Školka, dáváte něco dětem na podporu imunity?

marketacekkk
8. zář 2016

Ahojky,tak syn nastoupil 1.9. poprvé do školky a dnes už leží s hroznou rýmou a kašlem. :( Jdu si pro radu,dáváte dětem něco na podporu imunity? Vašíkovi byli v červnu 3,zatím byl pouze dvakrát nemocný,školky jsme se báli a je to tu. :(

babka
8. zář 2016

To je na začátku celkem normální, taky jsme to tak loni měli ☹ Nám se po všech možných pokusek osvědčil stopkašel sirup pro děti (dá se brát i preventivně na podporu imunity) a multisanostol sirup. Ten první půlrok byl každopádně horší, ale druhé pololetí už prakticky bez problémů.

marketaryzi
8. zář 2016

Jé, tak to máte stejně jako my 🙂 myslím, že to k začátku školky prostě patří....

maxinkaa
8. zář 2016

Dcera byla minuly rok nemocna aspon jednou za mesic.2x mela atb.Ted davame Imunoglukan sirup a uvidime.Predtim Vibovit a Martanci,ale spise pro lepsi pocit.K prvnimu roku skolky nemoci patri no,horsi to bude na podzim😗🤔

mrazulkav
8. zář 2016

My máme lepší skóre - 2 dny ve školce : 5 dní doma 😉
Já byla jako malá nemocná furt, ségry taky... nejmladší jsme kupovali kde co, nic nezabíralo. Vyhrožovali i trháním mandlí. Kolem 10 roku se to zlepšilo... Jestli je dcerka po mě budeme doma s rýmičkou každou chvíli.
Já měla pocit, že vloni jí přes zimu pomohli marťánci, teď jsem zkusila vzít vibovit. Zkoušeli jsme i imunoglukan (sirup), ale nepřišlo mi, že by to mělo nějaký efekt. Ale záleží na každém, co mu zabere. Univerzální rada podle mě neexistuje...

marketacekkk
autor
8. zář 2016

My jsme si říkali,že určitě nějáká nemoc přijde ale že tak brzy jsme teda nečekali. :( je mi ho hrozně líto,celou noc probrečel,já musím být v práci tak je s ním manžel a zachvilku půjdou k doktorce. :(

marketacekkk
autor
8. zář 2016

@maxinkaa Ten imunoglukan kolik se ho denně dává prosím? je trošku dražší ne?

viky2007
8. zář 2016

@marketacekkk ahoj jj měli jsme to také, respektive skoro celý první rok, byla týden ve školce 14 dní doma a tak to šlo dokolečka. Dávala jsem Vibovit a kupují ho stále mam sním docela dobrou zkušenost.

maxinkaa
8. zář 2016

@marketacekkk davaji se 3ml denne.Myslim,ze stoji kolem 300kc

mrazulkav
8. zář 2016

@marketacekkk to bude zase dobré, až se mu uleví... holt se opravdu musí napřed "promořit" a budou odolnější. Kamarádka (učitelka že školky) mi říkala ať ji hlavně zdravíme a pak teprve zpátky, aby nebyla oslabená a hned na ní neskočilo ještě něco "lepšího". My byly u doktorky včera - plíce i krk čistý, prostě jen kašel a rýma. Takže sirup na odlehnutí a stříkat do nosu.

verka4d
8. zář 2016

@marketacekkk Všechny děti,když nám nastoupily do školky,tak ač předtím byly poměrně zdravé,vždycky onemocněly. Nejmladší dcerka nastoupila do školky minulý rok ve čtyřech letech a během prvního pololetí chytla neštovice,spálovou angínu,normální angínu,těch nachlazení a kašlů ani nepočítám,byla víc doma než ve školce. Druhé pololetí to už bylo lepší 🙂 Na tu podporu imunity asi nic moc nezabere,spousta rodičů nemá hlídání a v práci si nemohou brát pořád volno,tak dávají do školky i velmi nachlazené děti,jedna maminka tam dokonce donesla učitelce antibiotika a řekla jí dávkování,kolik a kdy toho má její holčičce dát!! Ta malá měla horečku,bylo jí evidentně zle,ale maminka si stála za svým,že nemá hlídání a do práce musí. Takže i takoví rodiče jsou... Paní učitelka to ale odmítla s tím,že podle nového nesmějí dětem podávat žádné léky,natož antibiotika.

marketacekkk
autor
8. zář 2016

My máme strašný problém s hlídáním,v červenci jsem po mateřské nastoupila do nové práce,jsem ještě ve zkušební době,nemůžu být doma,manžel si může vzít ošetřování ale často taky ne a babičky máme dvě ale hlídat můžou jen o víkendu. Pokud by byl stále nemocný musela bych dát výpověď a být s ním doma,to si ale po finanční stránce nemůžeme dovolit. :(

verka4d
8. zář 2016

@marketacekkk To je právě ono,člověk opravdu nemůže být pořád doma,ale zas dávat do školky malé nemocné dítě taky nejde,je to nanic,fakt...

