• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pulzující fontanela u měsíčního dítěte, je to normální?

Je to normalni u mesicniho chlapecka? A prijde mi hoodne malo propadla... pokud by byl dehydratovany musela by byt hodne? ... je plne kojeny..
4. dub 2014 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:confused:
4. dub 2014 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Fontanela nebo-li lupínek by rozhodně propadlá být neměla samosebou je to myšleno nějak výrazně jinak na pohmat tam ,,dolík" je . Velká fontanela má tvar kosočtverce. Dá se snadno nahmatat, dokonce můžeme cítit, jak pod ní pulzuje krev. Kromě „velké“ fontanely je na hlavičce ještě pět dalších („malá“ je umístěna v záhlaví a má trojúhelníkovitý tvar a 4 maličké, které má i odborník problém nahmatat). :wink:
Pokud by byl dehydratovaný tak bys to měla poznat také podle jiných faktorů jako je množství pomočených plen méně jak 4 není dobré, extrémně tmavá,zapáchajicí moč atp!
Pokud máš pochybnosti určitě jdi na pediatrii. Ale odpoveď na tvou otázku ANO JE TO NORMÁLNÍ ŽE FONTANELA PULZUJE.
4. dub 2014 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
4. dub 2014 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fykyska jen pohmatem je ji ma trochu nize... pocurane pleny menime casto takze je to ok..jde mi o to že sem viděla pouhým okem jak pulzuje a ted nic...
4. dub 2014 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fykyska a kdyz bude treba pulzovat porad? Je to take v poradku? Proc mi redy znama rekla že když pulzuje tak mi miminko něco bolí
4. dub 2014 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje děti obě mají propadlou fontanelu, ale dehydratované rozhodně nejsou. Měly to tak vždycky. :confused: Asi má každé dítko fontanelku nějakou?
A pulzující je v pořádku. :slight_smile:
4. dub 2014 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ajurka Je malinký :slight_smile: proč ti to známá řekla to opravdu netuším, ale opravdu se nic neděje když to pulsuje je to přeci logické :slight_smile: Pulsuje pod ní krev, to je to samé jak když si měříš tep na zápěstí taky to tam ,,tepe" :slight_smile: akorát to není tak patrné, tak viditelné - kdežto fontanela je na viditelném místě je to křéhká část těla , a pokrývá jí jen tenkrá vrstva kůže :wink: :wink: neni to zatím srostlé vše je vymyšleno přírodou aby dítě mohlo projít porodním kanálem tak až časem osifikuje - zkostnaní a vše k sobě sroste pak nebude vidět nic :wink: :wink: Do té doby tam bude mít miminko patrný dolík a bude i vidět jak to tam tepe - Lékařka při každé kontorle hlavu a velikost fontanely kontroluje určitě by tě upozornila kdyby bylo něco v nepořádku
4. dub 2014 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
@fykyska
@milmic tak moc děkuji
4. dub 2014 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Rado se stalo :wink:
4. dub 2014 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek