Rýma 11měsíční dcery stále neustupuje. Mám jít k lékaři?

adelait
25. říj 2019

Prosím maminky... máme první rýmu, malé je 11 měsíců, minuly týden ve čtvrtek jsme cely den trávily v dětské nemocnici (kontroly a tak) šíleně moc lidi tam bylo nachlazenych... tak se malá probudila s rymou... říká se ze rýma má být týden, ale my už ji máme týden a pořad ne ustoupit... pořad má spíše vytékající rýmu, dávám mořskou vodu a kapky Nasivin.. ale moc to nepomáhá.. mate nějaké zkušenosti co s tím? Nevím jestli k doktorovi nebo ne... aby něco náhodou ještě nechytla:/

jannym
25. říj 2019

Říká se to, ale za mě to neplatí kor u malých děti, první rýmu co syn chytl měl cca tři týdny - pokud nemá teplotu, nebolí ji ouška, nebo z ni neteče žlutá nebo zelená rýma tak bych k dr nechodila pravé kvůli tomu ze jak je pristydla snaze něco chytí dalsiho

iris92
25. říj 2019

Nas maly (ted 8 mesicu) mel rymu dvakrat, poprve trvala 3 tydny, ted 5 tydnu. Tentokrat to ale bylo k zubum. Pry to u kojencu muze byt tak dlouho ale ja jsem se radsi vzdy po tydnu sla ukazat doktorce. Navic ten nasivin se nema davat dlouho.

adelait
autor
25. říj 2019

@iris92 dekuji za odpověď. Je normální ze když se klubové zuby, tak je rýma? Jakej to má důvod?

adelait
autor
25. říj 2019

@jannym teplotku má 37,5 ale nechce se mi moc k ni k doktorovi... myslím, ze se ji začínají klubat zuby... teda aspoň si to myslím....🙂 ještě nemá ani jeden zub, tak na nich čekáme

iris92
25. říj 2019

@adelait Protoze kdyz se porusi dasnicky rustem zoubku (a nemusi to byt jeste viditelne) tak se snaz muze dostat do organismu infekce. A myslim, ze celkove je to miminko nachylnejsi protoze je to pro nej zatez. Ja jsem byla uplne na odstrel, byl to ocistec - neustale odsavani, milion kapek a sirupu (nakonec se k tomu pridal totiz i kasel), porad u doktorky s odpovedi ze to je v pohode... a fakt to odeznelo ze dne na den s prorezanim. Uklidnuju se tim, ze ty prvni jsou pry nejhorsi 😀🙈

jannym
26. říj 2019

@adelait hm, no uvidíte v úterý, jestli se to nebude lepší asi bych vyrazila, ty zuby je to zradny, některé děti mají teplotu, rýmu, jiné jsou extra vztekle, jiné ani nevíte ze mu v puse něco roste... syny měl v létě čtyřicítky a boule na dásnich dr ze to můžou vjet zuby nic jiného na něm není vidět a za par dni se osypal a byla z toho patě nebi šestá nemoc teď nevím přesně... na zuby máme mnohdy tendence házet kde co

lolam10
26. říj 2019

Bez teploty(nad 38st) trvajici 3 dny k dr nechodim...a ryma u deti trva opravdu spis dele...my ted meli vsichni,my s manzelem 4 dny a deti(1a 3r) 14 dnu...to tak hold je...

gingerbread
26. říj 2019

@adelait Ahoj, já mám 9ti měsíční holčičku a porad se ji rýma vrací, hlavně v noci je to slyšet a přes den ji obcas teče vodova rýma z nosu a vzdycky se tohle objeví,když ji začnou rust zuby,takže já si myslím,že to má k těm zubum 🤔 občas také strikame morskou vodu a hodně kojim..Jinak nic ji není když ji nebolí zuby,je vesela a ziva,tak to zatím neresime..