Pupeční kýla, máte zkušenost?

sakalpredator
2. kvě 2016

Ahoj maminky. Melo vase ditko pupecni kylu? Filipkovi bude 6 tydnu. Byli jsme u detske lekarky a ta nas poslala k detskemu chirurgovi. Ten nam napsal recept na zdravotni pomucku - pupecni pas a rekl abychom prisli za rok na kontrolu. Pokud ji bude mit stale ceka ho v roce operace. Mate s tim nektera z vas zkusenost? Nahnal mi strach... Rocni miminko a operace? Snad na to nedojde 😢 😢 ... Dekuji za prispevky

bajana
2. kvě 2016

Na Slovensku operuju aj trojmesacne deti, takze operacia v roku nie je nic nezvycajne a vynimocne.
Moj syncek je predcasne narodeny, ma rozostup brusnych svalov a teda sa mu urobila kyla na pupku. Na radu pediatricky a fyzioterapeutky sme ju zacali lepit ked mal asi 7 tyzdnov. Ma ju zalepenu tejpovacou paskou do kriza na 5 dni, na dva dni mu pasku odliepam. Teraz ma takmer 5m a kyla je takmer neviditelna. Pomaha aj cvicenie vojtovky prave na sikme brusne svaly, to ale nemame primarne kvoli kyle.

raduska21
2. kvě 2016

@sakalpredator dcerka mela operaci ve 13 mesicich a uplne v pohode, za dva dny o tom nevedela... Bylo to myslim lepsi, nez to odkladat na pozdeji

soyevita
2. kvě 2016

@sakalpredator já jsem taky dceři od narození přelepovala pupík,měla velkou pupeční kýlu,řekli nám,že bude do budoucna to potřeba zoperovat,ještě na základě nás posílali na operaci.Teď je jí 16let a úplně v pohodě.Vyhli jsme se tomu.Ale je to individuální,třeba se vám to za rok hodně zlepší a operace nebude vůbec potřeba.Takže buď úplně v klidu 🙂

sakalpredator
autor
2. kvě 2016

@raduska21 a jak dlouho bude muset byt v nemocnici??

sakalpredator
autor
2. kvě 2016

@soyevita prave to by bylo nejlepsi kdyby se to zlepsilo... Uvidime za rok 🙂

micaella23
2. kvě 2016

U nas to same, po par tydnech kyla, Dr rekla, ze to maji skoro vsechny decka, akorat kdyz to do 1 roku nezmizi, tak se to resi chirurgicky.. Po 4m to zmizelo samo

raduska21
3. kvě 2016

@sakalpredator nas prijaly v pondeli dopo v utery rano byla operace, ala byla pryc cca hodinu a pul i s dospanim a ve ctvrtek rano nad pustili....

sonja01
3. kvě 2016

@sakalpredator Syn měl pupeční kýlu v kombinaci s rozestupem břišních svalů. Cvičili jsme vojtovku a po 2 měsících cvičení (cca v 4m) kýla zmizela. Jinak můžu taky doporučit nechat pupík zatejpovat, u syna to udělala naše doktorka, je to taky varianta, jak pomoct.

nikdo17
3. kvě 2016

syn je predcasne narozeny, momentalne ma 17 tydnu, ale mel by jen 10. ma pupecni kylu, triselnou kylu i hydrokelu. v cervnu uz ma termin operace na tu triselnou kylu plu tu hydrokelu. pupecni kyla se neresi, mela by se sama upravit. a to ji ma hodne velkou. zacali jsme ji tejpovat a je to uz o moc lepsi. a na chirurgii nam rekli, ze pupecni kyla se operuje jinak ve trech letech, ptz do te doby ma cas se spravit. takze byt vama se tim nestresuju, urcite se to miminku spravi🙂