Rýma?

eicul16
25. říj 2021

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jestli má někdo stejnou zkušenost.

Malá bude mít za pár dní 2 měsíce, od 3. týdne jsme bojovali s rýmou, kterou chytila od sestřičky, to nám trvalo asi měsíc, než jsme se jí zbavili, ale teď máme trochu jiný problém.

V noci, když spí, tak cca od 8 - 2 do rána, tak je klid, potom ji nakojím, nechám odkrknout a dám zpátky do postýlky. Od těch 2 od rána mi přijde, že se dusí, dělá takové divné zvuky, když se více nadechne, jakoby ji to vzadu dusilo, chrochtá a u toho pomlaskává pusinkou, někdy i zakašle. Když dýchá klidně a pomalu nebo když se kojí, tak se většinou nedusí a dýchá čistě. Ráno neodsaju vůbec nic nebo jen minimum. Občas toto dělá i přes den po spánku. Jinak postýlku má mírně vyvýšenou, zvlhčovač vzduchu mám, libenar jí občas kápnu, ale žádné zlepšení. Mám to i nahrané z dnešní noci, ale zrovna se mi to nepodařilo úplně vychytat to "nejhorší", kdyby někdo chtěl, mohu poslat.

Nemá někdo podobnou zkušenost, o co by se mohlo jednat?

Předem děkuji za reakce 🙂

eicul16
autor
25. říj 2021

Jinak teda kojí se hodně, za prvních 6 týdnů měla přibrala z 3260g na 5600g a přes den se kojí jak kdy - někdy po hodině, někdy po 3-4...

marge_s
25. říj 2021

@eicul16 spis to vypada jako reflux, ne. Jestli se ji nevraci mleko. Zkusila bych ji polohovat na bok. ( A poradit se s mudr., slysela jsem, ze pak jsou moznosti mleko “zahustit”, u kojeni nevim, mam odkojene vsechny tri, nikdo to nemel. Nebo treba tady nekdo jedte nejaky neskodny figl poradi).

jjasmina
25. říj 2021

@eicul16 malá strašně ze spánku jakobychroptela, dr rikala, že to přejde a přešlo, já jsem odkrknout ani nedavala. A neodsala jsem taky nikdy niv, to ničemu u kojení nevadí

drep
25. říj 2021

@marge_s taky jde, zahušťuje se nějakým spešl práškem ze svatojakubského chleba, ale už si přesně nepamatuju, jak mi to pediatrička radila. Nicméně to na mě bylo moc složitý a nedělala jsem to.

martinau5
25. říj 2021

To bude mléko co se vrací, malému se dostává až do nosu. Dá se zahustit Nutritronem od Nutrilonu. Zkoušeli jsme ho, ale malý měl z něho zácpu. Pak ještě existuje sirup gastrotuss, ale ten jsme nezkoušeli

eicul16
autor
25. říj 2021

@jjasmina já myslela neodsaju z nosu 😃😁

Reflux jsem si taky myslela, ale ona nezvrací nikdy, takže jediné tichý reflux? A kdy to cca mizí? Mi jí je vždy hrozně líto, jak se téměř dusí :(

eicul16
autor
25. říj 2021

@martinau5 to ano, ale já plně kojím 🙂

vikinkav
25. říj 2021

Muj malej ma 4 tydny a dela to same. Jen v noci. Vrti se a u toho chrochta, jakoby se zalykal. Dost u toho i breci. Ja zatim cekam jestli to prejde, na zadne lepsi reseni jsme neprisla 🤷‍♀️ Taky kojim.

martinau5
25. říj 2021

@eicul16 malému mu to dělalo i když byl kojený. A ten gastrotuss se dává po jídle

marge_s
25. říj 2021

@drep jj, presne, ten chleba si pamatuju 😄

vikinkav
26. říj 2021

@eicul16 tak jsem si neco hledala a mam pocit ze ten reflux by to mohl byt. Me malej taky nezvraci, max si ublinkne ale nic velkeho. Ale to krouceni a chrceni v noci je hrozny, uz nekolikatou noc nespime 😕 jeste tam psali, ze podobne priznaky jsou ABKM, tak mizna zkusim vysadit mlecne u sebe…

martinau5
26. říj 2021

@vikinkav my toto máme při ABKM. Už se to pomalu lepší a jsme na mléku pro děti s alergii.

te_reza
26. říj 2021

Mě bylo řečeno, že některý děti prostě chrochtaj. Taky sem si myslela že má rýmu. Prý to má vymizet kolem roku, kdy už jsou ty děti v pohybu. No, u nás to zmizelo až s vyndanou nosní mandlí ve třech letech

vikinkav
26. říj 2021

@martinau5 to je ta lepsi varianta, ale ja bych se musela vzdat cokolady, mlika a syru 😬😄 ale mozna to zkusim na nejakou dobu vysadit