Reflux u miminka, jak tomu zamezit?

mari90
10. bře 2018

Mam temer petitydenni miminko a od narozeni ho trapi caste ublinkavani. Neni to nikterak moc, ale je to cim dal castejsi a tak jsem na radu lekarky zacala vcera zkouset Nutriton, rekla bych, ze je to lepsi, ale neni to stale uplne ono. Obcas se mi poblinka i pres podani Nutritonu. Mate nejakou zkusenost jak blinkani co nejvice zamezit, prijde mi, ze z casteho blinkani zacal i trosku chraptet, podle lekarky je vse v poradku a casem to zmizi, ale i tak bych byla vdecna za kteroukoliv radu, jak snizit blinkani na minimum

smikri
10. bře 2018

Před každým jídlem jsem dle rady doktorky dávala Gastrotussbaby.Synovi to pomohlo hodně 😉

mari90
autor
10. bře 2018

@smikri pred kojenim nebo po? Ja tusim nekde cetla, ze se dava az po kojeni

martinakosnerova
10. bře 2018

Ahoj, gastrotuss se dava par minut po krmení aby udal v zaludku takovou zaklopku.. Nas malej taky byl blinkaci mimco spravilo se to az s prikrmama. My podkladali postylku, aby mel hlavu výš než brisko, spinkal na boku. Po krmeni musel odkrkavat( vzdycky mi poblil cely zada) ale jedine na rameni aby si nemackal brisko. Ten sirup jsem do nej mockrat nedostala, ale kdyz bylo fakt nejhur, tak trosicicku pomohl..jinak proste spoustu plinek, bryndacku a nahradniho obleceni. Dokazal blinkat i 2h po jidle, takze zadny spinkani na brisku. Je fakt, ze cim byl starsi tim to bylo lepsi, ve 4 mesicich jsem ho mohla dat do satku aniz by me hnedka poblindil.. Je to strašlivej opruz, ale opravdu se to spravi az zacne jist trochu tuzsi stravu. Taky byl chtaptivej, je mozny ze to bylo z toho nevim..mudr ho zkontrolovala a nic na nem nenasla, takze asi jo. Preju pevny nervy.za par mesicu to bude dobry..

zirawka
10. bře 2018

ahoj, ublinkávání nás trápilo také od začátku a nyní budou synovi 3 měsíce a sem tam ublinkne též. Dle mého názoru je to normální, miminka nemají ještě vyvinutou záklopku a proto ublinkávají. U nás se to stávalo většinou vždy, když jsem ho dala po krmení na zádíčka a nebo když se s ním manipulovalo tak, že se mu trochu "zmáčklo" bříško... nic jsem mu nedávala a dle lékařky normální... chroptí sem tam také.

leki
10. bře 2018

Já dodržovala rozestupy aspoň 1.5 hodiny mezi kojením, i když on chtěl tak každou 3/4hodinu/hodinu a pak byl dost nespokojený - to mi poradila doktorka (ano, vím, že je prý nej kojit na požádání, ale u nás to fakt nešlo). Hodně to pomohlo, ale blinkal dost stále, ale opravdu o dost miň. Pomáhalo, když si odkrnul, ale ten náš to neuměl nebo co a podařilo se jen vyjmečně. Zpravilo se to až kolem půl roku, když jsem začala s příkrmem.

ivuska1986
10. bře 2018

Ahojky, nam se reflux projevil na konci druheho měsíce, mala se davila, kdyz se ji vracelo natravene mlicko, na tohle obdobi nerada vzpominam. Zkoušela jsem nutriton, potom mela mala zacpu, pak gastrotuss baby, ten zabral okamzite, davala jsem pred kazdym kojenim, ale bohuzel po nem prestala kadit úplně, rekla bych, ze ji dost naboural strevni mikrofloru, cely mesic ji ve vecernich hodinach bolelo desne brisko,nez jsme zacali uzivat gastrotuss byl klid. Takze jsem se na vsechno vybodla. Koupila klinek od Candide, stoji cca 500, ted je nam pet a pul mesice. Mala spi na klinku se mnou v posteli, i ji na nem kojim a vse o.k. kdyz nekojim na klinku a dam ji na rovnou plochu, tak ji mlicko tece stale nosem a zakucka se. Neboj, mimco z toho vyroste. Drzim palce, at je to co nejdriv.

ivuska1986
10. bře 2018

Jo a jeste mi doktorka doporucila kojit nejdriv za 2,5 hodky, max. 15 minut-za me rada nad zlato, hodne to pomohlo. Ted uz parada, mala si to ridi sama, pred usnutim vecer si cuca i hodinu a pres den je zase treba do peti min napucnuta

lalen1
10. bře 2018

Jestli prospiva a neblindi safle, tak neni duvod to resit.. Mimca proste ublinkavaji.. Necpala bych do nich zahusteny mlika a nebo gastrotuss.. tyhle veci zase zabetonuji spunty