• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Reflux aneb jak bojovat?

24. října 2016 
@twetvy pokud mu nutrilon nesedí, šla bych zpátky do sunaru - když ho pil. Mě dětská dr. doporučila dávát do sunaru odměrku rýžové kaše na zahuštění, aby v sobě něco udržela.

Jinak některé nemocnice mají asi smlouvu s nutrinolem či co a dávají jen tyto výrobky. Nebo se zeptej své dětské dr. Mohlo mu to způsobit zácpu. Sestra dávala probiotické kapky na zácpu.
10. říj 2013 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@twetvy já jsem krmila jen v korýtku! Nikdy mi v tom neblinkal! :slight_smile:
10. říj 2013 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj aj my máme problém s refluxom, ale zatiaľ nám doktorka dala len ten nutrilon AR (predtým to bol HA Sunar, žiaľ kojenie bolo krátkodobé), ale máme aj zelenú stolicu, neviem či je to pre ten reflux, alebo niečo iné, doktorka tvrdí, že je to v poriadku, skús mi poradiť čo na tú stolicu nakoľko mám 5 mesiacov, kojená bola len 8 týždňov a stolica je rovnakej farby odkedy sme na umelej strave ďakujem
23. říj 2013 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem dceři přidávala prášek ze svatojánského chleba do Sunaru.
23. říj 2013 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Chtěla bych se zeptat, máme též reflux. Měl někdo problém s tím, že by mu dítě nechtělo jíst??? malá mi jí třeba po 5-6 hodinách (má 3,5měsíců) a to do ni ještě musím opravdu nutit, aby se najedla... někdy jsou dny, kdy jí krásně a někdy třeba i po těch 5 hodinách vypije jen 30ml. používáme Bebu A.R. i kojím. děkuji za rady
2. zář 2015 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “nepatří do fóra”
1. lis 2015 v 16:16 • lauranosi
@lauranosi moc děkuji, ale jelikož má malá už skoro 6 měsíců a přikrmujeme už i zeleninkou a kaší, tak jsme bez problému, jí krásně 5-6 denně + v noci. :slight_smile:
6. lis 2015 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
To bylo myšleno všeobecně i pro ostatní, kteří sem přijdou hledat pomoc...
8. lis 2015 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
5. čer v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj kde v cz delaj pep test kvuli refluxu.?A kdyz tak jak napisu adminovi?dekuju
8. srp v 18:35  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kristis na vyšetření refluxu ti dá žádanku pediatr. Jak máš staré dítě? Nám začali drobné problémy jako miminku s tím, že do roka se to srovná. neměli jsme přímo Nutrilon,ale jen "nějakou směs", co jsme dávali do našeho mlíčka. Malej ani nikdy moc neublinkával. Za to od půl roku trpí na neuvěřitelné dýchací potíže, těch hospitalizací, co jsme měli a těch zápalů a zánětů průdušek...hrůza. už nás nikdo nechce poslat ani na RTG, protože byl tolirát ozářen.... :frowning2: . Od tří let věku naše pediatriřka chtěla vyšetřit reflux, odmítli nás na odborném pracovišti s tím, že dítě je příliš malé a nespolupracuje. Čekali jsem do pěti let!!!! Do té doby záchvaty dušnosti, zápaly plic, no hrůza, lítání po alergologii, atd.... já už byla zoufalá. Trávicí potíže naprosto žádné! A výsledek, po vyšetření v 5 letech. Syn má 92% reflux a bez léků absolutně nedokáže fungovat. Nyní je to lepší,ale zase té chemie. Hledáme řešení, zda operace či tak něco. Spoustě jídel se musím vyhýbat, protože nám syn opět začne kašlat. nevěřila bych, jaký je to problém. Snad to nebudete mít také tak. Držím palce.
