Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rychle rostoucí hlavička u 3měsíčního dítěte

beruja
4. pro 2014

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost s rychle rostoucí hlavičkou u 3 měsíčního dítěte.Má dcera když se narodila (císařem) tak jsme měli velikost hlavičky na horní hranici tabulky..pak se to cca 2 měsíce drželo tak že jsme byly vždy jen o jeden cm napřed.ovšem během tohoto měsíce už je malá napřed dokonce o 2 cm a už jsem uplně mimo tabulku.Byly jsme na neurologii a tam nám řekli že hydrocephalus to není..ovšem hlavička roste rychle dál. obvod hlavičky má teď malá 43cm a to nám jsou teprve 3měsíce a týden.. ☹

xmarg04
5. pro 2014

Nasla jsem kvůli vam ockovak...😉 Taky mam syna s rychle rostouci hlavou (dokonce kvůli tomu na akutnim vysetreni v Motole...😅) a nic mu není, jen ma proste hlavu jak starosta - při narozeni 34cm, 3 mesice - 43 cm, 6 mesicu 47 cm, 12 mesicu 51 cm, 18 mesicu 52 cm, ted (3,5 roku) ma zhruba 54 cm. Pokud neurolog řekl, ze to není hydrocefalus, s největší pravdepodobnosti bude mit jen nekonfekcni hlavu...😉

ashley11
5. pro 2014

Taky pridam zkušenost-mam předčasne narozeneho synka, ktery obrovskou rychlosti vse dohnal dokonce i predehnal. Je mu rok a ma míry dvouletého dítěte 🙂. S rostoucí hlavickou jsme si taky uzili sve-na neurologii jsme chodili na kontroly na ultrazvuk abysme vyloucili hydrocephalus a naštěstí se to nepotvrdilo a pan doktor premeril hlavu mě a mymu manželovi a oba mame dle jeho slov větší obvod hlavy. Hlavne teda ja-mam ji stejně velkou jako manzel 58 cm a to je na zenskou pry vážně hodne 🙂. Takze bych doporucila si premerit hlavy 🙂 a pry to ma nás kluk dedicne a bude mit velkou hlavicku po nas. NAŠTĚSTÍ! V roce mel 47 cm. Bude to určitě v pohode, pokud vyloucili hydrocephalus tak to bude dědičné, uvidíš 😉

1miska
5. pro 2014

nase beruska mela ve trech mesisich taky 43 a to je jinak drobeček, doma se ji "smějeme" že je hlavoun🙂 ale jinak je uplne v poradku, tak pokud hydrocefalus vyloucili tak bude mit jen vetsi hlavu 🙂 🙂

beruja
autor
5. pro 2014

holky moc moc děkuju!!!já už kvůli tomu měla několik dní po sobě noční můry.nikdy bych neřekla že se budu tak o někoho někdy bát.i svejm rodičům jsem se zpětně omluvila za pozdní příchody v pubertě páč až teď chápu jak hrozně jim muselo být.moc děkuju za vase zkušenosti 😉