Rentgen kyčlí, máte zkušenost?

ilonek
3. říj 2014

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, která z vás má zkušenost s rtg vyšetřením kyčlí. Dcerka má dysplazii kyčelního kloubu, nyní má 2 měsíce a včera jsme rentgen podstoupily. Já jsem dostala ochrannou zástěru, nicméně malé ničím pohlavní orgány nevykryli. Proto mne zajímá, zda je to takto běžné nebo zda máte některá z vás jinou zkušenost. Moc děkuji za odpovědi.

matfyz
3. říj 2014

My jsme taky byly s Miu na rtg a Mia dostala takovoy malou ochrannou plentu na brisko a prirozeni.Myslim si,ze to u Vas hrube zanedbali.

eloana
3. říj 2014

ted to resim....neb ma syn neco s kycli-4roky a udelali mu rentgen-zadnou ochranu nemel-detska me sprdla,ze to bylo zbytecne,ze dostal davku zareni,ale ptala jsem se na to a pry uz maji ochranne clony v tom rentgenu...tak nevim....byli jsme na vysetreni sami o sobe a detskou to samozrejme nastavalo-tak si k tomu prisadi.....

terinda
3. říj 2014

Dcera byla několikrát na rentgenu zápěstí a taky jí nic nedali, jen mně 😒
Když jsem se na to ptala, prý je to jen slabé záření a děti by těžká zástěra ještě rozrušovala.

ilonek
autor
3. říj 2014

Holky, díky za odpovědi. Já jsem z toho od včerejška rozladěná a mám strach, aby to pro malou nemělo do budoucna nějaké negativní následky... 😖 Nechápu, že co jiná nemocnice, to jiná praxe. Ještě mě napadlo, jestli plentu třeba nedávají u starších typů rentgenu a u novějších už být nemusí...No ale to bych ji v tom případě nemusela mít ani já...achjo, jsem z toho zoufalá ☹