Srdeční tachykardie u novorozence, máte zkušenost?

eamam
20. kvě 2014

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli nemate nektera zkusenost s tachykardii u miminka. Narodil se nam chlapecek, ktery byl zcela zdravy (podle lekaru). Jednoho dne se mi moc nepozdaval, byl takovy pobledly a kdyz jsem mu zmerila teplotu, namerila jsem 34 stupnu, coz me vydesilo, ale za deset minut uz to bylo dobre... ale jela jsem k doktorce, ktera pri poslecu srdce zavolala rychlou a uz zacalo to peklo... cely den v sanitce a diagnoza, tachykardie... bylo mi receno, ze nevi, jestli to maly prezije... nejde ani popsat tu silenou paniku a strach... neslo to prijmout... nastesti to maly zvladl a je tady s nama a delam nam radost... ale bohuzel tachykardie zustala a zustane i nadale... na internetu jsem nikde nic nenasla, jen informace o dospelych... chtela bych znat aspon jednu maminku, ktera si prozila to same a slyset nejake pozitivni informace... jestli se tachykardie vraci i po brani leku, jestli to dite muze nejakym zpusobem omezovat... proste nejakou informaci... diky moc, snad se nekdo najde...

halbar
4. říj 2014

Ahojda, mam 10 dni stareho chlapecka a i nas 5.den po porodu postihla tachykardie. V pondeli byla ihned nasazena lecba, byli jsme na JIP, nasledne na IMP a nyni jsme na rooming in, kde nas uz jen sleduji. Dnes ryno se vse opakovalo.. Navysili mu davku leku a jeste tyden tady budeme na pozorovani. Pry by tento jev u novorozencu mel do 1 roku vymizet od cca pul roku uz bude srdicko silne a pripadnou aritmii zvladne!
Vim, cim sis prosla, zazila jsem to same! A stale zazivam. Je to u nas velice cerstve, ale dulezite je, ze se to da lecit.
Prosim, napis mi, jak to zvladate!!!
Dekuji. Bara

halbar
4. říj 2014
eamam
autor
5. říj 2014

Ahoj Báro,mrzí mě,že vás to potkalo taky.náš Tobiášek měl teď půl roku,zatím žádnou tachikardii neměl,párkrát jsme jeli na pohotovost,ze se nám nepozdaval poslech,ale byl to plany poplach.bere 3denně propranolol,navysuji mu to podle váhy,říkali,ze mu to po roce vysadí a 90% dětí to již nemá,z toho u 30% se tach. vrací v predskolnim věku,budu doufat,že budeme mít štěstí.Tobiášek je uzasnej a divokej kluk,teď už je sice horší 24 hodinový holter,na který musí každé 3měsíce,ale musí se to zvládnout.jinak my byli na JIP 10 dní,pak nás pustili.začátek byl šílený,zvyknout si na všechno,ale už jsme se s tím zzili.jsem ráda,ze to mám s kým řešit,už jsem nevěřila,ze se někdo ozve.držím vám pesti,ať jste brzo v poradku 😉

miroslava90
26. lis 2015

dobrý den, můžu se zeptat jak jsou na tom Vaše děti?