat a postupně obstřihovat ty kousky, co ještě držely, aby si to nestrhnul, když ještě ten pod ním nebyl dostatečně naroslý..no jak píšu..když to vezmu od horečky po poslední projev nemoci (ty nehty), tak trvalo asi 2 měsíce, než byl synek v "předchozím stavu" 😀