Rýma u 5měsíčního dítěte. Co pomůže, aby klidně spal?

jaaniccka
24. bře 2015

Maminky za pár týdnů nám bude 5 měsíců. Málej ode mě chytil nemoc. Má kašel a rýmu. Co mu pomůže aby mohl klidně spát večer? Odsavam mu to ale nelíbí se mu to. Prosím prosím o radu

vercik83
24. bře 2015

Ahoj, moje maličká měla první rýmu ve 3měsících a myslela jsem že se mi snad udusí, vím že je to hrozný pocit zvlášť u prvního miminka. Odsávání přes vysavač i když se mu to nelíbí je dobré, ale odsávala jsem jen večer před spaním nebo když jsem viděla totálně vyplněný nosík nudlema. Pokud bys odsávala stále, může se spíš dráždit ta sliznice. Dobrý je Sterimar. Je dražší, taky jsem napřed měla Vincentku, ale ta se nedala stříkat vleže moc dobře. Z nosních kapek pro miminka je nejvhodnější Nasivin, ale taky jsem dávala spíš na noc a zpočátku ráno, 4xdenné max.týden. Jinak látkuju, pomahá rozvěsit mokré pleny blízko postýlky. Ten kašel má z toho jak mu hleny padají na hlasivky. Tak snad to takhle stačí. Ať je mu brzy lépe 🙂

zuzi.111
24. bře 2015

@jaaniccka Mne bylo v nemocnici na orl receno, ze odsavat stale, pokud je neco v nosiku. Pred odsavanim nastrikat morskou vodu, at to jde lip ven a nedrazdi se sliznice (dobry je Sterimar s medi, ktery pusobi i antibakterialne). Rozhodne nenechavat v nosiku, protoze to stika do ouska a hrozi zanet stredniho ucha. Takze ja bych to cely den v nose nenechavala. Argument, ze se nema casto odsavat, protoze se drazdi sliznice, je relevantni tak mozna pokud je delsi dobu intenzivne kazdodenne odsavano a ryma stale pretrvava. Taky vedle vody pouzivat treba nasivin pro splasknuti sliznic. Sama voda to nezmuze.

zuzi.111
24. bře 2015

@jaaniccka jo a na zklidneni toho kasle fenistil kapky.

jaaniccka
autor
24. bře 2015

Spinká mí teď každých 10 min pak se probudí a brečí. Nevím či dal dělat

cabo
24. bře 2015

Urcite odsavat,odsavat,odsavat. Jak uz je uvedeno vyse, nejdriv kapnout neco na sklidneni. A po odsati take. Ja pouzivala Libenar.Ja si vyrobila odsavacku na vysavac z ustni odsavacky. Je to levne a vykonne, dosahne se s ni az ke korenu. Mimi breci,nelibi se mu to,ale je to nutnost, jinak hrozi zanet ucha. Tak at je mimi brzy v poradku!

jaaniccka
autor
24. bře 2015

Jak jste ji vyrobila? Já mám tu co Odsavam pusou ale kdy dam trubičky do nosanku hned brečí

cabo
25. bře 2015

@jaaniccka najdu vam navod podle ktereho jsem vyrabela. Ale neni to narocne. Ve zkratce se jen odstrihne cast,ktera se dava do ust a hadicka se protahne vyrobenym otvorem ve vicku napr.od laku na vlasy. Jde o to,aby vicko tesne pasovalo na hubici vysavace. Ale jeste poslu ten odkaz.
Me maly taky vzdycky brecel,nelibi se jim,ze maji byt v urcite poloze a nekdo se jim "stoura" v nosanku. Zkousela jsem to na sobe a jen to lechta.....

cabo
25. bře 2015

@jaaniccka Tak snad vam to pujdd otevrit,kdyby ne,napiste do vyhledavace Odsavacka nosu na vysavac za par kacek a najedte na stranky mimibazaru.......
www.mimibazar.cz/navod.php?strana=2&id=2724

naomi6
25. bře 2015

@jaaniccka Určitě co nejvíce odsávat, před odsátím kápnout mořskou vodu, nebo nějaké kapičky pro miminka, ale nenechávat tam tu rýmu. Nebojte se toho, nelíbí se to žádnému miminku, musí se to vydržet. Hodně štěstí přeju 😉

lucinka_1984
31. bře 2015

Je to sice o nervy odsávat miminku rýmu, ale fakt se to nedá dělat jinak. Důležité je ale zvlhčovat nosík a rozpouštět hlen. Nám paní doktorka doporučila Nasodrill a funguje to skvěle.