Reflux nebo rýma?

dancas87
29. zář 2022

Přeji hezký den,

máme doma 2 měsíční holčičku a cca týden se potýkáme s takovou zvláštní "rýmou". Myslela jsem si, že to bude zadní rýma, kterou měla v měsíci, ale při té jí v nosánku chrčelo i v klidovém stavu. Teď, když je v klidu nebo spinká, tak dýchá úplně normálně, nic není slyšet. Ale když se začne kroutit nebo se zlobí, tak najednou jakoby měla plný nosík. Zkouším odsávat, většinou má trošku průhledného nebo bílého hlenu jen v jedné dírce. K čištění nosíku používám Libenar a Vincentku. Občas zakašle (max. 4x za den) a tak jednou za den jakoby se na konci kašlání dávila (předpokládám, že jí něco dráždí v krku). Taky má několikrát za den škytavku, často kýchá a občas i delší dobu po kojení polyká. Ale nezvrací. Od narození si ublinkla asi 5x. Někdy kroutí při kojení a je mrzutá, ale pít chce, vždycky se znovu přisaje. Napadlo mě, jestli by to nemohl být tichý reflux? Nemáte s tím některá zkušenost? Postýlku i kočárek máme vyvýšené, nechávám odkrknout během kojení a po kojení delší dobu nosím. V postýlce většinou polohuji na bok. Oba její bráchové reflux měli, ale takový normální, s blinkáním, takže bylo jasno. Teď jsem na vážkách, jestli jde o nachlazení nebo reflux. Předem díky za odpovědi 😊