marketaryzi
8. zář 2016

@marketacekkk Asi si budete muset najít někoho na hlídání, nějakou známou nebo paní přes agenturu. Z počátku ty nemoci budou opravdu časté. 20 malých dětí dohromady, vzájemně na sebe prskají, smrkat do kapesníků taky neumí... S tím se nic dělat nedá, musí si nasvoje bacily vzájemně zvyknout. Dcera byla několikrát za sebou nemocná, i když jsem začala chodit do práce já. Dělám v nemocnici a před pracovnou byla čekárna... jen jsem přišla do práce a už to by mě lidi plivali.... za půl roku to přešlo, ale to už jsem byla znovu těhotná a doma :-/

marketaryzi
8. zář 2016

Jinak já jsem ve zkušebně měla paragraf na malou 3x. Pokud šéf není mimozemšťan, tak ví, že malé děti jsou často nemocné....

zmrzlinka
8. zář 2016

Je to normální.My sme promarodili první rok.Skoncilo to trhanim nosních mandlí a od té doby je klid.Doporucuki sirup Multisanostol a Imunoglukan.

marketacekkk
autor
8. zář 2016

@marketaryzi Tak já mám bohužel celé vedení z jiné planety...dělám 12ctky,krátký dlouhý týden střídám se s kolegyní,když bych byla doma,musela by chodit ona třeba celý týden a já jí to pak vracet,bohužel tak to tu je. :(

editah222
8. zář 2016

@marketacekkk já jsem vyhodila hromady peněz za všemožné vitamíny a posilovače imunity (kolostrum, imunoglukan, hemopatika, vitáminy, akuna.....). Nepomohlo nic 😀 Děti si tím prostě musí projít a vybudovat imunitu. Vím, že je to náročné, sama chodím do práce a tak nemocné dětí hlídal kde kdo, ale zvládlo se to.

marketaryzi
8. zář 2016

@marketacekkk Možná to bude znít k vám krutě, ale toto není zaměstnání pro matku s dětmi, která nemá hlídání. Já vím, člověk je rád, že nějakou práci má, ale buď budete mít placené hlídání nebo jeden z vás paragraf.... jiné řešení není.... taky toto budu muset řešit, až se budu vracet do původního zaměstnání... sice si paragraf vzít můžu kdykoliv, ale pracují 40 km od domova. Manžel pracuje 10 minut od školky, ale v práci ho nemá kdo zastoupit...

andelka
8. zář 2016

U nás to samý už tři roky. Loni mladší vydržel týden a starší teda už měsíc. Ale pak to frcelo až do května. Mají léky primo z imunologie,predtim různé z lékárny a zatím nic. Nezbývá něž doufat že letos to bude snad lepší,taky musím pracovat. Jsem doma o rok dyl než jsem si myslela. 😒 letos ještě do školky nenastoupili,jsme v ozdravovne.

marketaryzi
8. zář 2016

@marketacekkk sestra z podobného důvodů měnila místo. Dělá v lékárně, taky tam byly jen 2 magistry. Kolegyně byla na dovolené a oni si vzala paragraf. Nebylo prostě jiné řešení. A tak lékárna zůstala den zavřená, než se to vyřešilo. Neměla na to nervy, šla jinam. Jako já ty zaměstnavatele nechápu... až si vezměte 14 dovču, tak kolegyně tam bude bydlet, nebo co? ☹((

marketacekkk
autor
8. zář 2016

Vím,že mám zaměstnání na prd,zkouším hledat něco jiného ale zatím se nedaří. :( A bez práce být nemůžu.

marketaryzi
8. zář 2016

@marketacekkk chápu, můžu vám jen popřát, ať brzo najdete něco lepšího☹

marketacekkk
autor
8. zář 2016

Moc v to doufám a děkuji.

mandala
8. zář 2016

Nedávala bych nic, já toho vyzkoušela hodně a stejně nepomohlo, jsou to jenom vyhozene penize. Pomohl nám nakonec Wobenzym, ale to už byla dcera starší a doporučili na imunologii dle vysledků. Věřím lékům, co jsou většinou na předpis, obyčejné doplnky jsou dle mého na prd, např. martanci mají prý jen minimum vitamínů.

crazys
8. zář 2016

@marketacekkk tak já jsem malé koupila multiIMUN prodávají ho u dr.Maxe za 160,- a denně se dává 5ml.Je to s hlivou ustricnou a chutná to po citronu a je to bez konzervantů, tak uvidíme jak to zabere