Špatné vyprazdňování u dětí, máte zkušenost?

tlelkule
31. říj 2013

maminky máte taky nějaká zkušenosti ze špatným vyprázdnováním u dětí? syn už od malička má problémy s kakáním.jak byl malej často se pokakával tak mu čistili střeva bo tam měl špunt byl na biopsii tenkého střeva bo ho často pobolívalo bříško a všechny testy měl v pořádku.dlouho byl klid a ted je nemocnej byly jsme u dr vyšetřil mu bříško a zase tam má kuličky velké a to chodí kakat jen prej mu to odchází kolem :( tak bereme opět projímadlo a ještě se nevykakal mám strach že opět půjde do nemocnice a to jí všechno vlákninu mléko atd

lutrest
27. led 2017

@novous jak jste na tom?

sarriku
27. led 2017

Ahoj, my se zácpou bojujeme už od zavedení příkrmů. Malý má teď 27 měsíců.
Při akutní zácpě pomohl někdy glyc.čípek na půlku, ale někdy ani to ne. Prostě se s tím musel poprat, nebo jsem mu to ze zadečku vytáhla, když to bylo na půl cesty. Pije přitom dost, čerstvé jablíčko a hrušky, to jediné z ovoce, ale má to rád a papá často. A jako prevence pomáhá absolutně se vyhnout pečivu, rýži a vařené mrkvi a když se mi zdá, že dlouho už nekakal, tak mu dáme do mlíka lžíci kokosového oleje a protáhne ho to a pak samozřejmě pohyb. Kočárek jsme kvůli tomu museli z velké části už vyřadit.
Jinak dost nám pomohl i odvar z ovesných vloček, sám o sobě je dost hnusný, takže osladit.
A taky, jak jsem pokaždé ráda, že se vykakal, tak na něj vůbec netlačím s tím, že se má do nočníku nebo na záchod. Přitom čůrá do nočníku normálně. Když se mu chce, dám mu plenku a udělá to do ní. Většinou v nějaké modlitební pozici nebo opřený ve stoje. Někdy tak střídá pozice, že mám pocit, že spíš rodí, ale prostě když má zácpu, tak to musí jít v jeho režii. Na ultrazvuku střívek jsme už byly, doktorka furt poukazovala na to, jak má velké bříško a na utz mi oznámili, že má všude hmotu, takže prostě zácpa no☹
Jinak s touto prevencí (jakože pečivo pryč, mrkev atd) se nám to dobře drží na uzdě a musím říct, že i to somálské bříško je pryč. Tak snad jsem někomu poradila🙂

lutrest
27. led 2017

@sarriku závidím a gratuluju jen tak dal.mohla bych o našem pribehu napsat knihu 😥 je to tyden co se zacpa po 1 a3\4 roce vrátila.jsem na pokraji zhroucení.😢

sarriku
27. led 2017

@lutrest a co jste papali? třeba je to jen jednorázová záležitost.☹

lutrest
27. led 2017

@sarriku synovi bude v březnu 6 nic neobvyklého 😞 sladkosti neji fakt nevím.kezby jednorazova ale kdy uz se vykaka?? Uz je to týden 😞 nemůžu fungovat při představě ze se to vrátí.

sarriku
27. led 2017

@lutrest nenech to dojít tak daleko, týden čekat je moc. Nalifruj ho nějakým mastným jídlem třeba rajčatová omáčka dělaná na oleji s mastnými těstovinami, kokosové mléko rovnou z plechovky a hlavně žádná moučná jídla typu zahuštěné kuře na paprice a navíc s rýží.
Já jako malá na zácpu taky trpěla a bylo to většinou z důvodu, že jsem opravdu málo pila. Takže zkus víc pohlídat pitný režim a neusnout na vavřínu, že dlouho nebylo nic, tak můžu zvolnit. Děcka z toho nemají rozum☹. A až bude na záchodě kakat, dej mu pod nohy vysokou stoličku, aby to simulovalo přirozené vyprazdňování ve dřepu, když bude mít nohy výš. Neb ať si rovnou na záchod dřepne.

novous
27. led 2017

@kotlik6 prosím o název kapiček. Děkuji

netopejr
27. led 2017

Zkuste švestky nebo švestkový kompot ráno nalacno.

raduska21
27. led 2017

Taky mame problem, dcerka porad pokakava, tlaci, ale na bobek cekame i tyden,,, des... ovoce i zeleniny ma dodt, polevky i pije... je to hlavne v hlave... ale co s tim???

lutrest
27. led 2017

@raduska21 presne tak 😞 pokud to je v hlavě těžko do nich něco cpát.Hlavne nas malý udržel i YAL 😞

netopejr
27. led 2017

Nevím, jak kdo mate velky deti, ale.tak kolem roku a čtvrt roku apul majo období, kdy ho nebak nechtějí dělat na nočník, com vic se na to tlačí, tim se ro zhoršuje. Ua mela v podstatě odplenkovany site, i na noc, ale toto problem. Je to jejich bobek, a nechtělo se.encaht ani přebalit..... Prestali jsme tlačit na nočník /zachod a pak si proste o pminku řeklo, vykadilo, došlo se přebalit a pak kz nezadrzovalo.
Urcite je to i tuhosti bobku u některých,ze v sede se jim špatně tlačí, ve stoje ap lip. Az si k tomu zacly samy drepat, šlo to pak na nocniku/wc vsede.
Taky odchází do jiny místnosti, mimo dohled, takže někdy pomáhá odejit dal od nocniku, ne tam s děckem byt a ještě ho rozptylovat nějakou hračkou.
To jen jako tip pro male deti.

zikinka
28. led 2017

@lutrest Ahojky,dost se to zlepšilo,malý chodí ob 2 dny.obcas se sekne- když je třeba mimo domov a chce se mu na velkou,tak to zadrží a pak se boji.pak to jednorázově řešíme pomoci easylax.Takze celkove se to zlepšilo,musíme ho hlídat-jakmile vykazuje známky,ze se mu chce kakat,tak to musíme hned podchytit. Pokud to zadrzi,tak je problém.Opravdu je to v hlavě,každé dítě na to musí časem přijít.Nas pediatr radí,aby se dával každý den vysazovat (záchod/nočník) přibližně ve stejnou dobu,ikdyz zrovna nepotrebuje kakat.Aby se v něm zafixoval zvyk a odstranil strach. Celkové tedy o dost lepší než to bylo,ale stále ho musíme hlídat a ptát se.

raduska21
28. led 2017

@lutrest je to des,neexistuje treba nejake slabe projimadlo?

verkac
13. únor 2017

U decry vyprazdnovani po 3 dnech s thou stolici Ted ve 2,5 letech I 6 dnu bez stolice uz Jsem 2 krat byli v nemocnici na vyplachu nasazen forlax bez uspechu vykricela jsem si vysetreni tak Jsem zvedava pricina dle lekare je to ze nechodime na nocnik

lutrest
13. únor 2017

@verkac a nema psychogenni zacpu ?

verkac
17. únor 2017

Tak to je mozne u kakani byvala krev stolice hodne tuna Ted Jsem zmenili stravu a cekaji nas nejake vysetreni

5helga
24. říj 2017

@kotlik6 mohu se zeptat prosím na kapky proti zácpě ? Napište mi prosím klidně i do mailu olgabudejska@seznam.cz Děkuji

novous
14. lis 2017

Tak nám po 2.5 letech boje pomohla až psycholožka....

anyna1992
15. bře 2018

@kotlik6 můžu porposit o info? anyna@seznam.cz