Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Stafylokok vyrážka na kůži

zuzka3112
30. bře 2019

Zdravím, naše malá 10m má už asi tři týdny vyrážku. Dostala od doktorky mastičky, dáváme teď fucidin a pevaryl a ještě jsme dostali fucidin H (tam jsou kortikoidy). Jo a ještě fenistil kapky. Podle mě se to ale nejlepší. Podle výsledků ze stěru měla zvýšenou hodnotu nějaké stafylokokové infekce-zanetu kůže. Prvně by mě teda zajímalo, kde k tomu přišla... A jak se něco takového léčí. Nemá žádné teploty, jen na zádech a rukách a v hlavě kolem uší prostě vyrážka. A děsně jí to svědí, usíná i hodinu, než se udrbe... Nikdy jsme já ani manžel ani první dítě nic podobného neměli, fakt netuším, co s tím...
Doporučení bylo ještě pokud možno nekoupat, jen zadeček opláchnout vodou..

pavlinajur
8. čer 2019

@zuzka3112 Dobrý den moje dcera už ve 2. mes. dostala taky stafylokoka z ničeho nic se jí po celém těle začaly dělat škaredé puchýře, které rostly rychlostí blesku a praskaly, až s tím skončila v nemocnici na atb. Už se jí to vrátilo po čtvrté a doposud vždy zabraly jen atb. A taky nechápu kde k tomu přišla, u nás v rodině nikdy nic podobného nebylo. Jediné podle mě jak se toho zbavit je posílit imunitu aby si s tím tělíčko poradilo samo. Jakmile jsem začala přikrmovat hned jsem začala podávat kvalitní probiotika a speciální výtažek vitamínů ve formě ovocnozeleninové šťavy kterou ředím vodou a dávám ji to pít. A nyní se jí to opět vrátilo ale konečně se hoji bez podání atb. Nejedná se o produkty z lékáren začala jsem používat produkty které nejsou volně dostupné na internetu. Mám je na doporučení a zatím jsem spokojená.

zuzka3112
autor
11. čer 2019

@pavlinajur děkuji, u nás to není taková hrůza, teda dcera to od té doby neměla, takže dobré. U nás to nebyly ani puchýřky, ale taková suchá strupovita kůže... Tehdy ten fucidin pomohl a od té doby dobré. Celkově má sušší pokožku, takže promazavam...

zvedavec2
11. čer 2019

Ja nachytala stafylokoka v porodnici po prvnim porodu (cs). Je to otres. Je to bakterie, udrzi se vsude... Takze plati - prat vse, s cim prijde do styku na 60 i vic, mne se osvedcil Sanytol na pradlo (pak ale pro dite dva cykly extra machani). Jinal fucidin H funguje, je to sice strasny koktejl, ale opravdu na stafylokoka plati jen silna zbran. Nepodcenit, jakmile to zmizi - objevi se znovu, kdyz je oslabena imunita.