Reflux aneb jak bojovat?

danca27
14. kvě 2008

Zakládám tohle téma, protože se tady o tom nepíše a určitě nás bude daleko víc než jen já sama☹ Zkušené mamči potřebuju poradit a taky malinko psychicky podpořit, protože se mi zdá že už se z toho zbláznim☹...Kdo jste měli reflux poraďte prosím jak dlouho to trvalo, kdy se naučí miminko pít, kdy se přestane dusit, kdy to nepujde nahoru, kdy přestane ,,hltat,, ..??....Já už jsem z toho úplně bezradná a každý kojení mám nervy ☹...Nutriton po tom zase bolí bříško a nemůžeme kakat tak já už fakt nevim☹....Prosím poraďte moc a moc děkuju🙂....

baris
10. říj 2013

@twetvy pokud mu nutrilon nesedí, šla bych zpátky do sunaru - když ho pil. Mě dětská dr. doporučila dávát do sunaru odměrku rýžové kaše na zahuštění, aby v sobě něco udržela.

Jinak některé nemocnice mají asi smlouvu s nutrinolem či co a dávají jen tyto výrobky. Nebo se zeptej své dětské dr. Mohlo mu to způsobit zácpu. Sestra dávala probiotické kapky na zácpu.

akrim4
10. říj 2013

@twetvy já jsem krmila jen v korýtku! Nikdy mi v tom neblinkal! 🙂

koharovaivana
23. říj 2013

Ahoj aj my máme problém s refluxom, ale zatiaľ nám doktorka dala len ten nutrilon AR (predtým to bol HA Sunar, žiaľ kojenie bolo krátkodobé), ale máme aj zelenú stolicu, neviem či je to pre ten reflux, alebo niečo iné, doktorka tvrdí, že je to v poriadku, skús mi poradiť čo na tú stolicu nakoľko mám 5 mesiacov, kojená bola len 8 týždňov a stolica je rovnakej farby odkedy sme na umelej strave ďakujem

laurital
23. říj 2013

Já jsem dceři přidávala prášek ze svatojánského chleba do Sunaru.

vrobiska
2. zář 2015

Chtěla bych se zeptat, máme též reflux. Měl někdo problém s tím, že by mu dítě nechtělo jíst??? malá mi jí třeba po 5-6 hodinách (má 3,5měsíců) a to do ni ještě musím opravdu nutit, aby se najedla... někdy jsou dny, kdy jí krásně a někdy třeba i po těch 5 hodinách vypije jen 30ml. používáme Bebu A.R. i kojím. děkuji za rady

lauranosi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vrobiska
6. lis 2015

@lauranosi moc děkuji, ale jelikož má malá už skoro 6 měsíců a přikrmujeme už i zeleninkou a kaší, tak jsme bez problému, jí krásně 5-6 denně + v noci. 🙂

lauranosi
8. lis 2015

To bylo myšleno všeobecně i pro ostatní, kteří sem přijdou hledat pomoc...

vadeona
5. čer 2016
kristis
8. srp 2016

Ahoj kde v cz delaj pep test kvuli refluxu.?A kdyz tak jak napisu adminovi?dekuju

amelie111
11. říj 2016

@kristis na vyšetření refluxu ti dá žádanku pediatr. Jak máš staré dítě? Nám začali drobné problémy jako miminku s tím, že do roka se to srovná. neměli jsme přímo Nutrilon,ale jen "nějakou směs", co jsme dávali do našeho mlíčka. Malej ani nikdy moc neublinkával. Za to od půl roku trpí na neuvěřitelné dýchací potíže, těch hospitalizací, co jsme měli a těch zápalů a zánětů průdušek...hrůza. už nás nikdo nechce poslat ani na RTG, protože byl tolirát ozářen.... ☹ . Od tří let věku naše pediatriřka chtěla vyšetřit reflux, odmítli nás na odborném pracovišti s tím, že dítě je příliš malé a nespolupracuje. Čekali jsem do pěti let!!!! Do té doby záchvaty dušnosti, zápaly plic, no hrůza, lítání po alergologii, atd.... já už byla zoufalá. Trávicí potíže naprosto žádné! A výsledek, po vyšetření v 5 letech. Syn má 92% reflux a bez léků absolutně nedokáže fungovat. Nyní je to lepší,ale zase té chemie. Hledáme řešení, zda operace či tak něco. Spoustě jídel se musím vyhýbat, protože nám syn opět začne kašlat. nevěřila bych, jaký je to problém. Snad to nebudete mít také tak. Držím palce.