11. říj v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Amelie 111, jak píšeš toto přesně měla i kamarádka, syn ji vůbec neblinkal ale hrozně plakával tak šli až v 5-6měsících na vyšetření zda nemá reflux a ejhle měl a už v takovém stádiu že měl jak píšeš zánět hltanu a s tím i další trápení, dušnost.. snad do roku mu musela všechno mixovat, byl jen na jogurtech a mlíku ptž další věci jako jsou přesnídávky mu prostě nechutnali. Proto když jsem v měsíci a půl už nevěděla co té naší princezně je, že pořád pláče, kamarádka mě upozornila na toto, že to může být skrytý reflux, nezvrací ale mlíčko se vrátí jen do krku a zpět... my tedy na to přišly brzy proto malá k dnešnímu dni nemá žádné vedlejší účinky. Nasadili jsme od malička bebu A.R. a jsem max.spokojená a taky ráda, že jsem měla v blízkém okolí někoho komu se to také stalo a poradil mi v začátcích než abychom čekali bůh ví do kterého měsíce, roku na vyšetření.... je mi líto že malýmu to nechytli včas :(
11. říj ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrobiska Děkuji za tvůj příspěvek. Nevím, zda lze něco chytit dříve a něco s tím udělat, bylo mi mudr. vysvětleno, že reflux má v různé míře každé druhé dítě,ale do cca roku se jícen uzavře, tam kde je geneticky či z jiných důvodů dáno, že se neuzavře, tak se s tím nedá nic dělat...no,ale nadšená jsem nebyla, čekat do 5 let věku na vyšetření. Samozřejmě mu v cca 8 měsících udělali ultrazvuk,ale tam vyšlo, že nic nemá ... nejsem doktor a nemůžu soudit,ale těch léků a záchvatů kašle a zápalů bylo tolik, že jsme vlastně byli 365 dnů v roce na lékách a nyní jsme také. protože do toho všeho je opravdu i asthmatik. Nyní nás čekají testy na játra a ledviny a já doufám, že to bude dobré. jak je na tom kamarádka teď? Léčí se jí děťátko? Byla bych ráda za nějaké informace, zda něco pomůže, než jen prášky a omezení některých jídel. Děkuji.
11. říj v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Amelie 111 z mého pohledu zda se to dá chytit dříve nebo ne tak si myslím že ano, pokud má dítě reflux a nedělá se s ním do roka nic, je jisté, že tím jak se mu mlíčko pořád vrací zpět ho právě dráždí v tom hltanu a proto pak nastávají záněty a dušnost, ptž se právě ta trubice namáhá. Kamarádka pak začli dávat taky tu bebu A.R. a mlíčko se přestalo vracet a až někdy po roce se malej uplně uklidnil. teď je na tom dobře. Já si myslím, že pokud je diagnostikován reflux (nám v 1,5měsících) tak okamžitě začít dělat něco proto aby se mlíčko nevracelo zpět a ne čekat až takovou dobu...myslím si, že doktoři zanedbali léčbu.. určitě už to teď budete mít dobré, musíte věřit, držím palečky :slight_smile:
12. říj ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrobiska Děkuji moc za tvojí odpověď. Je to u nás teda boj. Tak uvidím, co lékaři vymyslí dál. Právě,že nám v osmi měsících udělali vyšetření, nasadilo se to mléko proti ublinkávání ( i když moc neblinkal) a tím bylo hotovo a pak už se jen řešili záchvaty dušnosti, lítání po alergologii, kde byli pozitivní výsledky a tak to asi zaškatulkovali, že je alergik a tím to zhaslo. Až naše pediatrička pořád říkala, že to bude reflux,ale oni nás na odborném pracovišti odmítli vyšetřit s tím, že to dělají, až od pěti let!!! Tak jsme čekali a čekali a pak výsledek, reflux jako blázen. Tak aspoň, že vám a kamarádce to řekli včas a včas to řešili. Snad u nás bude také lépe. Musela jsem oběhnout ještě lékaře a mít papíry do školky, že učitelky mohou podávat léky, jinak s tím je také problém, protože učitelky jinak nesmí nic dítěti dát. ještě jednou děkuji za tvůj příspěvek.
13. říj v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Amelie 111, není vůbec zač, budu držet palečky ať vše dobře dopadne a je jen a jen lépe :slight_smile: dnešní zdravotnictví stojí opravdu za ..... je to strašné, když je to na bezbranném dítěti o to víc nás to trápí. Věřím, ale že časem budete taky v pořádku. Hezký den :slight_smile:
13. říj ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@amelie111 Dobri den de o dceru moji segri je ji 7 let ale chtela by udelat pep test tady v cz jinak ona zije na slovensku a proto se ptam jestli to nejak de i tady.
13. říj v 17:07  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kristis tak se musím přiznat, že nevím, co přesně pep test je,ale co se týká vyšetření na reflux, tak je to náročné v tom, že dítě musí být se zavedenou sondou a přístrojem 24 hodin a dělat běžné denní činnosti a zaznamenávat, kdy leží, jí, atd.... Kolik takové vyšetření stojí vůbec netuším. Obrátila bych se na odborné centrum v nějaké větší nemocnici, kde to dělají a popřípadě zavolala na pojišťovnu u nich na Slovensku, ať jim sdělí možnosti, popřípadě ceny, jaké jsou u nich a porovnat s cenami u nás. Jde všechno, ale je to o penězích :D
24. říj v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrobiska děkuji, věřím, že to bude dobré. Jinak naše zdravotnictví já celkově chválím. Po zkušenostech ze zahraničí jsem přesvědčená, že ho máme ještě na výborné úrovni ....hii..hii. No,ale je to o lidech, jako všude. ještě jednou děkuji!!!
24. říj v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek