Samodiagnostické testy na potravinovou intoleranci

hanih
13. únor 2016

Ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenosti se samodiagnostickými testy na potravinové intolerance (Food detective). Zvažujeme je koupit. Druhá varianta je nechat si je udělat v Thomayerově nemocnici, ale to vyjde o dost dráž, takže bychom raději zkusili ty samodiagnostické, ale zas aby to k něčemu bylo... Díky 🙂

lucienn5
14. únor 2016

Já s tím tedy zkušenost nemám, ale taky by mě to zajímalo ...

hanih
autor
3. bře 2016

@lucienn5 Nikdo se neozval a my se nakonec rozhodli to vyzkoušet, takže píšu, jak jsme dopadli. Test jsme koupili ten samodiagnostický a vyšly nám nějaké intolerance, tak teď zkusíme vysadit potraviny, které z toho vylezly a uvidíme, jestli bude nějaký úspěch 🙂 Každopádně provádění testu byl docela adrenalin. Nejdřív se musí odebrat vzorek krve. Je tam k tomu taková minipipeta (opravdu malinká), kterou se má nasát kapka krve, kterou vymáčkneme po píchnutí se do prstu. To byl horor... Prostě to tu krev nechtělo nasát, takže se spíš rozmatlala, kapku jsme museli vytlačovat znovu a znovu, dokonce znovu píchat do prstu, a stejně se nám nedařilo nasát požadované množství. Pěkně jsme si u toho zanadávali. Naštěstí testovaným byl manžel, nedokážu si představit tohle dělat dítěti. Mě samotné se u toho dělalo špatně (ale možná jsem jen citlivka 🙂 ). Pak to zas z té pipety nešlo vymáčknout 🙂 No a pak tam jsou tři různé roztoky, které se musí postupně lít na testovací destičku, což je taková čtvercová vanička, na jejímž dně jsou plastické kroužky, v kterých se pak zobrazují výsledky. Jenže každého roztoku bylo fakt málo, takže to nechtělo do některých kroužků vůbec zatéct, museli jsme s tou destičkou klepat, různě ji naklánět atd. a celkem nám do dalo docela práci, než jsme ten roztok rovnoměrně rozlili po celé destičce. Takže provádění testu byla celkem kovbojka a nervák 🙂 Hlavně ten odběr krve teda, to je fakt vymyšleno špatně. Ale tak dali jsme to, teď uvidíme, jestli to bude mít efekt 🙂

lucienn5
4. bře 2016

@hanih Téda, tak to asi musel být fakt zážitek 🙂 Každopádně díky, doufám, že se k tomu s manželem taky někdy odhodláme. No, popisovat mu to radši nebudu 😀