Rýmovník na uvolnění hlenů. Pomáhá?

pampeliska1313
18. led 2022

Ahoj ahoj!
syn začal zvracet hleny, takže předpokládám, že dobrý, že se toho tělo zbavuje. Ale asi má zadní rýmu, protože skoro nic nejde odsát. Zvlhčuju vzduch, občas odsaju,podložená matrace, mořská voda.. má někdo zkušenost s čajem z rýmovníku? Pomáhá to k uvolnění rýmy/hlenů? Děkuju moc!🙂

te_reza
18. led 2022

Nevím kolik mu je, ale na tohle je nejlepší sinupret a inhalace

pampeliska1313
autor
18. led 2022

Půl roku a kousek)

jardicka
18. led 2022

my používáme rýmovník rovnou tak jak je na inhalaci. Starší syn si prostě utrhne lísteček a žmoulá si ho v ruce a čichá k němu. Nebo jim dávám větvičku rýmovníku do povlaku na polštář na noc a jak leží na tom polštáři, tak se uvolňují ty silice.

syslounek
18. led 2022

Taky bych se přiklonila k přímé inhalaci rozmačkaného listu. A zavolala bych i doktorovi, co by mi pro takového prcka doporučil na urychlení léčby.

pampeliska1313
autor
18. led 2022

@syslounek jo, já zítra zavolám a optám se pro jistotu.🙂 děkuju.🙂

martt
18. led 2022

@pampeliska1313 Kolik je synovi? Lepší je udelat sirup z rýmovmiku než čaj.

pampeliska1313
autor
18. led 2022

@martt půl roku a kousek. Na sirup jsem taky koukala, že se dělá, je pravda, že mu to asi pojede spíš, než čaj.🙂 díky.🙂

ondul
18. led 2022

U nas teda rymovnik neudelal absolutne nic.

janina228
18. led 2022

..u nás rýmovník nefunguje taky, ale sirup je z toho dobrej 😄.. dávám do čaje na lehký oslazení a nikdo si nikdy nestěžoval 🙂

pampeliska1313
autor
18. led 2022

@janina228
Já právě už nevim jak z toho ven, o tomhle mi říkala tchýně, tak jsem se toho chytla, jestli to opravdu někomu pomohlo :D nechci mu pořád kapat nasivin a přestože mu nos pravidelně stříkám mořskou vodou, zase má zadní rýmu a ráda bych něco nefarmakoligickýho ideálně.🙂

janina228
18. led 2022

@pampeliska1313 zadní rýma je fakt děs.. u nás teda fungoval postup mořská voda, chvíli počkat, pak odsát a dát nasivin + mokrý ručník na topení a vyvýšená postýlka.. brzy to pak bylo ok. Ještě mě napadlo zkusit pořídit inhalátor, do něj dát třeba Vincentku a aspoň jen aby tu páru dýchal.. nebude to takový efekt jako s maskou,ale neumím si představit miminko jak si to nechá dát na obličej..

pampeliska1313
autor
18. led 2022

@janina228 já jsem právě už koupila i zvlhčovač vzduchu a přijde mi, že s tím líp dýchá.. no optám se doktorky. Nasivin jsem teď dávala asi tři dny a už to vypadalo dobře, jenže jsem jeden večer neodsávala, došla mořská voda a dopoledne už zase chrčel -_- a zase si nejsem jistá jak moc můžu nasivin používat, když před pár dny ho měl. Jsem si naivka myslela jak to zvládneme bez doktorky, abych ji už neotravovala.:D

mrstte
18. led 2022

Malé když už nepomáhal nasivin tak jsem koupila sprej do nosu od vincentky a za pár dní byla bez rýmy.

syslounek
19. led 2022

Na dýchací cesty je ještě dobrý eukalyptus (esenciální olej). Pěkně vzduch pročistí. Jinak nám na zadní rýmu pomohli antibiotické kapky, ale děti jsou starší.

janina228
19. led 2022

@pampeliska1313 a já bych Dr asi otravovala🙈😄.. možná jen zkonzultovat postup, poradit.. jako nejhorší je, když se nechá ta zadní rýma stékat do krku, pak to začnou děti polykat, pak kašlat 🙁..

pampeliska1313
autor
19. led 2022

@janina228 jo, já jdu na to. Já když jsem tehdy říkala že má rýmu, poslechla ho a řekla, že nic neslyší, pak jsem volala, že má rýmu a ona jako dobře, odsávat atd, což jsem už dělala a teď teda potřetí.:D

pampeliska1313
autor
19. led 2022

@syslounek no, na těch skončil syn při první rýmě, chytil ještě zlatýho stafylokoka, dostal antibiotický kapky, přišlo mi, že jediný fakt pomohly, ale doktorka je tehdy nasadila jen protože měl bejt víkend, tak abych nejela s klukem na pohotovost. Jinak jsem měla dělat zábaly atd a vlastně bez efektu a to už to trvalo přes týden a bez zlepšení, naopak se to horšilo.

martt
19. led 2022

@pampeliska1313 Ještě doporučím na noc rozkrojit cibuli a dat k postýlce. Pokud má zadní rýmu, tak.by ho to nemělo tolik dráždit v noci.

janina228
19. led 2022

@pampeliska1313 no spíš bych se jí zeptala,jakou by myslela alternativu za ten Nasivin.. přeci jen ani dospělý ho nemá stříkat nějak dlouho.. tyjo tohle jsem úplně zapomněla, taky jsem svého času volala k Dr často 🙈

pampeliska1313
autor
19. led 2022

Volala jsem teď doktorce a prej nasivin osm dní a to je všechno.. že víc nejde.

shirleynietzsche
30. led 2022

Tymián je z tých prírodných dobrý, myslím, že v Nemecku to je uvedené ako oficálny liečebný prípravok.