vrobiska
11. říj 2016

Amelie 111, jak píšeš toto přesně měla i kamarádka, syn ji vůbec neblinkal ale hrozně plakával tak šli až v 5-6měsících na vyšetření zda nemá reflux a ejhle měl a už v takovém stádiu že měl jak píšeš zánět hltanu a s tím i další trápení, dušnost.. snad do roku mu musela všechno mixovat, byl jen na jogurtech a mlíku ptž další věci jako jsou přesnídávky mu prostě nechutnali. Proto když jsem v měsíci a půl už nevěděla co té naší princezně je, že pořád pláče, kamarádka mě upozornila na toto, že to může být skrytý reflux, nezvrací ale mlíčko se vrátí jen do krku a zpět... my tedy na to přišly brzy proto malá k dnešnímu dni nemá žádné vedlejší účinky. Nasadili jsme od malička bebu A.R. a jsem max.spokojená a taky ráda, že jsem měla v blízkém okolí někoho komu se to také stalo a poradil mi v začátcích než abychom čekali bůh ví do kterého měsíce, roku na vyšetření.... je mi líto že malýmu to nechytli včas :(

amelie111
11. říj 2016

@vrobiska Děkuji za tvůj příspěvek. Nevím, zda lze něco chytit dříve a něco s tím udělat, bylo mi mudr. vysvětleno, že reflux má v různé míře každé druhé dítě,ale do cca roku se jícen uzavře, tam kde je geneticky či z jiných důvodů dáno, že se neuzavře, tak se s tím nedá nic dělat...no,ale nadšená jsem nebyla, čekat do 5 let věku na vyšetření. Samozřejmě mu v cca 8 měsících udělali ultrazvuk,ale tam vyšlo, že nic nemá ... nejsem doktor a nemůžu soudit,ale těch léků a záchvatů kašle a zápalů bylo tolik, že jsme vlastně byli 365 dnů v roce na lékách a nyní jsme také. protože do toho všeho je opravdu i asthmatik. Nyní nás čekají testy na játra a ledviny a já doufám, že to bude dobré. jak je na tom kamarádka teď? Léčí se jí děťátko? Byla bych ráda za nějaké informace, zda něco pomůže, než jen prášky a omezení některých jídel. Děkuji.

vrobiska
12. říj 2016

Amelie 111 z mého pohledu zda se to dá chytit dříve nebo ne tak si myslím že ano, pokud má dítě reflux a nedělá se s ním do roka nic, je jisté, že tím jak se mu mlíčko pořád vrací zpět ho právě dráždí v tom hltanu a proto pak nastávají záněty a dušnost, ptž se právě ta trubice namáhá. Kamarádka pak začli dávat taky tu bebu A.R. a mlíčko se přestalo vracet a až někdy po roce se malej uplně uklidnil. teď je na tom dobře. Já si myslím, že pokud je diagnostikován reflux (nám v 1,5měsících) tak okamžitě začít dělat něco proto aby se mlíčko nevracelo zpět a ne čekat až takovou dobu...myslím si, že doktoři zanedbali léčbu.. určitě už to teď budete mít dobré, musíte věřit, držím palečky 🙂

amelie111
13. říj 2016

@vrobiska Děkuji moc za tvojí odpověď. Je to u nás teda boj. Tak uvidím, co lékaři vymyslí dál. Právě,že nám v osmi měsících udělali vyšetření, nasadilo se to mléko proti ublinkávání ( i když moc neblinkal) a tím bylo hotovo a pak už se jen řešili záchvaty dušnosti, lítání po alergologii, kde byli pozitivní výsledky a tak to asi zaškatulkovali, že je alergik a tím to zhaslo. Až naše pediatrička pořád říkala, že to bude reflux,ale oni nás na odborném pracovišti odmítli vyšetřit s tím, že to dělají, až od pěti let!!! Tak jsme čekali a čekali a pak výsledek, reflux jako blázen. Tak aspoň, že vám a kamarádce to řekli včas a včas to řešili. Snad u nás bude také lépe. Musela jsem oběhnout ještě lékaře a mít papíry do školky, že učitelky mohou podávat léky, jinak s tím je také problém, protože učitelky jinak nesmí nic dítěti dát. ještě jednou děkuji za tvůj příspěvek.

