Pupeční kýla. Mohla by to být?

gaaaby
9. črc 2021

Dobry den, rada bych názor zkušenejších..
byla jsem odeslána na fyzio ohledně možné pupeční kýle nebo břišnímu rozestupu …
Mala když pláče nebo se vzteká vyleze ji pupíček.. jinak ho ma normálně..
docela me možnost pupeční kýly vyděsila..
můžu požádat o názor?
Zdá se vám to ze by z toho vážně pupeční kýla mohla být? Nebo dokonce je?
U dr. je mala vždy vzorná tamze v pláči nebo scéně dr. pupík neviděla..
děkuju

knoesell
9. črc 2021

@gaaaby u nás takto kýla vypadala, akorát syn měl pupík venku pořád, chodili jsme na fyzio cca. měsíc tejpovat a pupicek se krásně vytáhnu zpátky. Taky mě to vyděsilo, někdy se dětem vtáhne sám až posílí břišní svaly.

elizsebik
9. črc 2021

Ahoj, my řešíme diastazu (rozestup) od narození, je to docela častý jev u miminek, má to každé páté dítě. Posílali nás i na vojtovku, ale i tak běžné se břišní svaly mají narost do 1,5 roku. Na svalstvo břišní nám dobře pomáhá bazén. Takže jestli vám mudr dovolí, tak možná také zkusit 😊
Kyla to může být. Jak staré miminko je?
Ale já bych se nebála, u miminek jestli brzo začít kýla se koreguje bez operace.

ahyt
9. črc 2021

Ano,pupecni kyla.Ale muze se zatahnou,hlavne cvicenim na brisni svaly,poradi fyzioterapeut

gaaaby
autor
10. črc 2021

@elizsebik ahoj
Moc dekuju za odpoved.. ve ctvrtek nasi male bylo mesic..
na bazen se urcite zeptam! Chtela bych s ni chodit! Tak uvidime jak dopadneme na fyziu…snad to zmakneme taky jen nejakym cvicenim..

elizsebik
10. črc 2021

@gaaaby zvládnete, potom existuje ještě tejpovani, dobrý fyzioterapeut to vyřeší raz dva ❤️
S bazénem jsme bohužel začali až ve 8m kvuli opatřením)🙄, ale teď jak je všechno otevřené konečně, tak cvičíme pravidelně. Vy máte ještě čas😊 1m to je tak skvělý 🤗

gaaaby
autor
11. črc 2021

@elizsebik strasne moc dekuju za podporu🙏🏻🙏🏻