Skafocefalie, tvar hlavičky. Máte zkušenost?

zuzanka152
10. led 2024

Ahoj,prosím o názor někoho kdo má třeba jen sebemenší zkušenost se skafocefalii ,mám z zoho nahráno když koukám na některé fotky a na hlavičku mé dcerky..🤦‍♀️ už od narození ji má takovou zvláštní 🙈☹️ děkuji za jakoukoli odpověď 🙏🙏🥰

slecnami
11. led 2024

Ahojky, co na to říká pediatr?? Jen na té prostřední fotce. Kdybys mi ukázala pouze tu první a třetí, vůbec by mě to nenapadlo...ale na té druhé je taková zvláštně klenutá, to je pravda. Kolik maličké je, nemůže se to ještě samo třeba srovnat...?? Držím pěsti, ať je vše ok🙏🍀

zuzanka152
autor
11. led 2024

@slecnami ahojky ,moc děkuji za zpravu 🥰..v porodnici mi hned po porodu řekli že se to srovná že to nic není,takže jsem zatím neřešila ,ale příští týden jdeme k pediatre na poradnu v 6ti týdnech, tak se už poptám..od porodu se totiž nic nezměnilo 🙈☹️

te_reza
11. led 2024

Jiný tvar vidím jenom na té prostředí fotce, jinak by mě to nenapadlo. Nechala bych to v klidu k pediatře na kontrole.

martinam1992
11. led 2024

Zkuste napsat o konzultaci na plagio kliniku. Jsou velmi vstřícní a mají zkušenosti s různými tvarovými obtížemi. Aktuálně docházíme s dcerou kvůli placaté hlavě - má helmicku.
Ale v 6 týdnech určitě nepanikarte, to je spousta času na srovnání.

zuzanka152
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzanka152
autor
11. led 2024

@martinam1992 dekuji🙏

ruzul
21. led 2024

Předčasně narozený synek co se ještě navíc špatně vyvíjel v břiše a měl tak v 35+1 porodní váhu jen 1,6kg má hodně podobnou hlavičku. Vepředu vystouplé čelíčko a vzadu až taková boule, že vlastně nemůže ležet jinak než s hlavou na boku. V pondělí jdeme po propuštění z kliniky poprve k pediatře, tak se na to pozeptám. Vy už máte nějaké info co a jak? 😊

zuzanka152
autor
8. únor 2024

@ruzul ještě nic,byly jsme na neurologii ale tam se na to sotva podívala a rekl že ok a řešila vývoj který je dle mě v pořádku 🤦‍♀️ nejspíš si budu muset vydupat zadanku na neurochirurrgii kde se vyznaji 😊

zuzanka152
autor
11. bře 2024

@ruzul tak jsme byli v Motole u profika q hlavičku máme v pořádku, jen prostě bude mít hlavu jak sisku no 😁🙏 ale jsem moc ráda že to je jen kosmetické 😊