Slepák či menstruační problémy?

zuzkavolna9
10. črc 2016

Holky, mám dotaz. Máme tu na prázdninách 14-ti letou neteř. Už od čtvrtka ji pobolívá břicho a záda. První MS dostala v listopadu. Od té doby ji dostala asi 3x. Gynekoložka jim říkala, že to do půl roku bude mít pravidelně. A nemá. Teď měla MS dostat ve čtvrtek a nedostala. Ale menstruační bolesti má. Není to divné? Ještě nás napadlo, aby nedostala slepáka. Ale u toho asi nebolí záda, ne? A kdyby měla slepáka, tak by měla mít v podbřišku křeče, že? Jí břicho pobolívá jen občas. Děkuji za reakce.

tehulka1167
10. črc 2016

@zuzkavolna9 není to divný. Tyhle děvčata v tomhle věku to mají ještě dost nepravidelne.

dafne55
10. črc 2016

Podle me je to naprosto normalni, ja jsem menzes mela nepravidelnou do 17ti.

zuzkavolna9
autor
10. črc 2016

@tehulka1167 a to je normální, aby od čtvrtka měla bolesti a ještě v neděli to nedostala? Gynekoložka jim říkala, že by to do půl roku měla dostávat pravidelně. 1x za 28 dní.

tehulka1167
10. črc 2016

@zuzkavolna9 Já myslím, že je to ok. Vím jak to mela moje dcera. Ta i zvracela ze začátku.

soyevita
10. črc 2016

@zuzkavolna9 Já začala mít pravidelnou menstruaci až po prvním porodu.V Čechach mě strašili,že ani neotěhotním.
Slepák jsou bolesti,že se nemůžeš ani narovnat,provází ho teplota a často zvracení.
To co řekla gynekoložka je nesmysl,někdo to může mít pravidelně ,ale to je spíš první rok vyjímka

eveningstar
10. črc 2016

@zuzkavolna9 pravidelně 1× za 28 dní. Hm....a v učebnicích se taky píše, že MS je bezbolestný 2-3 dny trvající proces. Učebnicové "mělo by" prostě nejde brát doslova 🙂 Jinka si dovoluji nesouhlasit, že by to slepák být nemohl. Já neměla teplotu a ani jsem nezvracela a stejně to byl slepák 😖

zuzkavolna9
autor
10. črc 2016

@eveningstar ale kdyby měla slepák, tak by ji nebolela záda a v podbřišku by měla křeče, ne?

adelinkkaa
10. črc 2016

@zuzkavolna9 kdyby to byl slepak mela by k tomu nejspis prujem a teplotu.at si lehne na zada prstama zmackni misto kde je slepak a rychle pust.pokud ji to bude hodne bolet je to slepak.ale spis se priklanim k ms.je to mlada holka u ktere je nepravidelnost uplne normalni...i to ze ji predtim boli bricho🙂

tehulka1167
10. črc 2016

@zuzkavolna9 nemyslím to zle,ale misto dohadování tady s ni tedy frčte na pohotovost 🙂

tehulka1167
10. črc 2016

@zuzkavolna9 a záda ji bolej kde? Aby to nakonec nebylo od ledvin.. podbrisek třeba zánět mocaku. To musíte vědět vy kde přesně si ztěžuje na bolest. Teplota není? Možná s ni frcte radši k doktorovi. Budete mit klid.

heduska82
10. črc 2016

@zuzkavolna9 taky to muzou byt ledviny....

zuzkavolna9
autor
10. črc 2016

@adelinkkaa průjem ani teplotu nemá. Břicho jsem zmáčkla a nebolí.
@tehulka1167 záda ji bolí v kříži. Teplotu nemá.

Volala jsem mé gynekoložce a ta říkala, že je to normální. U slepáka by prý nebolela záda. A když to tento měsíc nedostane, tak mají přijít na injekci kvůli vyvolání.

soyevita
10. črc 2016

@zuzkavolna9 Ve 14letech jít na vyvolání menstruace mi přijde dost děsný a nechce už ji předepsat antikoncepci??Ach jo☹
To je těžký ,mám 3dcery 16,13,12 a menstruaci mají ty dvě starší ,taky je bolí v zádech ,břicho ,nohy,hlava.To bychom byly u dr.každou chvíli.
Raději jim uvařím kontryhelový čaj,dám termosku na břicho.
Holt jsme ženský a bolesti před menstruací a v době menstruace k životu patří.

zuzkavolna9
autor
11. črc 2016

@soyevita také mi to přijde brzy. Já ale věřím, že ji MS ještě sama přijde.

mika251
11. črc 2016

@zuzkavolna9 pani doktorka je trošku mimo nie, v 14tich rokoch pravidelná menštruácia a rovno raz za 28 dní? A tie z nás, čo majú celý život MS raz za 30 dní, raz za 35 dní, tak sme asi nenormálne, že?
Príde mi to fakt prehnané, pamätám si, že som zo začiatku tiež mala celkom dlhé cykly, postupom času sa to zrovnalo, ale MS raz za 28 dní nemám dodnes.
MS príde, na vyvolávačku by som ju nehnala, je to proste začiatok, začiatky bývajú všelijaké. A vymeniť gynekologičku.

tehulka1167
11. črc 2016

@zuzkavolna9 moje dcera to ze začátku mela zhruba jednou za tři měsíce. Ted ji je 19 a stále nepravidelne.

heduska82
11. črc 2016

@mika251 docela by me zajimalo, jake procento zen ma pravidelnou menstruaci po 28 dnech. Ja jsem nekde mezi 21-28 dny, obvykle 24, ale ze bych fungovala jako hodinky, to ani omylem.