Rehabilitace v 1. roce. Chodíte někdo také?

antarres
22. črc 2012

Dcera se narodila 17 dní před termínem s váhou 2750g. Měli jsme problém s přibýváním na váze. Teď v 11. měsících máme 8340g. V 11. měsících nás pediatrička poslala na rehabilitaci kvůli opožděnému motorickému vývoji. Malé neleze ani se neplazí. Na bříšku ale vydrží dlouho. Když chce nějakou hračku, tak na ní vždycky nějak dosáhne. Spíše tedy couvá, než by šla vpřed. Ale ne ne se plazit nebo lézt. Než se dostanama k lékařce na rehabilitaci, tak nám bude rok, je tam dlouhá čekací doba. Koupila jsme ji knížku Dítě ve Vojtově terapii, ale začít nějak podle knížky cvičit mi nejden, nevím co a jak. Sice jsou tam obrázky a popis, ale je to hodně odborné a přijde mi to, že bych spíše měla nejdřív nějakou dobu studovat knížku než především cvičit s malou. Dávám jí na bříško na over bal a na válec na lezení, u něj vždy klečí na kolínkách. Ale žádný efekt to asi nemá. Děsím se, co nás v nemocnici čeká. Druhá starší dcera si stoupala už v 7. měsích a vodili jsme ji za ruce. Než jí byl rok, tak už sama chodila. Máte někdo stejný problém?

ia.
22. črc 2012

mám něco podobného, akorát že syn je o dva měsíce mladší než Tvá dcera. Zatím mu dává dr čas ještě měsíc dva. Sice pokroky nějaké jsou, konečně se začal aktivně točit ze zad na bříško a z bříška na záda a jak píšeš, k hračce se vždycky nějak dostane, ale o plazení nemůže být ani řeč.První syn už v 8 měsících stál v postýlce, seděl atd... Jen tajně doufám, že se to pohne, a nebudeme muset na rehabky 😔

cherub
22. črc 2012

čím dříve se s Vojtovkou začne, tím lépe 😉

a rozhodně nedoporučuju zkoušet cviky dle knížky, stačí špatný chvat a dítku se může ublížit raz dva 😖

my jsme kvůli nesezení a nelezení začali s dcerou cvičit taky v 11m... byl to očistec, malá se prala, vztekala, nechtěla se poddat něčemu, co ji nebylo zrovna pohodlný 😅 celkem jsme cvičili aktivně asi 3 měsíce, měli jsme jen 3 cviky.. více náročnější jsem prostě nezvládala a manžel cvičit odmítal. I tak to malé ale pomohlo, sedat si začala prakticky hned a chůze přišla ve 14 měsících 🙂 Lozit začala téměř ve dvou letech 😅 😀

hodně štěstí v tomhle "boji" 🙂

aaaaandi
26. črc 2012

My jsme necvičili, ale měli jsme stejný problém, Táda jen válel sudy, dva dny před 1.narozeninama se začal plazit a lézt po kolínkách začal ve 14.měsících, to nás naše dr. poslala na neurologii, protože nestál, tam nám řekli, že jsme měli přijít dřív, že už je moc velký a cvičení by se bránil. Docházeli jsme tam, než začal chodit za ruce, to bylo v 17.měsících, teď je mu 20.m a stále sám nechodí ☹ . Takže cvičení vás určitě nakopne a nebudete muset takhle dlouho čekat, ale podle knížky bych taky necvičila 😉