vrobiska
13. říj 2016

Amelie 111, není vůbec zač, budu držet palečky ať vše dobře dopadne a je jen a jen lépe 🙂 dnešní zdravotnictví stojí opravdu za ..... je to strašné, když je to na bezbranném dítěti o to víc nás to trápí. Věřím, ale že časem budete taky v pořádku. Hezký den 🙂

kristis
13. říj 2016

@amelie111 Dobri den de o dceru moji segri je ji 7 let ale chtela by udelat pep test tady v cz jinak ona zije na slovensku a proto se ptam jestli to nejak de i tady.

amelie111
24. říj 2016

@kristis tak se musím přiznat, že nevím, co přesně pep test je,ale co se týká vyšetření na reflux, tak je to náročné v tom, že dítě musí být se zavedenou sondou a přístrojem 24 hodin a dělat běžné denní činnosti a zaznamenávat, kdy leží, jí, atd.... Kolik takové vyšetření stojí vůbec netuším. Obrátila bych se na odborné centrum v nějaké větší nemocnici, kde to dělají a popřípadě zavolala na pojišťovnu u nich na Slovensku, ať jim sdělí možnosti, popřípadě ceny, jaké jsou u nich a porovnat s cenami u nás. Jde všechno, ale je to o penězích :D

amelie111
24. říj 2016

@vrobiska děkuji, věřím, že to bude dobré. Jinak naše zdravotnictví já celkově chválím. Po zkušenostech ze zahraničí jsem přesvědčená, že ho máme ještě na výborné úrovni ....hii..hii. No,ale je to o lidech, jako všude. ještě jednou děkuji!!!

josefina79
11. dub 2017

@amelie111 to není PEP test ale PH metrie.
Můžu se zeptat, jak jste na tom aktuálně?
Mám nedonošenou holčičku, máme podezření na tichý reflux. Je jí 5 měsíců, má za sebou 1 zápal plic (virového původu, ale hodně těžký, je možné, že plíce byly oslabeny refluxem) a 1x bronchitidu.
Děkuji moc!

amelie111
11. dub 2017

@josefina79 ahojky, aktuálně jsme na tom tak, že synovi se snížili dávky léků a tak nějak zvládáme. Musíme dodržovat určité zásady ve stravování, jako např. nejíst před spaním, vyhýbat se syceným nápojům, nepít kyselejší nápoje apod. a tak nějak si sami vychytat, co nám nesedí. Podstatné pro nás je, že se po diagnostikování refluxu syn zbavil těžkých neustálých dušností a těžkých zápalů plic. Měli jsme to opravdu hodně. 4x ročně těžké zápaly plic s hospitalizací a mezi tím dá se říci každý měsíc bronchitidu a 2x měsíčně ( i víckrát) záchvaty dušnosti. projevy jako astma. syn je i alergik, tak to jelo ruku v ruce. Když byl miminko, tak nám hodně pomohlo, že jsme přidávali do mléka proti ublinkávací přísadu od Nutrilonu...nemohu si teď vzpomenout na název. Jinak mám nedonošeného druhého syna a ten s refluxem problémy nemá. Tam řešíme problémy jiné spojené s nednošeností... Tak snad to bude u malé v pořádku. u nás trvalo moc dlouho, než na to někdo vůbec přišel.

josefina79
11. dub 2017

@amelie111 děkuji! Můžu se zeptat jaké léky mu na ty plicní problémy pomohly?
S nedonošeňátky je to boj, já mám obě děti nedonošené... Někdy "vyváznou bez problémů", ale dost často to tak není.
U syna to nebyly zdravotní problémy, ale taky jsme si užili a užíváme svoje ...

josefina79
12. dub 2017

@vrobiska vy jste měli ten blinkaci reflux nebo tichy reflux? A měli jste nějaké vysetreni? Dekuji.

kackaaradek
9. kvě 2017

Díky za tohle téma. Můj téměř dvouletý syn má také reflux, který mu diagnostikovali cca před rokem. Od té doby bere léky (helicid,gastrotuss) a k tomu má kortikoidy ve formě dýchátek....protože se přidaly také potíže s dušností, infekce dýchacích cest, zápal plic apod. Aktuálně alergoložka zvažuje, že nás pošle na plneumologii. Také jsem z toho všeho vyčerpaná a trochu zoufalá, že nemůžu synovi více pomoci. O případné operaci už se alergoložka zmiňovala, ale já věřím, že na to nedojde. K tomuto tématu je všude hrozně málo informací a doktoři toho taky moc nepoví. Nezbývá, než s tím "bojovat".

