Salmonela u 15měs. syna. Jak zjistím, že už ji nemá?

misule55
5. srp 2016

Holky, jdu pro radu. Malemu,15 mesicu zjistil minuly tyden salmonelu. Mame dietu, brali jsme Biseptol, maly je uz uplne v pohode, alevim, ze se salmonela jeste stolici dlouho vylucuje. Jenze dr. mi rekla, ze kontrolni stery se delaji jen u pracovniku v potravinarstvi a ze u deti se nedelaji, pry se muze salmonela vylucovat az rok. Jenze nemuzem chodit na bazen, mezi malinke mimca taky ne, tak nevim, jak zjistim, ze uz to nema, mam na dr. tlacit? Mate s tim nekdo zkusenost? Prece nebudem pul roku sedet doma nebo na piskovisti 😰

jellyy
5. srp 2016

Mladší dcerka měla loni v srpnu salmonelu a doktorka jí dělala stěry po měsíci a už v listopadu byly negativní. Asi bych teď počkala do října a potom zatlačila na doktorku, že chceš s malým chodit na plavání a tak potřebuješ vědět jak na tom je 😉

misule55
autor
5. srp 2016

@jellyy a drzeli jste nejakou prisnou dietu?

nihasa
5. srp 2016

Dcera ji měla a kontrolní stěry teda dělala dr...dělala je skoro každých 14dní... Fakt často. A slyším prvně že by se nedělaly. Nákaza hrozí tím bazénem třeba právě.. Já bych ji to řekla... Nečekala bych

misule55
autor
5. srp 2016

Diky holky ja v pondeli zavolam na hygienu a zjistim to, at se z dr. Nehadam bez informaci ☺

nihasa
5. srp 2016

@misule55 jo a dietu měla jen když měla průjem, jakmile byla ok ale ze steru se zjistilo,že tam je furt,dávala jsem už normální stravu, aby trochu nabrala... Ona už byla jinak fakt dobrá, jen ta mrcha tam byla

helcenka
5. srp 2016

@misule55 - syn měl taky salmonel jako malý, dietu dodržoval cca 14 dní a pak najel na normální režim. Negativní výsledky měl po 2 měsících. První kontolní stěr dělala doktorka po měsíci, ten byl pozitnívní, další kontrolní stěr měsíc po tom prvním a ten již byl negativní. O kontrolní stěry jsem jí neříkala, byla to samozřejmost. Kvůli tomu, aby mohl syn mezi děti, do bazénu a tak.
Já bych na kontrolních stěrech trvala.

misule55
autor
8. srp 2016

Holky tak jsem volala na hygienu a pry je tofakt jenna zvazeni doktorky, povinne stery jenupracovniku s potravinami. Udajne si je mam zaplatit...Ach jo, jsem uplne znechucena..pristi tyden bududoktorce volat, tak jsem zvedava na tu sumu 😒

nihasa
8. srp 2016

@misule55 tak to slyším prvně... Každopádně i toto je informace. My teda nic neplatili,dr.je dělala s takovou samozřejmostí, že by mě nenapadlo,že vlastně nemusí stěry dělat... Ale četla jsem že někomu trvalo i půl roku než zmizela..děsný.. A taky jsem slyšela od babičky, že na to pomáhá lžička rumu do čaje každý den a je do týdne pryč 😀 nezkoušela jsem ale,zase je to odzkoušeno ale jinými a zabralo to. Držím palce ať je mrcha brzo pryč!

misule55
autor
8. srp 2016

Jo to jsem slysela, ze alkohol zabira, pokud po prvnich sterechjeste bude tak zkusime 😀