kotito
9. kvě 2017

dcerka má Extraezofageální reflux . V létě jí budou 4 roky a konečně s tím umíme normálně fungovat. Konečně začala přibírat a jsme při 106cm na 13,5kg. Má toho za sebou hodně, ale zvládla to krásně.
Jestli mohu doporučit, chodte s prckama opravdu často k zubaři. Kvůli refluxu zoubečky hodně trpí.

amelie111
10. kvě 2017

@josefina79 ahojky, no s léky je to potíž, protože asi vše nelze brát dlouhodobě. Syn má Helicid a itoprid - ten bere před každým hlavním jídlem ( teď tedy momentálně na chvíli Itoprid vysazen). Pak zjišťujeme jakým jídlům se vyhýbat - sycené nápoje, kyselé nápoje nee. Včera snědl pomeranč a zase pokašlával dobré dvě hodiny po něm - tak tedy také nee. Na dýchatkách je od roka života - máme v případě dušností Ventolin a Ecobec, jinak dlouhodobě užívá Seretide. Jinak ještě bere desloratadine - tabletky a do nosu stříkáme Rhinocort. Má k tomu všemu ještě alergii, tak to těm plicím nepřidá.

amelie111
10. kvě 2017

@kackaaradek máš velkou "výhodu", že to synkovi diagnostikovali takhle brzy. Náš syn neměl tipické příznaky,ale vypadalo to jak astmatické záchvaty, tak se po nemocnicích a doktotrech užíval velmi hojně a diagnózu jsme dostali, teprve loni v létě v 5 letech. Té chemie, co do sebe dostal na plicním .... škoda slov. Jinak o operaci u nás ani slovo a když jsem se zeptala sama, tak mi nikdo nebyl schopen nic říct, jako by se to nedělalo. Jediné, co mi řekli, že reflux je hodně dědičný.

kackaaradek
10. kvě 2017

@amelie111 nebýt dětské doktorky, tak jsme možná dopadli stejně jako vy. To jí napadlo nás poslat na ultrazvuk jícnu. No mně bylo řečeno, že operací refluxu jícnu u dětí se dělá v ČR cca 5 za rok a operují se jen ty nejzávažnější případy....prý s tím u nás není moc zkušeností. Alergoložka mi také řekla, že u starších dětí (když už dobře spolupracují) se dají dělat speciální cviky na posílení bránice, která tak trochu tlačí na jícen, takže když se zpevní,může to pomoct....zatím jsem o tomhle cvičení nic nehledala, ale případně zkuste, za to nic nedáte.

kackaaradek
10. kvě 2017

@amelie111 jinak máme také další alergie...na mléko a na vajíčko, takže máme ke všem lékům ještě dietu a teď se začínají projevovat i sezónní alergie na kvetoucí stromy apod. 😒

amelie111
12. kvě 2017

@kackaaradek naše dětská doktorka to také říkala už od mala, jenže nám odmítli udělat vyšetření, že až v 5 letech. Na UZ v jednom roce věku nic neměl a na další nás nikdo neposlal...... což teď už je to jedno.... s těma alergiemi na potraviny to máte dost náročný. u nás jsou to alergie na roztoče, zvířata a plísně. Musím říct, že s roztoči je to na dvě věci...ty jsou všude a tak sice častěji peru povlečení, koupili jsme novou postel a udělali, co šlo,ale víc to nehrotím,To by nemohl být ve školce, kde mají koberec, nemohl by nikam, kde jsou závěsy, koberce a zvířata...
Txy sezónní alergie, co má tvoje dítko to také není nic moc..ach jo, neustálý boj, viď? Jinak, jak jsi psala o tom cvičení, my cvičíme na posílení bránice cvik z Vojtovky. Já nejsem odpůrce Vojtovky a vždy jsem jí prosazovala a na naše první dítko měla pozitivní vliv. Náš druhý - nedonošenec - je asi jeden z tisíce, na kterém účinky této metody nejsou vůbec prokozatalené :D, tak jsem trošku znejistila.